Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor
IV. LIGA, SKUPINA SEVER

V nedeľu sa pôjde v Diviakoch na futbal zadarmo

Program siedmeho kola štvrtej ligy poriadne okresal dážď. Z Turčanov sa to dotklo Belej, ktorá odohrala v Trstenej len šesť minút.

Zdenko Veselovský, tréner Diviak.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Dynamo začalo týždeň stredajšou dohrávkou v Dolnom Kubíne a na Orave nečakane prehralo 0:3. Po nevydarenom stretnutí sa ťažko hovorilo i trénerovi Zdenkovi Veselovskému.
„Odohrali sme veľmi zlý zápas a súperovi mužstvo darovalo tri body. Neviem, čo viac povedať, asi len to, že ak nedokážeme vyhrať v Dolnom Kubíne, tak to o našich kvalitách dosť vypovedá,“ povzdychol si kormidelník.

Už v sobotu cestovali Diviaky do Bytče, ktorá v tejto sezóne v troch domácich dueloch ešte nestratila ani bod. V prvom dejstve sa domáci snažili dostať za pozornú obranu Turčanov nakopávanými loptami a niekoľkokrát si dokázali vypracovať sľubné strelecké pozície. Najväčšiu šancu mali v 40. min, keď po dlhej lopte za obranu výborným zákrokom na bránkovej čiare podržal svoje mužstvo Bágel. Naši mali tesne predtým tiež dobrú možnosť, no pokus Mateja Facunu v poslednej chvíli zablokovala defenzíva súpera.
Hneď po prestávke sa do samostatného úniku dostal Peter Koleno, žiaľ, skóre neotvoril. Vzápätí predviedol ďalší výborný zákrok v pohode chytajúci Bágel. Na druhej strane sa mohol po prieniku Mráza zapísať do streleckej listiny Peter Koleno a po štandardke Mateja Facunu len o pár centimetrov nedočiahol loptu pred odkrytou bránou Švadlenka. V úplnom závere stretnutia sa už mužstvá uspokojili s nerozhodným stavom, a tak duel skončil remízou.
„Tentoraz chalani pristúpili k svojim povinnostiam zodpovedne a boli fázy, keď predvádzali hru, ktorú od nich žiadam. Stretnutie sme mohli vyhrať aj prehrať, a tak v konečnom dôsledku remízu berieme, aj keď sme chceli bodovať naplno,“ priznal Zdenko Veselovský a potom ešte doplnil, že pred dvojzápasovým týždňom si mužstvo dalo cieľ získať štyri body.
„Keďže sme ho nesplnili, v nedeľu môžu prísť fanúšikovia do Diviak na futbal zadarmo,“ dodal.
Jedným z najlepších hráčov na ihrisku bol skúsený Peter Koleno. Na začiatku druhého polčasu mal aj veľkú gólovú šancu, keď sa dostal do samostatného úniku.
„Brankár najskôr začal vybiehať, no potom zastal. Ako prvé mi napadlo, že ho idem prelobovať, o čo som sa aj pokúsil. Žiaľ, trafil som ho do hlavy. Teraz už viem, že lepším riešením by bolo spraviť kľučku,“ priznal.
Ako ďalej pokračoval, Dynamu chýbajú body, a tak cestovalo do Bytče s cieľom vyhrať. Priebeh duelu ukázal, že táto ambícia bola celkom reálna a k jej neplneniu nechýbalo veľa.
„Súboj bol až do konca otvorený, pretože šance boli na obidvoch stranách a remíza je asi spravodlivá. Za výkon ani výsledok sa nemusíme hanbiť. Škoda tej mojej tutovky, mohli sme byť ešte spokojnejší,“ doplnil Peter Koleno.
Žabokreky odohrali v Rosine výborný prvý polčas, no gólom do šatne si situáciu skomplikovali. Tesne po zmene strán nepremenili dve tutovky a domáci ich za to nekompromisne potrestali. Strelili štyri rýchle góly a na tieto údery už Turčania odpoveď nenašli.
„Po dobrom prvom polčase, ktorý pokazil len zbytočný gól do šatne, sme mohli na začiatku toho druhého súpera zlomiť. Žiaľ, nestalo sa tak a miesto 3:2 pre nás bolo zrazu 6:1 pre domácich, ktorí zo štyroch striel dali štyri góly. Keby som to nevidel na vlastné oči, tak neuverím,“ krútil hlavou Peter Žabka, kormidelník Slovana.
Súboj Trstená – Belá- Dulice sa síce začal, ale po šiestich minútach ho rozhodca pre zlý terén musel predčasne ukončiť. Duel sa tak odohrá v ná-hradnom termíne.

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!

Futbalový víkend: Kompletný výsledkový servis a hlasy trénerov

V turčianskom El Clasicu Žabokreky nedali šancu Belej.

III. LIGA STRED

Fomat prekvapivo vyhral vo Zvolene

Futbalisti Fomatu na ihrisku Zvolena dominovali od začiatku až do konca a súperovi nedali žiadnu šancu na to, aby mohol čo len pomýšľať na bodový zisk.