Piatok, 15. december, 2017 | Meniny má Ivica

Návraty k I. triede: Favoriti si plnili svoje úlohy, akurát Štubňa zaskočila Bystričku

Deviate kolo sa prakticky zaobišlo bez prekvapení. Nedohralo sa v Kláštore, domáci mali opäť problémy so zostavou. Trápi sa aj Lipovec, ktorý už prehral šiesty zápas v rade.

Andrej Žilák k výhre Sklabine prispel jedným gólom. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

T. Teplice – Vrútky 2:0 (1:0)
Líder sa potrápil viac, ako sa možno čakalo. Hostia sa zamerali na obranu a domáci mali problém sa presadiť. Viazla im súhra, do šancí sa v prvom polčase až tak často nedostávali. Napriek tomu sa v 14. min ujali vedenia, keď sa po rohu najlepšie pred bránou súpera zorientoval Lukáč.
V druhom polčase bol výkon favorita už živší, aj príležitostí mal viac. O trojbodovú poistku sa v 56. min po spätnej prihrávke postaral šikovnou pätičkou Mrváň.
Góly: 14. M. Lukáč. A 56. Mrváň. TURČ. TEPLICE: M. Hanzel – Húšťa (26. M. Gaurík), L. Hanzel, A. Rešetár, M. Lukáč, Frno, J. Šavol (90. Harkabúz), Hríbik, Slimák, M. Chovanec, Mrváň (83. T. Klein). VRÚTKY: Kollár – T. Botoš, Prjevara, M. Krkoša, Murgoš, T. Scherer, Pítka, Korbeľ, Babčaník, Lučanský, R. Doboš.

Sklabiňa – Trebostovo 5:1 (3:0)
Domáci boli lepší, ale súpera zlomili až v závere polčasu. Hostí načal v 15. min Bambušek, ktorý najlepšie zareagoval na odrazenú loptu a zblízka ju poslal do siete. V 41. min sa peknou akciou predviedol Žilák. Najprv sa „pohral“ s obrancami a potom pohotovo zakončil. Tesne pred prestávkou z priameho kopu strelou k žrdi gólovo udrel aj Kováč. Aj úvod druhého dejstva patril Sklabini, hneď v 46. min po Švábikovom centri zvýšil na 4:0 Truchlík. Za Trebostovo strelil čestný úspech Berki a stálo to za to, jeho parádna stretla skončila pod brvnom. Konečnú podobu výsledku dal na konci duelu volejom striedajúci Perinaj.
Góly: 15. Bambušek, 41. A. Žilák, 45. T. Kováč, 46. M. Truchlík a 83. Perinaj, resp. 69. Berki. SKLABIŇA: L. Tomka – Bambušek, P. Černák, Hvizd, Ján Chmúrny, M. Kráľ (61. Perinaj), M. Truchlík, T. Kováč (87. M. Ďubašák), A. Žilák, Lacek, Švábik (68. Barát) TREBOSTOVO: M. Záborský – Illés (46. Druschel), Kučírek, P. Kapusta (64. Sobkuliak), Výbošťok, V. Mucha, Berki, Vidlák, Buocik, Čepčány, M. Štrba.

Kláštor – Príbovce 0:8 (0:7) – nedohrané
Tatran má problémy s kádrom, opäť len s ťažkosťami ako tak zlepil zostavu a celý zápas hral v oslabení. Navyše, keďže neprišli ani rozhodcovia, musel na poslednú chvíľu zháňať aj arbitra.
Domáci proti druhému celku tabuľky nemali žiadny nárok a už v prvom polčase inkasovali sedmičku. Súper jasne dominoval a robil si na ihrisku, čo chcel. Do druhého polčasu Dynamo nastúpilo s tromi novými hráčmi, ale tí hrali len pár minút, v 50. min bolo stretnutie predčasne ukončené.
Góly: 10., 12., 28. a 45. J. Páleš, 14., 19. a 48. M. Čierny, 37. Mazurák. KLÁŠTOR: Bodoň – Straka, Sobol, R.Wehle, Jacko, L. Halahija, Fráter, Krupár, L. Thomka, K. Horváth. PRÍBOVCE: P. Ziman – Š. Lach (46. A. Štrbák), Bízik, Svitač, Garlík, Mazurák (46. Themár), I. Štrbák, M. Šolc (46. Veterník), J. Páleš, M. Čierny, Janík.

Lipovec – Mošovce 2:3 (1:1)
Domáci dobre začali a už v 5. min po brejku otvoril skóre Rác. Hostia zrovnali krok v 37. min, keď sa krížnou strelou spoza šestnástky blysol M. Ertel. Po prestávke už Mošovčania otočili výsledok vo svoj prospech, v 55. min sa v skrumáži najlepšie zorientoval M. Petrovič st.. Lipovec potom ešte zabojoval a v 68. min po peknej kombinácii rýchlonohý Rác vyrovnal. Rozhodujúci gól strelil v 77. min striedajúci J. Petrovič ml., po šiestich minútach na ihrisku, keď po autovom vhadzovaní preloboval domáceho gólmana. Lipovcu sa už dlhšie nedarí, po troch výhrach na začiatku ročníka teraz už prehral šiesty zápas v rade.
Góly: 5. a 68. Rác, resp. 37. M. Ertel, 55. M. Petrovič st. a 77. M. Petrovič ml. LIPOVEC: Brezáni – Blahušiak (88. Mičúnek), Francúz, Raček, Kúdelka, Havran, Rybárik, Varádi, Jurkov, Rác, Odlevák. MOŠOVCE: Kubis – J. Petrovič (83. R. Šavol), D. Thomka, Miškóci, M. Petrovič, Záborský, P. Šavol, Ertel, Rišian, Griglak (90. Lúdik), J. Lukáč (71. M. Petrovič ml.).

