Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL, EXTRALIGA

S rokom sa hokejbalisti rozlúčili prehrami

Diaková si svoj tohtoročný posledný zápas preložila. Martin i Vrútky narazili na ťažkých súperov a obidvaja prehrali.

Vrútočania sú po víkende prví.Vrútočania sú po víkende prví. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Považská Bystrica – Vrútky 5:3 (2:3, 1:0, 2:0)

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Súboj prvých dvoch celkov tabuľky lepšie zvládol líder súťaže. Po prvej tretine síce Považská bystrica prehrávala 2:3, no v zostávajúcich dvoch častiach už Kométe nedovolila skórovať a tromi gólmi otočila zápas vo svoj prospech. Vrátila tak Vrútočanom prehru z prvého stretnutia.
Góly: Ďurkech 2, Piják, Čičala a Demáček, resp. Fillo, Rechtorík a Pastorek. VRÚTKY: Bolibruch – Vidlár, Pastorek, Zeman, Knesl, Rakyta, Sahul – Lihan, Čavajda, Fillo, Rechtorík, Učník, Hlaváč, Farbár, Babinský.

Martin – Skalica 5:7 (0:2, 4:2, 1:3)

MARTIN. Martin odohral proti Skalici divoký duel. Hostia využili slabšiu koncentráciu súpera a úvodnú tretinu vyhrali 2:0. Domáci však potom za sedem a pol minúty štyrikrát skórovali a dostali sa na koňa. Následne ale trikrát po sebe skórovali Skaličania a opäť bolo všetko inak. Martinu sa ešte podarilo vyrovnať na 5:5, no koncovku lepšie zvládli Záhoráci a naklonili misku váh na svoju stranu.
„Vstup do stretnutia nám veľmi nevyšiel, ale chalani dokázali priebeh veľmi rýchlo otočiť. Je škoda, že z tejto psychologickej výhody sme nedokázali vyťažiť viac. Asi by tomuto duelu po riadnom hracom čase viac svedčala remíza, ale nič sa už nedá robiť i takéto zápasy bývajú,“ povzdychol si Peter Petrák z martinského tímu.
Góly: 17:00 Beniač (Drábik, Fodrek), 18:33 Tomka (Bielený, Tomečko), 19:46 Kollár (Fedor, Drábik), 24:37 Bielený (Tomka, Fodrek) a 39:02 Tomka (Tomečko), resp. 1:46 Válek (Drgoň, Rampáček), 13:35 Rampáček (Sobol), 26:20 Pollák (Smetana), 29:53 Smetana (Válek), 35:25 Salajka (Válek), 43:19 Smetana (Rampáček, Škadra) a 43:42 Válek. MARTIN: Ivády – Fedor, Říman, Zluky, Fedor – Bielený, Kollár, Tomečko – Beniač, Tomka, Drábik – Sušienka, M. Ruttkay, Turoň.

Ostatné výsledky 17. kola: Petržalka – Pruské 1:3, Svidník – Košice 3:2, Diaková – LG Bratislava, Třinec – Ružinov a Kežmarok – Nitra – odložené.
14. Třinec 16 0 0 2 14 25:104 2

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  7. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  8. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  9. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 892

Hlavná odborníčka ministerstva zdravotníctva SR pre epidemiológiu Henrieta Hudečková.

Henrieta Hudečková je hlavnou odborníčkou na epidemiológiu ministerstva zdravotníctva a členkou Pandemickej komisie vlády. Tvrdí, že na jar sme pandémiu zvládli asi najlepšie z Európskej únie. Od leta však ľudia opatrenia systematicky ignorujú.

17m
Ilustračná fotografia.

V meste vytvorili odberové miesta v ZŠ na Ul. Komenského.

3 h
Odberové miesta budú vytvorené aj v Gymnáziu Jozefa Lettricha.

Mesto Martin pre účely skríningového testovania na COVID-19 bude využívať aplikáciu Bookio, prostredníctvom ktorej sa rýchlo a ľahko prihlásite na miesto a čas, ktorý vám vyhovuje.

Odberové miesta v Kláštore pod Znievom sú nachystané. V prevádzke budú až do budúceho utorka.

Občania sa môžu prísť dať pohodlne otestovať aj po pracovnej dobe. Odberové miesta budú otvorené do večera.