Streda, 26. september, 2018 | Meniny má Edita
HOKEJ, II. LIGA - VÝCHOD

Rimavská hrala dobre a dokázala trestať naše chyby

Martinskí hokejisti prehrali druhý zápas v sezóne. Rimavskej Sobote podľahli 2:6, keď im nevyšiel predovšetkým vstup do tretej tretiny.

Karolovi Križanovi dali v sobotu Martinčania len dva góly.(Zdroj: JARO PODHORSKÝ)

RIMAVSKÁ SOBOTA. V prvom vzájomnom stretnutí sezóny naši zdolali na Podháji Rimavskú Sobotu vysoko 9:3. Navyše, v minulom kole tím z Gemera prehral v Sanoku, a tak sa v sobotu očakávalo víťazstvo Turčanov.

Do odvety však domáci vstúpili výborne. V prvej tretine boli agresívnejší, pohyblivejší, vyhrávali osobné súboje a zaslúžene si vybudovali dvojgólový náskok. Nepríjemné tiež bolo, že v jedenástej minúte musel pre zranenie odstúpiť brankár Michal Dzubina.
„Jeden zo súperových hráčov do Miša narazil a odnieslo si to jeho koleno. Dúfajme, že to nebude nič vážne,“ vyslovil želanie Ladislav Spišiak, ktorý v tomto súboji viedol mužstvo z lavičky.

V druhej tretine stiahol hru na tri formácie, tiež premiešal ich zloženie a táto korekcia našej hre výrazne prospela. Najskôr znížil na 1:2 kapitán Tomáš Pokrivčák a v 34. min bolo po presilovkovom zásahu Bednarčíka vyrovnané. V týchto fázach duelu Martin na ploche dominoval a mal ďalšie tri gólové šance. Ani jedna však v bráne Karol Križana neskončila.
„Po druhej tretine som bol presvedčený, že tento zápas zvládneme. Tomu, čo sa udialo potom, naozaj nič nenasvedčovalo,“ priznal tréner.
Domáci vstúpili do tretej tretiny fantasticky a za necelé štyri minúty štyrikrát prekonali dvadsaťročného Jaromíra Justa, pričom hostia im cestu za bezpečným vedením uľahčili tromi veľkými individuálnymi chybami. Z tohto úderu sa už naši nedokázali spamätať a Rimavská Sobota si tak cenný výsledok ustrážila až do konca.
„Súpera treba za predvedený výkon pochváliť, pretože hral naozaj veľmi dobre a v niektorých fázach bol lepší. Oproti mužstvu, ktoré sa predstavilo v Martine, je toto súčasné na pomery druhej ligy už doplnené o kvalitných hokejistov, čo bolo cítiť. Naši chalani ale tiež nechali na ľade všetko a v tomto smere im nemám čo vyčítať. Individuálnu chybu občas spraví každý a netreba z toho robiť vedu.

Dnešné stretnutie opäť potvrdilo, že táto súťaž má svoju kvalitu a nikto nemá automaticky nič isté,“ nehľadal výhovorky skúsený kormidelník.
Ako ďalej pokračoval, na turčiansky tím negatívne doľahlo nútené odstúpenie Michala Dzubinu. Mladý Jaromír Just sa síce snažil a za góly vo svojej sieti nemohol, no nahradiť brankára s množstvom extraligových skúseností, je vždy veľmi ťažké.
Pozitívne, naopak, bolo, že v Rimavskej Sobote sa vo výbornom svetle predviedla juniorská formácia, ktorú bolo na ľade cítiť od začiatku až do konca.
„Boli dostatočne agresívni, veľa toho nakorčuľovali a zmestili sa i do skorigovanej zostavy. Podali veľmi kvalitný výkon,“ pochválil mladíkov Ladislav Spišiak.

1. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  2. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
  3. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  4. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  5. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  6. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  7. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  8. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  9. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  10. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  1. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
  2. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  3. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  4. Brieždenie pod lomenicou
  5. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  6. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  10. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy 2 962

Rozhovor s Milanom Murčekom aj o zarosených pexisklách či radoch pred pokladňami

Ako nám povedal riaditeľ hokejového klubu Milan Murček, problém so zarosenými plexisklami úplne odstráni len nová vzduchotechnika. Do nej treba investovať približne stotisíc eur.

Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť

Jeden z importovaných sviatkov som si s mojimi vnúčatami natoľko obľúbil, že za ním už po tretí raz budeme musieť vycestovať. Opäť do Tatralandie.

Svetelná trysková fontána už skrášľuje Sever

​​​​​​​Špeciálnu chodníkovú fontánu s vodnými lúčmi, ktoré dokážu vykúzliť až 240 farebných odtieňov, už v Martine zapojili.

Cesta do budúcnosti sa začne zajtra v Žiline

Zaujíma vás, kto bude financovať výstavbu ciest po skončení eurofondov? Alebo, či sa na koľajnice vráti nákladná doprava? Počuli ste už niečo o lacnej regionálnej leteckej doprave a či ju budeme môcť aj využívať? Na tieto, ale aj iné otázky odpovie medzinárodná konferencia Doprava 2018, ktorá bude zajtra v Žiline.

HOKEJBAL, EXTRALIGA

Parádny začiatok, Vrútky sú prvé a Martin tretí

Kometa získala všetky body aj v treťom zápase sezóny. Martin si po prehre v Nitre napravil chuť víťazstvom nad Svidníkom.