V Belej sa môžu tešiť na Poprad

Futbalisti Belej zdolali Tornaľu 4:1 a vo štvrtom kole Slovnaft Cupu privítajú doma Poprad.

Kapitán tímu Martin Kováčik pomohol k postupu Belej dvomi gólmi.Kapitán tímu Martin Kováčik pomohol k postupu Belej dvomi gólmi. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

BELÁ-DULICE. Približne 300 divákov videlo výborný vstup Belej do stretnutia. Už v 7. min vyhrával tím spod Lysca po góloch Debnára z pokutového kopu a Haneka 2:0. Nepríjemnosť pre domácich prišla v 30. min, keď po tvrdom zákroku musel z ihriska odísť Lukáš Mravec. Mužstvom tento moment otriasol čo súper dokázal využiť a ešte pred prestávkou znížil. V 57. min však Martin Kováčik nádhernou strelou spoza šestnástky zvýšil na 3:1 a upokojil svoj tím. Tornaľa potom síce hrýzla a Czaba Juhász trafil z priameho kopu brvno, no Turčania už dobre rozbehnutý duel z rúk nepustili. V 82. min o všetkom rozhodol domáci kapitán Martin Kováčik, ktorý strelou z priameho kopu nedal brankárovi hostí žiadnu šancu a upravil na konečných 4:1.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Belá chce v pohári postúpiť ďalej Čítajte 

„Úvod bol z našej strany dominantný z čoho sme dokázali vyťažiť dvojgólový náskok. Potom potvrdil svoju kvalitu i súper, dostal sa do zápasu a znížil. V druhom polčase to bol vyrovnaný boj, ale nám sa podarilo skórovať ešte dvakrát, kým Tornaľa vyšla naprázdno. Náš postup je zaslúžený a už sa všetci tešíme na ďalšie kolo. Potešilo ma, že v takomto zápase si zahrali šestnásťročný Sumka, sedemnásťročný Taraba, osemnásťročný Kochol a devätnásťročný Šugar,“ povedal Ladislav Fazika, tréner Belej.

Potom sa ešte vrátil k 30. minúte, keď musel po nešetrnom zákroku protihráča opustiť ihrisko jeden z lídrov tímu Lukáš Mravec.

„Faul vyzeral naozaj škaredo a v prvom momente som myslel na to najhoršie. Vyšetrenie našťastie ukázalo, že nejde o vážne zranenie a Lukášovu absenciu zrejme budeme počítať len na týždne,“ doplnil kormidelník.

SkryťVypnúť reklamu

Ako sa nakoniec ukázalo víťazný zásah zápasu bol ten na 2:0, ktorý strelil skúsený stopér Michal Hanek. Po rohu nešetril pohybom, našiel si v šestnástke loptu a trafil presne k tyči.

„Nie som rodený strelec a môj gól padol aj s dávkou šťastia. Platil však a to je vždy najdôležitejšie,“ trafil klinec po hlavičke jeden z najlepších hráčov na ihrisku.

Následne pochválil výkon celého mužstva, ale nezabudol pripomenúť pasáže, v ktorých dokázali hostia dominovať a dostať Belú pod tlak. Ak pripomenul v ďalších kolách sa musí tím hluchých pasáži vyvarovať.

„Vedenie 2:0 nám paradoxne trochu uškodilo a naša koncentrácia mierne poklesla. Ak chceme byť ďalej úspešní to je vec, na ktorej ešte musíme popracovať,“ zdvihol varovný prst Michal Hanek.

Vo ďalšom kole privíta jediný turčiansky pohárový zástupca na svojom ihrisku druholigistu z Popradu, ktorého lídrami sú Stanislav Šesták či Kamil Kopúnek. Štvrté kolo Slovnaft Cupu je naplánované na 27. septembra.

SkryťVypnúť reklamu

Belá-Dulice – Tornaľa (IV. liga juh) 4:1 (2:1)

Góly: 2. Debnár (pok. kop), 7. Hanek, 57. a 82. M. Kováčik, resp. 39. Juhász. BELÁ-DULICE: Plešo – Saniga, J. Kováčik, Hanek, Šugar (87. Sumka) – M. Kováčik, T. Mravec – Vojvoda – Debnár, Kucej, L. Mravec (31. Taraba – 79. Kochol).

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Turiec

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 7 610
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 111
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 127
  4. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 4 256
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 242
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 885
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 2 711
  8. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 602
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Čerstvo upečené – presne také pečivo si môžete vychutnať vo vašich domovoch vďaka spolupráci Lidla so slovenskými dodávateľmi.


V čase, keď záujem mladých ľudí o odborné školstvo na Slovensku klesá, sme sa v Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Martine rozhodli ísť inou cestou.


Vychádzajúca atletická hviezda Laura Frličková niesla počas otvorenia hier pochodeň.

Turčianske hry mládeže sú už v plnom prúde.


Pred obchodným centrom v Martine vystavujú sanitku zničenú ruským dronom.

Rusi ju zničili na ukrajinskom fronte.


16

Už ste čítali?