Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky
III. LIGA - STRED

Fomat prespal úvod druhého polčasu

Futbalisti Fomatu strelili v Kalinove rýchly gól, no v druhom polčase sa opäť nevyvarovali chýb, čo súper využil a priebeh zápasu otočil.

Martinčanom uleteli ďalšie body.Martinčanom uleteli ďalšie body. (Zdroj: FOTO: ĽUDO LETTRICH)

KALINOVO. Martinčanom sa na ihriskách súperov zatiaľ darí a začiatok zápasu v Kalinove sa odvíjal podľa tohto scenára. Hneď v úvode vyhral osobný súboj na súperovej polovici Vajagič, vysunul Jesenského a po jeho prihrávke M. Boďa krížnou strelou po zemi otvoril skóre. Fomat v úvode vysoko napádal súpera a mal hru pod kontrolou. V 12. min dobre zapracovali Jesenský s M. Boďom, z ich iniciatívy ťažil Vajagič, ktorý si na hranici šestnástky ešte vylepšil zakončovateľskú pozíciu, žiaľ, jeho strelu zastavila pravá tyč domácej brány. V ďalšom priebehu prvého dejstva však naši nepokračovali v nastúpenom trende a už neboli takí aktívni. Futbalisti Kalinova sa dostali len k niekoľkým štandardkám, ale z nich nič zásadné nevyťažili. Do šatní tak naši odchádzali s jednogólovým vedením.
„Dali sme rýchly gól, čo bolo pozitívne. Po šanci Vajagiča sme si však už žiadnu vyloženú šancu nedokázali vypracovať, aj keď na druhej strane ani domáci tím chalani do ničoho nepustili,“ vrátil sa k priebehu prvého polčasu martinský tréner Vladimír Kuťka.
Po prestávke ale Kalinovčania prebrali iniciatívu, k čomu im svojimi chybami pomohli aj hostia. V 54. min využili zlú rozohrávku našich Pešič a strelou z vnútra šestnástky vyrovnal. Potom po centri Repáňa hlavičkoval nad Vajagič. V 58. min Martinčania prehrali osobný súboj, lopta sa dostala k rozbehnutému Karmanovi, ktorý ľavačkou nemieril presne k tyči. Po dvoch úderoch sa Fomat postupne zdvihol, ale cez organizovanú defenzívu protivníka sa jeho hráči presadzovali veľmi ťažko. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mali Turčania päť minút pred koncom. Po priamom kope Kračmera a následnej neprehľadnej situácii v šestnástke sa lopta od Frkáňa odrazila tesne vedľa tyče súperovej svätyne. Fomat sa tak druhýkrát v sezóne vracal domov naprázdno.
„Zápas rozhodla úvodná desaťminútovka druhého polčasu, keď nás domáci svojou bojovnosťou donútili k chybám, ktoré dokázali potrestať. Potom sme síce zvýšili nasadenie, ale už to na zvrat nestačilo. Prehrať v Kalinove nie je hanba, no dalo sa tu dosiahnuť viac. Zvlášť v našej situácií, keď po domácich zaváhaniach potrebujeme body naháňať vonku,“ doplnil Vladimír Kuťka.
V poslednom jesennom kole privítajú Martinčania doma Čadcu. Hrať by sa malo v sobotu o 13.30 h na umelej tráve.

TREŤOLIGOVÉ FAKTY

Kalinovo – Fomat Martin 2:1 (0:1)

Góly: 53. Pešič a 58. Karman, resp. 2. M. Boďa. KALINOVO: Rusnák – Juhaniak, Ivan, Kolka, Karman (88. Fehérvári), Radič, Segeč, Koták (90. Cigánik), Majkút (65. Hronec), Pešič, Vančo (81. Štefánik). Tréner: Juraj Randlísek. FOMAT MARTIN: Ihnatišin – T. Ďungel, Lacko, Tomka, Sapieta – Líška (81. Frkáň) – Jesenský, P. Cíger (66. Kračmer) – Repáň (66. Melich), Vajagič, M. Boďa. Tréner: Vladimír Kuťka. ŽK: 4:3. Rozhodcovia: Belko – Behančín, Šupej. Diváci: 250.

Ostatné výsledky 13. kola: Liptovská Štiavnica – Liptovský Hrádok 1:1, Lučenec – Námestovo 2:0, Žarnovica – Detva 6:0, Banská Bystrica – Teplička nad Váhom 0:0, Fiľakovo – Rimavská Sobota 2:5, Krásno nad Kysucou – Nová Baňa a a Oravské Veselé Čadca – nehrali.

10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 846

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.