Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra
II. QUICK TRIEDA

Košťany doťahujú lídra a ešte ho môžu preskočiť

Po dvoch prehrách naplno zabodoval líder zo Slovian. V ďalšom kole má voľno, a tak bude čakať, či ho z čela tabuľky zosadia Košťany. Zaujímavosťou desiateho kola bolo, že tri z piatich zápasov skončili výsledkom 6:1.

Ilustračné foto.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

V Slovanoch privítali Valču a od začiatku mal súboj dvoch tradičných rivalov veľmi do-brú kvalitu. Domáci začali lepšie, zahodili dve šance, no v 8. min zahrali hostia v šestnástke rukou a M. Maťko z penalty otvoril skóre. O štyri minúty neskôr ideálne trafil z priameho kopu P. Cíger a bolo vyrovnané. Potom vrátil lídra tabuľky do vedenia svojim druhým presným zásahom v stretnutí M. Maťko. Šesť minút pred koncom prvého polčasu po rohu v šestnástke najvyššie vyskočil A. Gavenda a bolo 3:1. Po prestávke si však A. Gavenda nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete a zdramatizoval dianie na ihrisku. Vzápätí domáci Krupár namieril hlavou presne pod brvno a jeho tím opäť získal dvojgólový náskok. V záverečnej fáze stretnutie síce P. Cíger po rohu znížil, ale Valčanom sa napriek snahe už vyrovnať nepodarilo.
Šláger kola sa hral v Košťanoch, kde privítali silné Turany. Domácim vyšiel vstup do stretnutia,keď v 5. min Zeman presne zakončil peknú kombinačnú akciu. Vzápätí zvýšil na 2:0 Prchlík a domáci začali mať viac z hry. Kľúčová situácia sa odohrala v 24. min. Najskôr Vyletel tesne pred šestnástkou fauloval unikajúceho Martinčeka a uvidel červenú kartu. Z následného priameho kopu rozvlnil sieť Prchlík a zasadil súperovi ďalší ťažký úder. Pred prestávkou ešte skóroval Zeman, a tak mužstvá odchádzali do kabín za stavu 4:0. Po zmene strán Turany nezložili zbrane, pozorne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. Znížiť sa im však podarilo až v 83. min zásluhou Goliera. Domáci však potom ešte pridali dva presné zásahy a podčiarkli svoje vysoké víťazstvo.
Pod priehradou sa hral od začiatku svižný futbal. Hájčania kopali v úvode niekoľko štandardiek a po jednom rohu nešťastne hlavičkoval loptu do vlastnej siete Vaňko. Krpeľany potom mohli vyrovnať, no Brveníkovi jeho šancu gólman Ursíny zlikvidoval. V 33. min kopali hostia penaltu, a aj keď brankár Volna smer strely Pavla Kolena vystihol, gólu už nezabránil. Po zmene strán domáci pridali a v 47. min len 16-ročný Frkáň pohotovou dorážkou znížil. Potom sa v inak korektne vedenom súboji trochu zaiskrilo a rozhodca vylúčil po jednom hráčovi na každej strane. V závere si ešte mužstva vypracovali niekoľko zaujímavých pozícií na zakončenie, ale skóre už zostalo nezmenené.
Pod Magurou privítali posledný celok tabuľky z Malého Čepčína a od začiatku to bola jednoznačná záležitosť. Domáci síce v 26. min zahodili penaltu, no potom dali v priebehu trinástich minút tri góly a predovšetkým ten na 3:0 z kopačky Zaťka padol po vydarenej akcii. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil a Turčianske Kľačany bez problémov dokráčali za víťazstvom 6:1, ktoré bolo ich tretím v sezóne.
Súboj medzi Turčekom a Slovenským Pravnom bol herne vyrovnaný. Hostia sa v prvom polčase po peknej akcii ujali vedenia. Potom síce mohli domáci vyrovnať, ale obrovskú šancu spálili. V druhom dejstve Slovenské Pravno vyškolilo súpera z efektivity. Ofenzívu hostí výborne dirigoval Ján Kmeť, ktorý kvalitný výkon okorenil hetrikom. Práve on svoj tím nasmeroval za trochu prekvapujúcim, ale zaslúženým víťazstvom 6:1.

VÝSLEDKY 10. KOLA

Slovany – Valča 4:3 (3:1) – 8. a 25. M. Maťko (prvý z pok. kopu), 39. A. Gavenda a 59. Krupár, resp. 12. a 71. P. Cíger a 57. A. Gavenda (vlastný), Košťany – Turany 6:1 (4:0) – 5. a 37. Zeman, 11. a 24. Prchlík, 86. Uhliarik a 90. Martinček, resp. 83. Golier, Krpeľany – Háj 1:2 (0:2) – 47. Frkáň, resp. 10. Vaňko (vlastný) a 33. Pavol Koleno (pok. kop), Turčianske Kľačany – Malý Čepčín 6:1 (3:0) – 28. Karaffa, 36. Karcol, 40. Zaťko, 65. Knapík a 68. Bukovský a 76. Daubner, resp. 73. Galanda, Turček – Slovenské Pravno 1:6 (0:1) – 84. Saniga, resp. 39. a 52. Štencel, 69. Buľovský, 78., 79. a 83. Kmeť, Podhradie/ Turčianska Štiavnička B – voľno.

1. Slovany 10 8 0 2 20:12 24
2. Košťany 9 7 1 1 34:5 22
3. Háj 9 6 0 3 31:11 18
4. Turany 8 5 1 2 29:18 16
5. Valča 9 4 1 4 26:20 13
6. Krpeľany 9 4 1 4 20:20 13
7. Turč. Kľačany 9 3 3 3 14:12 12
8. Slov. Pravno 8 3 1 4 17:22 10