Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

Sumár 1. kola V. ligy: Štiavnička vraj prehrala sporným gólom

Štiavničania cítia krivdu, rozhodujúci gól vraj gólom ani nebol.

Turčianska Štiavnička v úvodnom kole prehrala v Oravskej Jasenici. Mužstvo po zápase cítilo krivdu. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Martin B - Bešeňová 1:0 (1:0)

Gól: 44. Kollár. MARTIN B: Ihnatišin – Rúrik, S. Gregor, Tomka, Pisarčík – Garaj, Cíger (46. Paulovič) – Frkáň (90. M. Gríger), Peržeľ, T. Dianovský – Kollár.

Marián Šupej, tréner Martina B: – Bol to kvalitný zápas, o čo sa pričinili obidve mužstvá. Spokojný tak nie som len s výsledkom, ale aj s predvedenou hrou. Tá sa nám darila najmä v prvom polčase, v druhom sa už sem-tam aj nejaká chybička objavila. Chalani však poctivo bojovali, ukázali charakter. Napokon z brejkov sme mohli pridať aj ďalšie góly, škoda, že to v koncovke viackrát nevyšlo.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Kapitán sa s brankárom zoznámili na zápase, v defenzíve im to ladilo

Dúbrava – Sučany 3:1 (1:0)

Góly: 45. Urbanovič, 74. Hliničan a 80. V. Kubík, resp. 53. Kačák. SUČANY: Vidlák – Záthurecký, Dérer, Peťko, J. Staňo – L. Zelienka (77. Pánči), J. Zelienka (76. Cicko), Huličiar, L. Margetín (Grutka) – Kačák, Lacko.

Peter Kučera, tréner Sučian: – Výsledok je pre nás až príliš krutý, domácim sme boli viac ako vyrovnaným súperom. Chlieb sa lámal za stavu 1:1, kedy sme do úspešného konca nedotiahli viaceré sľubné prečíslenie. V závere boli Liptáci efektívnejší, nekompromisne premenili naše individuálne chyby. Napriek prehre ale chalanom rád za výkon poďakujem, nebolo to vôbec zlé.

Oravská Jasenica – Turčianska Štiavnička 2:1 (1:0)

Góly: 1. Polák a 84. Binek, resp. 56. Hudec. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Trnovský – J. Gábor, Štefaničiak, Chmúrny, Vojt – Koťka, Šibík, Kostra, Lutišan (55. Ťaptík) – Hudec, Katrák.

Tibor Rataj, tréner Turčianskej Štiavničky: – Prehrali sme kruto a nespravodlivo. Víťazný gól domácich, iba pár minút pred koncom, bol viac ako sporný. Sme presvedčení o tom, že lopta po rohu neprešla za brankovú čiaru. Videl to snáď len postranný rozhodca, je to blamáž. Cítime krivdu, lebo mužstvo poctivo drelo a bojovalo. Áno, domáci mali najmä v prvom polčase viac z hry i šancí a keby rozhodli niektorej z nich, tak nepoviem ani slovo. Chalanom cez to všetko ďakujem za výkon, v našej hre bolo aj veľa pozitívnych vecí, na čom sa dá v budúcnosti stava?t.

Bobrov – Blatnica 2:0 (1:0)

Góly: 21. Kurják a 79. Mravec. BLATNICA: Kosák – Škuta, A. Letrik, Kutman, M. Lettrich – Šulík, Rohoň, Zajasenský, Kucian, Koleník – P. Gorgosz.

Jozef Letrik, tréner Blatnice: – Potvrdilo sa to, čo ho som sa obával. Na zápas sme nastúpili po dlhšej pauze a bolo to najmä v prvom polčase na našej hre vidieť, čo domáci aj využili. Po prestávke sa mužstvo predsa len zdvihlo, dostali sme sa aj do troch sľubných možností, no nevyťažili sme z nich nič. Keď v 79. min Bobrov peknou strelou Mravca strelil druhý gól, bolo o osude zápasu rozhodnuté.

Ostatné výsledky: Zubrohlava – Lipt. Sliače 1:3, Oravská Poruba – Palúdzka 3:0, Chlebnice – Nižná 2:0.

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk

1. Krásnu Sučianku si ľudia zvolili za Fotomodelku Európy, gratuloval aj Golonka 1 090
  2. FOTO: Zemiakový deň v Žabokrekoch 391
  3. Sklabinčania si volili starostu, vieme, kto vyhral 288
  4. Skvelé, hokejisti Martina vyhrali v Sanoku, ďalším hetrikom sa blysol Poliaček - máme i video 267