Necpaly – Dražkovce 1:2 (0:2)
V súboji nováčika s úradujúcim majstrom mali v prvom dejstve viac z hry hostia, ktorí si napokon vytvorili aj dvojgólový náskok. V 16. min sa po L. Čiljakovom pase dostal do šance J. Jesenský a hoci s ťažkosťami ju predsa len v skrumáži zúžitkoval. Poistku tesne pred prestávkou pridal L. Čiljak. Pred pokutovým územím si prebral loptu, vnikol do šestnástky a strelou povedľa brankára rozvlnil sieť.
V druhom polčase sa karta obrátila, domáci prevzali iniciatívu a bojovali o lepší výsledok. Gól však strelili až v 86. min, keď sa z priameho kopu ideálne trafil M. Brzák. Predtým trafil žrď P. Roháčik, potom ešte autor gólu, mimochodom už v oslabení, v dobrej pozícii minul bránu,
Góly: 86. M. Brzák, resp. 16. J. Jesenský a 42. L. Čiljak. NECPALY: J. Ďanovský – Ráheľ, P. Roháčik, P. Jesenský (7. M. Štefanides), Štefánik, Jariabka (68. Havran), Pádej, M. Brzák, P. Dolník (87. I. Roháčik), M. Hanzel, Graňák. DRAŽKOVCE: M. Margetín – J. Jesenský, V. Murček, Pleško, Fekete, Záborský, L. Čiljak, Pisch, Hornák, Marčičiak (77. D. Čiljak), Havlín.

Ďanová – Dubové 2:6 (0:4)
Hostia boli v úvode rýchlejší i dôraznejší a už v 11. min po chybnej rozohrávke domácich otvoril skóre Čavolský. V 18. min sa po dlhom úniku presadil Kučera a potom ešte dvakrát, najprv po peknom sóle a následne umiestnenou strelou zo šestnástky, Karas. Po prestávke už boli Ďanovčania pozornejší a dočkali sa aj gólu. Paradoxne ho strelou od žrde strelil A. Feriančík, ktorý prvých 45 min strážill bránku domácich. Hostia ale vzápätí rýchlo odpovedali, na 1:5 krížnou strelou zvýšil P. Šmiček. V samom závere ešte padli dva góly, na každej strane jeden.
Góly: 66. Feriančík a 85. M. Lukáč. 11. D. Čavolský, 18. Kučera, 30., 44. a 82. Karas a 68. P. Šmiček. ĎANOVÁ: A. Feriančík – Košárik (62. Gallo), L. Matej, Štefunda, Durdík, B. Kubo, M. Lukáč, M. Kubo, Petrinec, Drahoš, Vlas. DUBOVÉ: Jadroň – Jelenčík (60. Bulík), Musil (89. D. Hrivnák), Václavík, J. Šmiček, P. Šmiček, M. Kubík, Čavolský, Karas, Hús, Kučera (46. Tienes)

Bystrička – H. Štubňa 1:3 (1:1)
Úvod bol hektický, rýchlo padli dva góly. V 4. min poslal hostí do vedenia Bača, ktorý využil zmätky v obrane súpera. Domáci odpovedali v 15. min Jesenským, ktorý sa trafil presne k žrdi. Žiara naklonila duel vo svoj prospech v 56. min, keď si po rohu dobre do šance nabehol Štefanov a hlavičkou ju aj využil. V 79. min prišla definitíva, hostia po rýchlom prechode do útoku prečíslili obranu Slovana a Blahušiak zvýšil na 3:1 .
Góly: 15. D. Jesenský, resp. 4. Bača, 56. Štafanov a 79. Blahušiak. BYSTRIČKA: Hübner – Košút, Blažek, Kakoš, Kubinec (59. Súkeník), D. Jesenský, Šimko (68. Gulassa), M. Kijonka, Buocik, T. Krnáč, M. Krnáč. H. ŠTUBŇA: Michalik – Masaryk, Štefanov, Schmidt, R. Tomahogh, Lukačka (56. P. Ďurdík), R. Ďurdík, Bača, J. Gaurik, Blahušiak, P. Tomahogh.

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

1. Od nového roku sa v martinskej nemocnici parkuje bezplatne, ale nie všetci 725
  2. Ťažká dilema: Rekonštruovať starý alebo postaviť úplne nový štadión 677
  3. Anketa: Ako sa nám páčia vianočné trhy v Martine? 276