Utorok, 29. november, 2022 | Meniny má Vratko

Teplice a Sklabiňa majú najlepšie karty

Jeseň v prvej triede charakterizovala dominancia Turčianskych Teplíc so Sklabiňou a pokračujúci pád Kláštora, ktorý sa nepodarilo ani len pribrzdiť.

Ani jeden duel jesennej časti prvej triedy neskončil výsledkom 0:0. Ani jeden duel jesennej časti prvej triedy neskončil výsledkom 0:0. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

MARTIN. Najvyššia turčianska futbalová súťaž má za sebou ďalšiu zaujímavú jeseň. Pozitívnou správou je, že ani jeden duel prvej polovice ročníka 2017/2018 neskončil výsledkom 0:0 a diváci videli sedem stretnutí, v ktorých padol len jeden gól. Na presné zásahy bolo najbohatšie 13. kolo, počas neho lovili brankári loptu zo siete spolu 42-krát. Najviac sa zakončovatelia činili v meraní síl Turčianske Teplice – Kláštor. Napriek tomu, že skončilo predčasne, už v 50. min na ukazovateli skóre svietil stav 15:0.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Domáci kopali raz toľko penált ako hostia

Keď sme už pri štatistikách, pozrime sa na penalty. Na jeseň sa ich kopalo 27 a 20 z nich strelci premenili. V tomto ukazovateli dávajú čísla za pravdu tým, ktorí hovoria, že rozhodcovia zvyknú v zápasoch odvádzať určité percento pre domáce tímy. Celky hrajúce na vlastnom štadióne totiž dostali výhodu penalty v osemnástich prípadoch, kým hostia kopali jedenástku len deväťkrát. Päť penált zahrávala Sklabiňa, štyri Dražkovce a tri Necpaly. Ani raz nedostali túto šancu futbalisti Príboviec a Ďanovej.
Aj keď počty divákov sú skreslené subjektívnym odhadom rozhodcov, podľa zápisov zo stretnutí videlo jesennú časť 6 913 divákov, čo je priemer 76 na jeden zápas. Najviac fanúšikov chodilo na futbal do Dražkoviec.
Keď si trochu posvietime na disciplínu mužstiev, zistíme, že rozhodcovia na jeseň ukázali 267 žltých kariet. Až 29 ich videli Vrútočania a 26 hráči Hornej Štubne. Na druhej strane rebríčka sú s 12 žltými trestami Kláštor a Príbovce. Červených kariet vytiahli arbitri tridsať. Najviac po šesť pre Ďanovú a Hornú Štubňu. Bez vylúčenia zvládli jeseň Turčianske Teplice, Sklabiňa a Mošovce.
Tabuľku strelcov zatiaľ vedie šestnásťgólový Michal Čierny z Príboviec. O jeden zárez menej má skúsený Jozef Šavol z Turčianskych Teplíc a najlepšiu kanoniersku trojicu uzatvára s trinástimi presnými zásahmi Dražkovčan Lukáš Čiljak.

SkryťVypnúť reklamu

Jediné zakopnutie prišlo v poslednom kole

Titulom jesenných šampionótov sa môže pochváliť celok Turčianskych Teplíc. V prvej polovice súťaže stratil len dva body a z celého pelotónu prvej triedy nastrieľal najviac gólov. Až v ôsmich stretnutiach si mužstvo z horného Turca dokázal udržať čisté konto.
„S vystúpením v jesennej časti sme spokojní. Je pre nás dobrým vysvedčením, ale zároveň záväzkom pred odvetnou časťou súťaže,“ pripomenul Miroslav Kovalčík, tréner Tepličanov.
Tím z okresného mesta dokázal vyhrať tak na ihrisku Sklabine ako aj v Príbovciach a Dražkovciach. Lídrovi tabuľky vyšli aj letné nákupy, pretože J. Šavol, M. Chovanec i K. Slimák výborne zapadli do herného konceptu a rýchlo sa zaradili medzi opory. Za dlhší koniec ťahal jesenný majster aj v derby zápasoch proti Hornej Štubni, Dubovému a Mošovciam, pričom v nich ani raz neinkasovali.
„Tieto súboje bývajú veľmi prestížne a nevyspytateľné. Preto ma teší, že sa nám ich podarilo zvládnuť,“ povedal kormidelník.
Jeho tím sa však postaral aj o najväčšie výsledkové prekvapenie jesene. V poslednom kole pred zimnou prestávkou cestoval do Ďanovej, ktorá mala na svojom konte len dva body, zatiaľ čo Teplice dovtedy nestratili ani jeden. Na ihrisku sa ale zrodila remíza 1:1, ktorú líder tabuľky zachránil vyrovnávajúcim gólom tri minúty pred koncom.
„Tento duel hráči nezvládli predovšetkým v hlavách, aj keď som ich upozorňoval, že nemôžu nič podceniť a musia pristupovať k svojim povinnostiam zodpovedne. Nebolo to ideálne ani z pohľadu životosprávy a výsledkom bola prekvapivá remíza. Je to škoda, pretože táto strata nás môže v konečnom účtovaní ešte mrzieť,“ doplnil Miroslav Kovalčík.

