Nedeľa, 9. december, 2018 | Meniny má Izabela

Hokejisti opäť naskočili na víťaznú vlnu, vrátili sa aj na čelo tabuľky

Martinčania doma nastúpili so štyrmi formáciami. Boli lepší, mali viac z hry a napokon aj jasne vyhrali. Avšak úplne ideálne to nebolo, najmä presilovky nám nešli tak, ako by sme si želali.

Gól na 3:0. Pár sekúnd pred koncom Ii. tretiny sa v presilovke presne trafil Tomáš Pokrivčák. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

MHK Martin – Lipt. Mikuláš „B“ 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

MARTIN. Po zaváhaní v Humennom Martinčania opäť bodovali naplno. V súboji s Liptákmi im ideálne vyšiel úvod, už v 8. min viedli dvojgólovým rozdielom. Najprv sa švihovkou presne trafil Poliaček a neskôr dorážkou pod hornú tyčku aj Rusina. Zdalo, sa, že to pôjde ľahko, no martinský gólostroj sa potom na dlhší čas zadrhol.

Naši síce mali naďalej prevahu, v druhej tretine dvakrát nastrelili tyčku, no tretí úspech pridali až 12 sekúnd pred druhou prestávkou. V presilovke Jurášek poslal za chrbát obrancov Poliačeka, ten následne ideálne na bránkovisko prihral Pokrivčákovi, ktorý strelou z prvej nemal problém rozvlniť sieť.

V treťom dejstve bol najzamestnanejším mužom brankár hostí. Aj preto, že Liptáci doplácali na svoju nedisciplinovanosť a často zahrievali trestnú lavicu. Našim ale početné výhody nevychádzali podľa ich predstáv, chýbal im moment prekvapenia i presnejšia streľba.

Hostia občas hrozili z brejkov, mali zo tri-štyri tri veľmi sľubné možnosti, ale brankár Bernát im nedovolil dostať sa do zápasu. Náš gólman si niekedy dlhé minúty nesiahol na puk, ale aj tak si udržal si vysokú koncentráciu a hráči sa mohli naňho spoľahnúť.

V 53. min prišla definitíva po najkrajšej akcii zápasu, keď Rusina s Jurášekom rýchlymi prihrávkami vyšachovali obranu súpera a Poliaček zblízka pohotovo zavŕšil ich akciu.

V samom závere Turčania ešte prikrášlili svoje víťazstvo piatym gólom a to dokonca v oslabení. Jurášekov blafák síce brankár hostí prečítal, ale na dorážku Poliačeka nemal nárok.

Góly: 1:19 Poliaček (Brveník), 7:14 Rusina (Škumát, Rechtorík), 39:48 Pokrivčák (Poliaček, Jurášek), 53:03 Poliaček (Jurášek, Rusina) a 58:16 Poliaček (Jurášek, Rusina). Vylúčení: 3:9 na 2 min. Vyššie tresty: Koniar (LM) – 10 a DKZ za nešportové správanie, Legerský – 10 min za nešportové správanie. Presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Lesay – Kováčik, Jakubec. Diváci: 750.

MARTIN: Bernát – Fillo, Hriňa, Brcko, Mendel, Harva, Haršáni, Rusina – Hanes, Pokrivčák, Škumát – Poliaček, Jurášek, Brveník – Bednarčík, Olejník, Parobok – Rechtorík, Košút, Bujňák.

Ostatné výsledky 4. kola: Sabinov – Humenné 3:6, Brezno – Trebišov 6:2, Bardejov – R. Sobota 1:6, Sanok – Gelnica 4:5 PP.