Futbalisti Belej sa po dvoch kolách vyhrievajú na čele tabuľky

Belá aj Diviaky sú zatiaľ bez prehry. Žabokreky paradoxne zaplatili nováčikovskú daň na pôde nováčika.

Spokojný so vstupom do súťaže je nepochybne aj kapitán Belej Martin Kováčik (v červeno-bielom). Spokojný so vstupom do súťaže je nepochybne aj kapitán Belej Martin Kováčik (v červeno-bielom). (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Terchová – Žabokreky 6:0 (2:0)

V Terchovej vyvrcholil cez víkend festival Jánošíkove dni, a tak sa duel medzi domácimi a Žabokrekmi hral už vo štvrtok. Do súboja nováčikov štvrtej ligy lepšie vstúpili hostia. Po úvodnom oťukávaní prevzali iniciatívu, ovládli stred ihriska a ich súper nevedel nič vymyslieť. Ako sa neskôr ukázalo, veľmi dôležitý moment sa zrodil v 31. min, keď Papala využil chybu našich a otvoril skóre. Ďalšia rana prišla pre Turčanov v závere prvého dejstva po tom, ako hlavný arbiter odpískal veľmi prísny pokutový kop, ktorý premenil skúsený T. Ďurica.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

„Do prvého gólu hralo mužstvo to, na čom sme sa dohodli. Protivníka donútilo k tomu, aby len nakopával lopty a tie sme vzadu dokázali zbierať. Jedna hlúpa chyba však všetko zmenila a náš ďalší výkon môžem označiť len jediným slovom -blamáž. K odpískanej penalte na konci prvého polčasu sa radšej ani nejdem vyjadrovať,“ netajil rozčarovanie Peter Žabka, tréner Žabokriek.

Po zmene strán sa zdalo, že Slovanu sa podarilo vrátiť do zápasu, no v 58. min nikým nekrytý Vantúch zvýšil na 3:0 a nasmeroval svoj tím za víťazstvom. Následne sa do streleckej listiny zapísali i Baláž a Puček a na konečných 6:0 upravil v záverečnej minúte ďalekonosným zakončením T. Ďurica. V druhom polčase tak domáci uštedrili súperovi poriadnu lekciu z efektivity, keď skončil v sieti prakticky každý pokus, ktorý mieril do priestoru troch tyčí.

SkryťVypnúť reklamu

„S tým, že hráčom, ktorí ešte v minulej sezóne hrali prvú triedu, zápas nevyjde, sa dá počítať. Výkony niektorých hráčov, od ktorých čakáme, že mužstvo potiahnu, však boli podpriemerné. Je mi ľúto predovšetkým chalanov, ktorí nechali na ihrisku všetko a musia znášať túto potupu rovnako ako tí, čo dnes na ihrisku pôsobili len ako imitácie futbalistov,“ doplnil Peter Žabka.

Jedným z hráčov, ktorý sa za svoj výkon nemusel hanbiť bol Peter Šulan. Tréner ho v tomto duely zaradil na stopérsky post, kde odviedol kvalitnú robotu. I on mal pocit, že stretnutie sa začalo lámať po otváracom góle.

„Vypojil sme im stred a už sme ich dostávali tam, kde sme ich chceli mať. Prišiel však zbytočný gól a zrazu traja spoluhráči úplne zvesili hlavy,“ nechápe prístup niektorých kolegov líder tímu.

SkryťVypnúť reklamu

Tiež si myslí, že jedenástka sa kopať nemala, no po dohovore v šatni sa mužstvo napriek dvojgólovému manku opäť zdvihlo. Presný zásah na 3:0 ale všetky nádeje na dobrý výsledok rozmetal na prach. „Hlavy dolu dali ďalší dvaja chalani, a ak hráte naplno len piati či šiesti, v štvrtej lige nedokážete byť konkurencieschopní. Verím, že táto facka prišla včas a dokážeme sa z nej poučiť,“ vyslovil presvedčenie.

Veľmi ho mrzí ešte jedna vec mrzí. V deň zápasu totiž oslávil spoluhráč Ivan Hulej 35. narodeniny a mužstvo mu namiesto darčeka pripravilo nepríjemné prekvapenie v podobe vysokej prehry.

Góly: 31. Papala, 42. a 90. T. Ďurica (pok. kop), 58. Vantúch, 67. Baláž a 80. Puček. ŽABOKREKY: Štefánik – Gallik, Kútnik (73. Maruniak), Šulan, Valášek (87. F. Brna) – Pastyrnák (65. Musonda), M. Brna, Fúčela, Grusmann (83. Majerčík), Mertiňák (52. Jesenský) – Hulej.

