Nedeľa, 16. december, 2018 | Meniny má Albína
HOKEJ, II. LIGA - VÝCHOD

Rimavská hrala dobre a dokázala trestať naše chyby

Martinskí hokejisti prehrali druhý zápas v sezóne. Rimavskej Sobote podľahli 2:6, keď im nevyšiel predovšetkým vstup do tretej tretiny.

Karolovi Križanovi dali v sobotu Martinčania len dva góly.(Zdroj: JARO PODHORSKÝ)

RIMAVSKÁ SOBOTA. V prvom vzájomnom stretnutí sezóny naši zdolali na Podháji Rimavskú Sobotu vysoko 9:3. Navyše, v minulom kole tím z Gemera prehral v Sanoku, a tak sa v sobotu očakávalo víťazstvo Turčanov.

Do odvety však domáci vstúpili výborne. V prvej tretine boli agresívnejší, pohyblivejší, vyhrávali osobné súboje a zaslúžene si vybudovali dvojgólový náskok. Nepríjemné tiež bolo, že v jedenástej minúte musel pre zranenie odstúpiť brankár Michal Dzubina.
„Jeden zo súperových hráčov do Miša narazil a odnieslo si to jeho koleno. Dúfajme, že to nebude nič vážne,“ vyslovil želanie Ladislav Spišiak, ktorý v tomto súboji viedol mužstvo z lavičky.

V druhej tretine stiahol hru na tri formácie, tiež premiešal ich zloženie a táto korekcia našej hre výrazne prospela. Najskôr znížil na 1:2 kapitán Tomáš Pokrivčák a v 34. min bolo po presilovkovom zásahu Bednarčíka vyrovnané. V týchto fázach duelu Martin na ploche dominoval a mal ďalšie tri gólové šance. Ani jedna však v bráne Karol Križana neskončila.
„Po druhej tretine som bol presvedčený, že tento zápas zvládneme. Tomu, čo sa udialo potom, naozaj nič nenasvedčovalo,“ priznal tréner.
Domáci vstúpili do tretej tretiny fantasticky a za necelé štyri minúty štyrikrát prekonali dvadsaťročného Jaromíra Justa, pričom hostia im cestu za bezpečným vedením uľahčili tromi veľkými individuálnymi chybami. Z tohto úderu sa už naši nedokázali spamätať a Rimavská Sobota si tak cenný výsledok ustrážila až do konca.
„Súpera treba za predvedený výkon pochváliť, pretože hral naozaj veľmi dobre a v niektorých fázach bol lepší. Oproti mužstvu, ktoré sa predstavilo v Martine, je toto súčasné na pomery druhej ligy už doplnené o kvalitných hokejistov, čo bolo cítiť. Naši chalani ale tiež nechali na ľade všetko a v tomto smere im nemám čo vyčítať. Individuálnu chybu občas spraví každý a netreba z toho robiť vedu.

Dnešné stretnutie opäť potvrdilo, že táto súťaž má svoju kvalitu a nikto nemá automaticky nič isté,“ nehľadal výhovorky skúsený kormidelník.
Ako ďalej pokračoval, na turčiansky tím negatívne doľahlo nútené odstúpenie Michala Dzubinu. Mladý Jaromír Just sa síce snažil a za góly vo svojej sieti nemohol, no nahradiť brankára s množstvom extraligových skúseností, je vždy veľmi ťažké.
Pozitívne, naopak, bolo, že v Rimavskej Sobote sa vo výbornom svetle predviedla juniorská formácia, ktorú bolo na ľade cítiť od začiatku až do konca.
„Boli dostatočne agresívni, veľa toho nakorčuľovali a zmestili sa i do skorigovanej zostavy. Podali veľmi kvalitný výkon,“ pochválil mladíkov Ladislav Spišiak.

1. Nestíhate nakupovať darčeky?
  2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  3. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  4. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  5. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  6. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  7. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  8. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  9. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  10. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  2. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  3. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  4. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!

Advent v Štokholme – Vianoce sa do Švédska prikrádajú pozvoľna a nevtieravo

„Vezmite si kožuch a zo dve kreditky“ skonštatoval môj známy, keď sme s jeho manželkou v lete v Martine riešili detaily našej cesty do Švédska.

Dá sa začať znovu a lepšie?

Túto otázku si kladie divadelná hra Ešte raz a lepšie, ktorú prídu zahrať do turčianskoteplického kultúrneho domu bratislavskí herci.

O strachoch, ktoré možno dostaneme pod kontrolu

Veľa strachov vzniká domýšľavosťou. Je to len program, ktorý sa dá premazať. Jeden z odkazov najnovšej motivačnej knihy Pavla „Hiraxa“ Baričáka Šľabikár šťastia: Strachy, vzťahy, sloboda.

Za básničku a pesničku darček

Mikulášovia zaplavili Turiec. Potešili deti na mnohých miestach. Tu sú niektoré z nich.