Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Návraty - II. trieda: Medzi druhým a desiatym sú len štyri body

Posledným tímom bez zakopnutia sú po štvrtom kole už len vedúce Slovany. Prvé body v ročníku si na svoje konto pripísali Slovenské Pravno a Malý Čepčín.

Druhá trieda pokračoval minulý víkend štvrtým kolom.Druhá trieda pokračoval minulý víkend štvrtým kolom. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Futbalisti Slovian potvrdili v Podhradí svoje tabuľkové postavenie. Inkasovali síce ako prví, keď sa sa po priamom kope presadil Bodorík, no aj tak boli o niečo lepším tímom. V 30. min sa tak zaslúžene dočkali vyrovnania po nekompromisnom zakončení Kráľa. O tom, že hostia vyhrajú aj štvrtý zápas a udržia sa na čele priebežného poradia, rozhodol v 70. min A. Gavenda, ktorý pohotovo zakončil kombinačnú akciu svojho tímu.

Prečítajte si tiež: Sumár 6. kola: Kláštor dostáva laty aj v I. triede Čítajte

Turček vstúpil do stretnutia proti Košťanom výborne a už v 3. min ho po peknej kombinácii poslal do vedenia Barčiak. Súperovi však na odpoveď stačili štyri minúty, takisto mu vyšla rýchla kombinácia, ktorú presne zakončil J. Lukášik. V ďalšom priebehu duelu mali favorizovaní hostia viac z hry, no prekonať solídne fungujúcu obranu domácich sa im už nepodarilo. Košťany sa pripravili aj o záverečný nápor, pretože v 79. min uvidel červenú kartu Labaš.

Krpeľany začali na ihrisku Malého Čepčína lepšie a Matúš Mačto nastrelil brvno. V 16. min našiel Milan v šestnástke P. Špirka, ten si ešte vylepšil pozíciu a nekompromisným zakončením poslal hostí do vedenia. Po zmene strán domáci pridali a snažili sa vybojovať prvé body v sezóne. V 62. min po priamom kope dopravil odrazenú loptu do siete M. Rohoň a vyrovnal. V závere duelu ešte mohli obidve mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Najskôr domáci trafili tyč a potom na druhej strane zahodil tutovku Matúš Mačto.

Po troch remízach chceli Turčianske Kľačany v zápase proti Valči zabrať konečne naplno a od začiatku išli za svojim cieľom. V 69. min sa dočkali zaslúženého gólu, keď Lamoš nádherným volejom z dvadsiatich metrov otvoril skóre. O tri minúty neskôr však hostia využili chybu v defenzíve súpera a Mika vyrovnal. V poslednej minúte zápasu sa po rýchlej a presnej kombinácii dostala lopta k Bujnovi, ktorý nedal brankárovi šancu a rozhodol o tom, že všetky body zostali pod Magurou.

V Slovenskom Pravne privítali Háj a od začiatku bol súboj vyrovnaný. Ako prví sa do streleckej listiny zapísali domáci, keď si po rohu na zadnú tyč nabehol Kmeť a hlavičkou preloboval brankára. Hostia vyrovnali tesne pred polčasom a takisto hlavou sa tentoraz do čierneho trafil Šulek. Po prestávke mali obidva celky viacero výborných možnosti na zmenu skóre, no v sieti skončila len jedna. V 70. min futbalisti Slovenského Pravna po „štandartdke“ dobre zahrali nacvičený signál a Štancel aj s prispením teču hosťujúceho obrancu zaistil svojmu tímu prvé tri body v ročníku.

Výsledky 4. kola: Podhradie /Turč. Štiavnička B – Slovany 1:2 (1:1) – 18. Bodorík, resp. 30. Kráľ a 70. A. Gavenda, Turček – Košťany 1:1 (1:1) – 3. Barčiak, resp. 7. J. Lukášik, Malý Čepčín – Krpeľany 1:1 (0:1) – 62. M. Rohoň, resp. 17. P. Špirko, Turč. Kľačany – Valča 2:1 (0:0) – 69. Lamoš a 90. Bujna, resp. 72. Mika, Slovenské Pravno – Háj 2:1 (1:1) – 19. Kmeť a 90. Štancel, resp. 43. Šulek, Turany – voľno.

11. Malý Čepčín 4 0 1 3 1:14 1

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Hygge ako životný štýl
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Skalici sme podľahli na domácom ľade.

„Štyri góly nám na víťazstvo musia stačiť. Treba byť dôslednejší vzadu, to je najväčší problém,“ zdôraznil po prehre so Skalicou martinský kapitán Michal Murček.

12 h
Hlavná odborníčka ministerstva zdravotníctva SR pre epidemiológiu Henrieta Hudečková.

Hudečková je hlavnou odborníčkou na epidemiológiu ministerstva zdravotníctva.

13 h
Ilustračná fotografia.

V meste vytvorili odberové miesta v ZŠ na Ul. Komenského.

16 h
Odberové miesta budú vytvorené aj v Gymnáziu Jozefa Lettricha.

Mesto Martin pre účely skríningového testovania na COVID-19 bude využívať aplikáciu Bookio, prostredníctvom ktorej sa rýchlo a ľahko prihlásite na miesto a čas, ktorý vám vyhovuje.