Prečítajte si tiež: Na Gemeri ukázal rozhodca štyrikrát na biely bod Čítajte 

Závažná Poruba – Belá-Dulice 1:3 (1:0)

Už v prvom polčase zápasu bola Belá lepším mužstvom, ale svoje šance nepremenila, kým domáci svoju príležitosť dokázali zúžitkovať na gól. Po prestávke ale už bol tím spod Lysca efektívnejší, tromi presnými zásahmi otočil priebeh a zaslúžene zvíťazil. Usadil sa tak na čele tabuľky s vysoko pozitívnym skóre 12:1.

„Priznám sa, že som očakával menší odpor súpera, ten však nevypustil žiadny súboj a príkladne bojoval. V šatni sme si povedali, že tento zápas jednoducho nemôžeme prehrať. Navyše som chalanom zdôraznil, že ak nebudú bodovať, nevytiahnem v autobuse reproduktor a po ceste domov sa nebude spievať. Zabralo to, asi majú radi spev,“ zažartoval si kormidelník Belej Ladislav Fazika a následne už vážnym tónom poďakoval Michalovi Vojvodovi, ktorý vybehol na ihrisko napriek zraneniu.

Tvrdošín – Diviaky 1:1 (1:0)

Dynamo nevstúpilo do zápasu v Tvrdošíne ideálne, no postupne sa dostalo do hry a v 18. min trafil M. Bačík brvno. Následne však prišlo o Ch. Chovanca a tesne pred polčasovou prestávkou išli domáci do vedenia, i keď ich gólovej akcii predchádzal diskutabilný verdikt rozhodcu. Po zmene strán hostia zvýšili tempo a v 63. min po kvalitnej kombinačnej akcii vyrovnal P. Koleno, ktorý je zatiaľ jediným strelcom Turčanov v aktuálnom ročníku a zariadil, že Diviaky zostávajú bez prehry.

„V úvodnej fáze stretnutia sme sa nevedeli dostať do správneho tempa. Z tohto pohľadu nám pomohla prestávka, po ktorej už chalani dokázali vnútiť súperovi náš štýl hry. Bod z vonku je vždy dobrý, ale za výkon v druhom polčase by sme si zaslúžili aj viac,“ zhodnotil súboj tréner Zdenko Veselovský.

Góly: 41. Válek, resp. 63. P. Koleno. DIVIAKY: Bágel – Matej Facuna, R. Boďa, Ursíny, Rakyta – M. Ižip, Magoč – Ch. Chovanec (24. Horváth), P. Koleno, M. Bačík (84. Kašuba)– D. Hrivňák (75. J. Koleno).

Ostatné výsledky 1. kola: Kysucké Nové Mesto – Staškov 0:0, Stráňavy – Bytča 1:3, Makov – Ružomberok B 1:1, Dolný Kubín – Rosina 2:3, Bánová – Trstená 6:0.

1. Belá-Dulice 2 2 0 0 12:1 6
2. Rosina 2 2 0 0 5:2 6
3. Bytča 2 2 0 0 4:1 6
4. Bánová 2 1 1 0 6:0 4
5. Diviaky 2 1 1 0 2:1 4
6. Terchová 2 1 0 1 6:2 3
7. Stráňavy 2 1 0 1 3:3 3
8. Makov 2 0 2 0 2:2 2
9. Tvrdošín 2 0 2 0 1:1 2
10. Staškov 2 0 2 0 1:1 2
11. Ružomberok B 2 0 2 0 1:1 2
12. Žabokreky 2 0 1 1 0:6 1
13. K. N. Mesto 2 0 1 1 0:9 1
14. D. Kubín 2 0 0 2 2:4 0
15. Záv. Poruba 2 0 0 2 1:4 0
16. Trstená 2 0 0 2 0:8 0

