Ostali im oči pre plač

Kým jedna partia sa snaží pre ostatných niečo urobiť, druhá to ničí. Vandali devastovali Válovy neďaleko Žabokriek. Z drevenej sochy si napríklad urobili ohnisko. Ľudia iba neveriacky krútili hlavami nad spôsobenými škodami.

na tomto podstavci stála drevená socha Panáka.na tomto podstavci stála drevená socha Panáka. (Zdroj: Roman Kopka)

Toto je iba jedna z tém aktuálneho čísla MY Turčianske noviny, ktoré už možno kúpiť na obvyklých predajných miestach. Okrem nej v obsahu nájdete.

- Na bicykli prešli pol Európy. Partia nadšencov z Turca si po Jadrane a Balte tentoraz namierila k Severnému moru. Paradoxne, na ceste im pomohli aj bývalí utečenci, čo bol popri daždi, s ktorým museli neustále bojovať, jeden z ich raritných zážitkov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

- My, v Turci, to vieme, že Blatnica je jednou z najkrajších dedín Slovenska. No Blatničania to už majú aj na papieri. V súťaži Dedina roka sú v aktuálnom ročníku na treťom mieste. Za čo dostali body a prečo sa im pod Blatnickým hradom tak dobre žije?

SkryťVypnúť reklamu

- V Sučanoch máme Chorvátsko. Tak nazvali miestni jazierko, ktoré vzniklo po ťažbe štrku. Ťažobná spoločnosť jednu jeho stranu upravila, a tak už môžu do priezračnej rieky vstupovať i vychádzať z nej ako ľudia. Pri Lipovci sa to zatiaľ nepodarilo.

- Chodcom ide stále o život. V Martine podstatná časť priechodov nespĺňa normu. Najmä tie, o ktoré sa má starať Slovenská správa ciest. Niektoré už nafarbila – na Jilemnického ulici napríklad. No v centre si stále dáva na čas. Napríklad pri hoteli Turiec neustále vytrubujú autá, lebo ich vodiči sa čudujú, prečo im ľudia skáču pred kolesá. Priechody tam takmer nevidno.

- Vlak zastavili húsenice. Kedy sa to stalo? Pred sto rokmi a kvôli nim takmer meškal prvý vlak, ktorý prišiel do Turčianskeho sv. Martina. Masa húseníc sa vtedy pri Kremnici rozhodla prejsť cez koľajnice a hoci vlak zaberal, ako vedel, para sa ukázala byť slabšia ako príroda.

SkryťVypnúť reklamu

- Prečo spáchali samovraždy slovenskí herci Arnošť Galgaty, Ján Jamnický a Ivan Mistrík. Čo ich k tomu viedlo? A pripravili si svoju smrť alebo bola vecou náhody či afektu? Dozviete sa to v mimoriadnej prílohe, ktorá tvorí súčasť aktuálneho čísla MY Turčianske noviny.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Turiec

Komerčné články

  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  8. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  1. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  6. Kam smerujú peniaze bohatých?
  7. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 7 564
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 090
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 127
  4. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 4 347
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 242
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 876
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 2 681
  8. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 624
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Vychádzajúca atletická hviezda Laura Frličková niesla počas otvorenia hier pochodeň.

Turčianske hry mládeže sú už v plnom prúde.


Pred obchodným centrom v Martine vystavujú sanitku zničenú ruským dronom.

Rusi ju zničili na ukrajinskom fronte.


16
Blatnica lídrovi tabuľky srdnato vzdorovala.

Valča si kontroluje prvú priečku.


Vlaková patrola ZSSK na Rušňoparáde 2025.

Spoločné rodinné výlety, detská fantázia rozbehnutá na plné obrátky a zážitky, na ktoré sa nezabúda.


Už ste čítali?