Štvrtok, 17. január, 2019 | Meniny má Nataša

V Príbovciach sa hralo o druhé miesto, šláger kola lepšie zvládla Sklabiňa

Líder z Teplíc rozprášil Kláštor a to sa hralo iba do 49. min. Najviac pozornosti pútal súboj druhého s tretím, ktorý vyhrala Sklabiňa. Prekvapením kola je vysoká výhra Lipovca v Necpaloch, čím hostia ukončili dvojmesačné bodové suchoty.

Sklabinčania (v červenom) vyhrali v Príbovciach 2:0 a upevnili si druhé miesto v tabuľke. Na snímke pri útoku hostí Marián Moric a v pozadí Marek Finta, ktorý dal prvý gól Družstevníka.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Turčianske Teplice – Kláštor 15:0 (14:0) – nedohrané

Domáci si zo súperovej brány doslova urobili strelnicu. A keďže mali pomerne presnú mušku, tak ich gólové konto pod chvíľou narastalo. Tatran to po prestávke radšej rýchlo vzdal a v 49. min po úspešnej penalte Hríbika, ktorý zvýšil na rekordných 15:0, pre malý počet hráčov odstúpil z ihriska.
Góly: 5.,17.,19. a 33, 41. a 44. Šavol, 12., 21., 29. a 49. Hríbik (posledný z pok. kopu), 22. a 25. Tkáczyk, 30. Rešetár, 34. Slimák a 38. Chovanec. TURČ. TEPLICE: M. Hanzel – Gaurik, L. Hanzel, J. Šavol, Rešetár, R. Frno, Hríbik, Slimák, Lukáč, Chovanec, Tkáczyk. KLÁŠTOR: Wehle – Bodoň, Straka, Sveinsson, Fráter, Gavenda, Halahija, Malmberg, Thomka, Jacko, Hrdina.

Príbovce – Sklabiňa 0:2 (0:1)

Prečítajte si tiež: I. trieda, 11. kolo: Lipovec sa po dvoch mesiacoch dočkal víťazstva

V šlágri kola, v priamom súboji o druhé miesto tabuľky, sa od začiatku hralo s veľkým nasadením, ale hra sa odvíjala prevažne v strede ihriska. Skúsenejší hostia však boli predsa len o trochu futbalovejší, čo sa prejavilo aj pri ich príležitostiach. V 32. min dostal loptu na hranicu ofsajdu Finta, poradil si s obranou domácich a nekompromisne skóroval. V druhom polčase Dynamo ožilo, tlačilo sa dopredu a vytvorilo si niekoľko dobrých príležitostí na vyrovnanie, avšak vytúžený efekt v podobe gólu to neprinieslo. Naopak, v 78. min udrelo na druhej strane, keď v 78. min premenil penaltu P. Černák. Príbovčania sympaticky bojovali až do konca, ale zmeny skóre sa nedočkali.
Góly: 32. Finta a 78. Černák (pok. kop). PRÍBOVCE: P. Ziman – Lach, Bízik, Svitač, M. Sopkuliak, Mazurák, Šolc, I. Štrbák, Páleš, Styk (70. A. Štrbák), Čierny. SKLABIŇA: Tomka – Černák, Š. Hvizd, Chmúrny, Truchlík, Kováč, Móric, Žilák, Kráľ (72. Lacek), Švábik (83. Perinaj), Finta (85. Barát).

Mošovce – Bystrička 3:0 (1:0)

Domáci dobre začali a už v 13. min sa po opakovanej strele Miškóciho z priameho kopu ujali vedenia. Mošovčania diktovali tempo hry, mali aj herne navrch, no pre tesné ofsajdy im rozhodcovia neuznali dva góly. Slovan tak živil nádej na dobrý výsledok, a veru, nemal by k nemu ďaleko, keby Blažek premenil tutovku, no v päťke mäkko zakončil a Kubis všetko k spokojnosti domácich vyriešil. Slovan na to doplatil a v priebehu troch minút medzi 74. a 77. ich favorit dvomi gólmi položil na kolená.
Góly: 13. Miškóci, 74. J. Petrovič (pok. kop) a 77. M. Petrovič st. MOŠOVCE: Kubis – Záborský, M. Petrovič ml., M. Petrovič st., J. Petrovič, Thomka, Miškóci, Zubáň (76. Griglák), Rišian, M. Ertel. BYSTRIČKA: Hübner – Blažek, Kakoš, Kubinec (59. Štefánek), Šimko, Janiga, Jesenský, Buocik (71. Súkeník), M. Kijonka, T. Krnáč, M. Krnáč.

Dražkovce – Ďanová 7:0 (3:0)

Od začiatku až do konca sa hralo len na jednu bránu, pričom domáci začali napĺňať úlohu favorita v 23. min, kedy sa k odrazenej lopte dostal Rapan a zblízka otvoril skóre. V 35. min sa strelou spoza šestnástky presadil L. Čiljak, ktorý o chvíľu na to trestal ďalším gólom aj chybnú rozohrávku súpera. Od 43. min hrali Ďanovčania bez vylúčeného Lukáča, čo favorit po prestávke využil na vylepšenie si skóre.
Góly: 23. a 66. Rapan, 35. 40. 50. a 72. L. Čiljak (dva z pok. kopov) a 55. Pisch. DRAŽKOVCE: Margetín – Jesenský, Pedan (74. Denis Košárik), Murček, Pleško, Fekete, L. Čiljak, Pisch, D. Čiljak, Marčičiak (63. Havlín), Rapan. ĎANOVÁ: Feriančík – Drahoš, T. Kubo, Matej, Gallo, Štefunda (53. M. Kubo), Vlas (57. Ďurica), Durdík (67. Bukva), B. Kubo, Lukáč, Polonec (60. Dávid Košárik).