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Turiec

Komerčné články

  1. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  2. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  3. Ako zvládnuť podnikanie, rodinu aj voľný čas bez kompromisov?
  4. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme
  6. Muži, nepodceňujte návštevu kardiológa. Srdce máte len jedno
  7. Môže hudba pomôcť neurologickým pacientom lepšie chodiť?
  8. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice
  1. Kalamita v Markovej spracovaná v súlade so zákonom
  2. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov
  3. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  4. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete
  5. Fico škodí ekonomike, predbehli nás aj Rumuni
  6. Skvelý sortiment za výnimočne nízke ceny nájdete v Pepco
  7. S nami máte prístup do všetkých záhrad
  8. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  1. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 16 504
  2. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje 8 622
  3. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie 5 267
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 688
  5. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice 4 684
  6. Nevšedný ostrov. Ischia priťahuje pozornosť čoraz viac turistov 2 889
  7. Muži, nepodceňujte návštevu kardiológa. Srdce máte len jedno 2 834
  8. Môže hudba pomôcť neurologickým pacientom lepšie chodiť? 2 336
  1. Juraj Kumičák: ...radšej choďte kravy pásť...
  2. Lukáš Čelinák: Regulácia cien potravín: Nástroj k ožobračeniu tých najchudobnejších?
  3. Viktor Pamula: S Ruskom na večné časy a nikdy inak
  4. Samuel Ivančák: Anton "Toník" Jaro: Keď k tomu pristupuješ srdcom, tak to nemôže byť zlé
  5. Anna Miľanová: Rodičia a duševné zdravie detí... "Dospelí",bolo by fajn, keby ste sa povrchne nerealizovali na bezbranných deťoch.
  6. Eva Bachletová: Domáce poklady
  7. Juraj Tušš: Dnešná situácia vo svete - Východisko.
  8. Vladimír Bojničan: Dodatok k môjmu blogu: Dnes je to už jasné: dogmatické konzervy a klerikáli sa rozhodli rozbiť západnú civilizáciu
  1. Matej Galo: Záhady o pôvode slintačky a krívačky odhalené 104 738
  2. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku. 62 548
  3. Michal Dolňan: Covid vypustili z laboratórií a SLAK na nás vrhli Nemci a Francúzi... 48 383
  4. Jakub Konečný: Našli sme dvoch Slovákov, ktorí sa majú vďaka Ficovej vláde lepšie! 26 487
  5. Martin Ondráš: Piate ohnisko nákazy SLAK - skutočná pravda 21 938
  6. Rado Surovka: Ficove Amater Airlines dopravili na Slovensko slintačku 19 683
  7. Ján Šeďo: Stalo sa to včera na "urgente". 16 805
  8. Matej Galo: Pán Fico, ste tak neschopný, alebo len žijete mimo reality? 11 595
  1. Tupou Ceruzou: Transakčná daň
  2. Marcel Rebro: Slovenské drony na ukrajinskom nebi
  3. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  4. Věra Tepličková: Nie je nad to, mať na verejnosti dobrých priateľov
  5. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku.
  6. Tupou Ceruzou: Medvede
  7. Tupou Ceruzou: Mr. Business
  8. Věra Tepličková: Romana nám odkazuje, že je stále úžasná
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Petra Kusá s trénerom Pavlom Zemkom.

Chodkyňa Peter Kusá si vybojovala miestenku na juniorské ME, zároveň si vylepšila osobný rekord.


Janka Palček.

Martinčanka má klientov z celého sveta.


Monika Maruňáková
Fanúšikov opäť čaká cez víkend zaujímavá zápasová porcia.

Fomat v sobotu privíta ďalšieho exligistu, na šláger víkendu sa môžu tešiť v Belej, v Kláštore sa hrať nebude.


Jaroslav Markovič s víťaznou trofejou.

Veľký rozhovor s hokejovým srdciarom aj o tom, akú motiváciu dostal tím pred play off, aký malo mužstvo rituál, ako dlho trvali oslavy a kde teraz manažér zoženie pol milióna eur.


  1. Juraj Kumičák: ...radšej choďte kravy pásť...
  2. Lukáš Čelinák: Regulácia cien potravín: Nástroj k ožobračeniu tých najchudobnejších?
  3. Viktor Pamula: S Ruskom na večné časy a nikdy inak
  4. Samuel Ivančák: Anton "Toník" Jaro: Keď k tomu pristupuješ srdcom, tak to nemôže byť zlé
  5. Anna Miľanová: Rodičia a duševné zdravie detí... "Dospelí",bolo by fajn, keby ste sa povrchne nerealizovali na bezbranných deťoch.
  6. Eva Bachletová: Domáce poklady
  7. Juraj Tušš: Dnešná situácia vo svete - Východisko.
  8. Vladimír Bojničan: Dodatok k môjmu blogu: Dnes je to už jasné: dogmatické konzervy a klerikáli sa rozhodli rozbiť západnú civilizáciu
  1. Matej Galo: Záhady o pôvode slintačky a krívačky odhalené 104 738
  2. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku. 62 548
  3. Michal Dolňan: Covid vypustili z laboratórií a SLAK na nás vrhli Nemci a Francúzi... 48 383
  4. Jakub Konečný: Našli sme dvoch Slovákov, ktorí sa majú vďaka Ficovej vláde lepšie! 26 487
  5. Martin Ondráš: Piate ohnisko nákazy SLAK - skutočná pravda 21 938
  6. Rado Surovka: Ficove Amater Airlines dopravili na Slovensko slintačku 19 683
  7. Ján Šeďo: Stalo sa to včera na "urgente". 16 805
  8. Matej Galo: Pán Fico, ste tak neschopný, alebo len žijete mimo reality? 11 595
  1. Tupou Ceruzou: Transakčná daň
  2. Marcel Rebro: Slovenské drony na ukrajinskom nebi
  3. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  4. Věra Tepličková: Nie je nad to, mať na verejnosti dobrých priateľov
  5. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku.
  6. Tupou Ceruzou: Medvede
  7. Tupou Ceruzou: Mr. Business
  8. Věra Tepličková: Romana nám odkazuje, že je stále úžasná

Už ste čítali?