Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila
II. QUICK TRIEDA

Turany nečakane zakopli v Háji

Druhá trieda začala celkom zostra. V piatich súbojoch padlo spolu dvadsať gólov a nebola núdza ani o prekvapujúce výsledky.

Ilustračné foto.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

V 13. min súboja Slovany – Slovenské Pravno pekne zacentroval Gavenda a Krupár volejom otvoril skóre. O jedenásť minút neskôr hostia faulovali unikajúceho Gavendu a z penalty zvýšil na 2:0 F. Maťko. Následne mohol znížiť M. Ličko, no nepremenil samostatný nájazd. V 33. min Gavenda ideálne našiel Krupára, pre ktorého už nebol problém poistiť náskok domácich.
Tí sa v druhom dejstve zamerali na ustráženie náskoku a výborného Matuša Čieška v ich bráne prekonal len M. Ličko, ktorý skorigoval na konečných 3:1.
Do stretnutia v Podhradí lepšie vstúpil Malý Čepčín. V prvom polčase si jeho futbalisti vypracovali viacero čistých gólových šancí, no brankára Smolára neprekonali. Predovšetkým vďaka nemu odchádzali mužstvá do šatní za nerozhodného stavu. Po prestávke sa karta začala postupne obracať. V 53. min zahrával priamy kop z hranice šestnástky domáci Bodorík. Loptu ideálne zatočil a tá sa od brvna odrazila do siete. V záverečnej fáze súboja sa do samostatného úniku dostal Katrák, ktorého hosťujúca obrana zastavila len za cenu faulu. Nariadenú jedenástku sám faulovaný hráč premenil a upravil na konečných 2:0.
V Krpeľanoch sa hneď v úvode do veľkej šance dostali Valčania a Škoda otvoril skóre. Vzápätí však pekne trafil z priameho kopu Milan a bolo vyrovnané. Jeho spoluhráč Časár potom unikol obrane protivníka, loptu posadil na hlavu Klobučníka a ten strhol vedenie na stranu domácich. Ich náskok ešte pred prestávkou poistil Milan, ktorý opäť prekonal brankára strelou z priameho kopu. Keď po zmene strán zvýšil Matúš Mačto na 4:1, zdalo sa byť o osude stretnutia rozhodnuté. Potom však Krpeľany nepremenili ďalšie šance a Valča dvomi gólmi zdramatizovala duel. Na vyrovnanie je ale už chýbali sily.
Turanci v úvodných tridsiatich minútach zápasu v Háji neopustili súpera k lopte. Z prevahy však vyťažili len jeden gól, keď sa po individuálnej akcii presadil L. Majerík. Potom z priameho kopu pekne trafila nová akvizícia domácich T. Ižip a vyrovnanie jeho tímu viditeľne pomohlo. V 37. min predviedol celok z horného Turca rýchly ofenzívny výpad, na tri prihrávky prešiel celé ihrisko a P. Lejtrich strelou popod brankára otočil priebeh. V 57. min najlepší hráč na ihrisku L. Majerík nádherným zakončením vyrovnal, ale o desať minút sa nechal zbytočne vylúčiť. Súper ponúknutú možnosť využil a po spolupráci s T. Ižipom ďalšia posila Pavol Koleno vrátila Háju vedenie. Hostia následne vrhli všetky sily do útoku, výborne chytajúceho Mateja Ursínyho však už neprekonali.
Turčianske Kľačany predviedli v Turčeku kvalitný výkon, no po tom, ako obidva celky zahodili niekoľko šancí, otvoril skóre v 53. min domáci Kopinec. O desať minút neskôr bolo po dôraze Karcola vyrovnané. Hostia mali v záverečnej fáze duelu o niečo bližšie k víťazstvu, avšak remízový stav sa už nezmenil.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  2. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  3. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  10. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?

Polícia pátra po svedkovi dopravnej nehody

Martinskej polícii by pomohla výpoveď vodiča, ktorý mohol byť svedkom dopravnej nehody v Moškovci.

Takto by malo vyzerať martinské aquacentrum

​​​​​​​Jednoduché a čisté riešenie budúceho aquacentra v Martine zaujalo odbornú porotu najviac. Mesto tak má štúdiu, ako by mal vyzerať moderný komplex, ktorý časom nahradí nevyhovujúcu mestskú plaváreň.

Pod dohľadom kamery sú ďalšie turčianske obce

Turčianske obce chcú proti vandalizmu, čiernym skládkam i krádežiam bojovať aj kamerovým systémom. Prehľad tak budú mať tiež o autách jazdiacich dedinou.

Najhoršia cesta v Rakši je už minulosťou

​​​​​​​S kompletnými opravami miestnych komunikácií práve finišujú v Rakši. Veď päťdesiat rokov iba dookola plátali výtlky.