Vrútky – Horná Štubňa 5:0 (3:0)

Bola to jednoznačná záležitosť domácich, ktorí sa vedenia ujali už v 2. min, keď z 25 m napriahol Korbeľ a jeho prízemná strela skončila v sieti. V 16. min sa z rohu šestnástky presne trafil aj dorastenec Šimo. Potom mali šancu aj hostia, hádam, jedinú väčšiu, no trafili žrď. Vrútky pred prestávkou zvýšili 3:0, keď Šimo nádherne vysunul Mandíka a ten potom obišiel aj brankára. Prevaha expiatoligistu bola zrejmá aj v druhom polčase. V 54. min si strelecké konto po samostatnej akcii vylepšil opäť Korbeľ a konečnú podobu výsledku dal v 84. min striedajúci Mareta.
Góly: 2. Korbeľ, 16. T. Šimo, 43. Mandík, 54. Korbeľ a 84. Mareta. VRÚTKY: Kollár – T. Botoš, Prjevara, Krkoša, Murgoš, Scherer, Mandík (62. Mareta), Šimo (68. Sabovčík), Bagala, Korbeľ, Lučanský. HORNÁ ŠTUBŇA: Michalik – Masaryk, J. Boďa, Schmidt, Štefanov, Ďurdík, Lukačka, Wahlandt (70. Šefraník), J. Gaurik, Blahušiak, P. Tomahogh.

Dubové – Trebostovo 4:0 (0:0)

Do 20. min to bolo vyrovnané, ale potom domáci prebrali iniciatívu a dočkali sa aj šancí. Jednu z prvých po Václavikovej strele zastavila žrď. Trebostovo hralo od 36. min oslabené o vylúčeného Kapustu. Do prestávky ešte hostia udržali bezgólový stav, no v druhom polčase sa už na nich valil jeden útok za druhým, čo preťažená obrana neuniesla. V 51. min poslal Dubové do vedenia strelou spoza šestnástky Kubík, potom sa šťastne ku gólu „prepracoval“ Bulík, keď odkop súpera ho trafil do hlavy a odrazená lopta prekvapila brankára Štrbu. V 76. min zvyšoval vedenie domácich Kučera prízemnou strelou k tyči a skóre zápasu uzavrel Čavolský v 79. min po kombinácii s Karasom.
Góly: 51. Kubík, 63. Bulík, 77. Kučera a 79. Čavolský. DUBOVÉ: Lettrich – Tienes, Musil, Václavík, Bulík (70. D. Hrivnák), Kubík, Hús (46. Kučera), Čavolský, P. Šmiček, Karas, J. Šmiček. TREBOSTOVO: Štrba – Illés, Kučírek, Ondrla, Výbošťok, Porubčanský, Berki, Kapusta, Sirek, Čepčány, Šťastniak.

Necpaly/Belá B – Lipovec 1:5 (1:2)

Lipovec sa po dvojmesačnom pôste konečne dočkal a vychutnal si vysoké víťazstvo, ktoré sa možno ani nečakalo. Domáci síce dobre začali, v 11. min sa po brejku z dorážky presadil J. Ďanovský, no potom sa dopustili dvoch hrubých chýb v strede ihriska a rýchlonohý Rác ponúknuté šance využil. V druhom polčase mal nováčik prevahu, vyťažil z nej viacero rohov, ale len jednu šancu, ktorú ale Štefánik nepremenil. Záver bol šokujúci, v 83. min najprv po rohu poistil vedenie hostí Váradi a potom ho v priebehu ďalších dvoch minút ešte vyšperkovali Rác s Martiníkom.
Góly: 11. J. Ďanovský, resp. 23., 25. a 84. Rác, 83. Váradi a 85. Martiník. NECPALY: V. Keveš – Ráheľ, Pádej, Grajciar (74. I. Roháčik), M. Brzák, M. Hanzel, P. Roháčik, J. Ďanovský (55. J. Keveš), M. Štefanides (66. Marek Havran), I. Štefánik, Jurko. LIPOVEC: T. Jurkov – Bútora, Francúz, Kúdelka, Matúš Havran, Rybárik, Rác, Martiník, Klein, Mičúnek, Blahušiak.

Vianočné stromčeky už zvážajú od košov

​​​​​​​Vianočné stromčeky už po Troch kráľoch začali pomaly miznúť z obývačiek i v turčianskom regióne. Tie živé si jednotlivé mestá vyvezú a zlikvidujú. Stačí ich len položiť ku kontajneru a najmä nevyhadzovať z okna.

Zo Šútova a Turčeka už odvážajú sneh, na Lipovci sa zrútil altánok

​​​​​​​Poriadne snehové mantinely sa pre neutíchajúce sneženie vytvorili popri miestnych cestách v Šútove. Niekde dosahujú výšku aj tri metre. Nepriaznivá situácia je tiež v Ratkove.

Sezóna v bielej stope začala veľmi úspešne

Pretekári martinského klubu bežeckého lyžovania majú za sebou prvé dve kolá Slovenského pohára. Získali na nich sedem cenných kovov.

Sledovali sme online diskusiu Stretnutie so župankou Erikou Jurinovou

Osem krajov, osem županov, osem diskusných podujatí s názvom Stretnutie so županom. Začali sme v Žiline.