Štvrtok, 15. november, 2018 | Meniny má Leopold
IV. LIGA - SKUPINA SEVER

Derby opäť ukázalo, aké vie byť nevyspytateľné

Dlho očakávané derby medzi Belou a Žabokrekmi obrátilo všetky papierové predpoklady na hlavu. Slovan po oduševnenom výkone vyhral na ihrisku vysokého papierového favorita.

Ilustračné foto.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

S výnimkou vzájomných stretnutí na tradičnom Turnaji SNP si na derby medzi Belou a Žabokrekmi spomínajú už len najväčší pamätníci. V nedeľu sa tak čakalo, čo tento prestížny susedský súboj a šláger turčianskeho futbalového víkendu prinesie.
Favorizovaní domáci do neho vstúpili lepšie. Pri zakončení T. Mravca výborne zasiahol Štefánik a potom brankára hostí poriadne vystrašil pokus M. Kováčika z priameho kopu. V 9. min Hanek ideálne vysunul Debnára a ten strelou popod Štefánika otvoril skóre. Žabokrečania však poctivo bránili, pred vlastnou šestnástkou vytvorili kompaktný blok a čakali na svoju šancu. Tá prišla v 21. min, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval Musonda a bolo 1:1. Následne mohla udrieť Belá, no Bernát trafil brvno. Desať minút po vyrovnaní už hostia viedli, po centri do šestnástky Hulej upratal loptu nádherným volejom presne k tyči. V závere prvého dejstva ešte z dobrej pozície prestrelil bránu Kucej.
Po zmene strán sa Beľania snažili s výsledkom niečo urobiť, ale oduševnene bojujúci Slovan im toho v ofenzíve veľa nedovolil. Najbližšie k vyrovnaniu mal Debnár, no jeho volej tesne minul priestor troch žrdí. V nadstavenom čase ešte mohol zmeniť skóre hosťujúci Hulej, svoj samostatný únik však gólom nezakončil.
Beľania si po štvrtkovej remíze v Trstenej chceli v derby pripísať víťazstvo. Papierové predpoklady sa však nenaplnili.„Počas celého zápasu sme mali prevahu, no súper dal o jeden gól viac a preto vyhral. Taký je šport, keď môže po takomto priebehu prehrať Barcelona, prečo by sme nemohli aj my. Potešilo ma, že chalani sa o lepší výsledok bili až do konca, čo je vzhľadom na ďalšie zápasy pozitívne,“ povedal Ladislav Fazika, tréner Belej.
Ako priznal Peter Žabka, kormidelník Žabokriek, po výkone v minulom kole si s hráčmi tvrdšie pohovoril. Využil na to jeden tréning, keď si v kabíne spoločne vydiskutovali niektoré veci. Hubová polievka zabrala a jeho tím sa po kompaktnom výkone dočkal zaslúženej odmeny.
„Povedali sme si, že v Belej jednoducho musíme niečo uhrať. Od začiatku až do konca sme neustúpili od svojej hry a z konceptu nás nevyviedol ani rýchly gól domácich a dve zranenia našich kľúčových hráčov. Chalani výborne bránili a čo bolo tiež veľmi dôležité, každú možnosť využívali na ofenzívne výpady. Súper síce bol futbalovejší, ale my sme tento rozdiel dokázali nahradiť bojovnosťou. Domov si preto zaslúžene vezieme veľmi cenné tri body,“ spokojne zhodnotil dianie na ploche šéf lavičky.
Dynamo odohralo proti rezerve Ružomberka kvalitný prvý polčas. Ich súper síce mal územnú prevahu, ale Turčania mu zdatne sekundovali. Mali aj šancu otvoriť skóre, ale ďalekonosná strela Jaroslava Kolena o pár centimetrov minula bránu. Domáci však mali výborný vstup do druhého polčasu a v 56. min viedli už 4:0. Potom sa už duel len dohrával a favorit pridal ešte jeden presný zásah. „Prvý polčas hrali chalani dobre a bolo by zaujímavé vedieť, aký by zápas nabral smer, keby sme sa ujali vedenia. Po prestávke však domáci ešte zvýšili pohyb, vyšlo im striedanie, dali rýchle góly, na čo sme už nestihli zareagovať. Bola to pre nás vysoká škola futbalu a dúfam, že si z toho zoberieme čo najviac,“ zhrnul duel tréner Veselovský.

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  3. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  4. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  5. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  6. Platíte si poistenie domova zbytočne?