SkryťVypnúť reklamu

Malý sklabinský zázrak

Keby všetko malo byť tak, ako to v minulom ročníku dopadlo na ihrisku, Sklabinčania by na jeseň hrali druhú triedu. Pred štartom aktuálnej sezóny však boli o súťaž nižšie preradené Turany, a tak Družstevník zostal v najvyššej turčianskej súťaži.
Jeho jesenné vystúpenia ukázali, že by bola veľká škoda, ak by v prvej triede nezostal, pretože je priebežné druhý len s jednobodovou stratou na lídra.
„Chceli sme dokázať, že na túto súťaž máme a zaslúžime si ju hrať. Som hrdá na chalanov, že to zvládli v takomto štýle,“ pochválila nasadenie hráčov predstaviteľka klubu Oľga Vaváková.
Druhé mužstvo priebežnej tabuľky vzbudzuje rešpekt predovšetkým výbornou defenzívou. Doteraz inkasovalo len päť gólov. Dva im strelili Turčianske Teplice po jednom Trebostovo, Vrútky a Necpaly. V zostávajúcich deviatich stretnutiach si obrana udržala čistý štít.
„V tomto mužstve nie je slabý hráč a všetci spolu tvoria výborný kolektív. Dlho sme nemali v kabíne takú fantastickú atmosféru. Nikto nikomu nič nevyčíta a všetci ťahajú za jeden koniec povrazu. To isté platí i o ľuďoch, ktorí sa okolo klubu točia,“ načrtla dôvody úspešného účinkovania futbalová činovníčka.
Ako ďalej zdôraznila, základy vydarenej jesene sa začali stavať približne pred rokom. V tom čase bola Sklabiňa so štyrmi bodmi skrčená na dne tabuľky prvej triedy.
„Rasťo Fučela a Janko Chmúrny zobrali zodpovednosť na svoje plecia a povedali, že urobia všetko pre záchranu. Chvíľu síce trvalo, kým si to celé sadlo, no výsledok sa dostavil. Mali sme síce i šťastie, ale v prvom rade je za tým poctivá robota,“ zdôraznila Oľga Vaváková.

Kláštor zostal fackovacím panákom

Za vedúcim duom je zatiaľ menšia medzera a za ňou sa vytvorilo trio v zložení Príbovce, Dražkovce, Mošovce, ktoré pláva v pokojných vodách a v odvetách im komplikácie môže spôsobiť len veľký herný kolaps. Nasleduje vyrovnaný stred tabuľky, pričom tesno je predovšetkým medzi siedmym a jedenástym miestom. Spomínané pozície oddeľujú od sebe len dva body. Po jeseni sú v prvej triede dve mužstvá, ktoré ešte neokúsili, ako chutí víťazstvo. Najhoršie duo tvoria trojbodová Ďanová a Kláštor, ktorý má na svojom konte jediný bod a to práve za remízu s Ďanovou. Ani jednému z týchto celkov sa nepodarilo streliť dvojciferný počet gólov, pričom Kláštor ich inkasoval neuveriteľných 97. Strmý pád Tatrana sa tak nezastavil ani po vypadnutí z piatej ligy. Naposledy vyhral ešte 7. augusta 2016, keď v úvodnom kole päťky doma zdolal Bobrov 3:2. Ak by sme spočítali bilanciu Kláštora z minulej sezóny s aktuálnou jeseňou, dostaneme hrôzostrašné čísla. Mužstvo odohralo 39 stretnutí, získalo v nich štyri body za jedno víťazstvo, jednu remízu a 37 prehier pri skóre 15:255.

JESENNÉ ČÍSLA

1. Turč. Teplice 13 12 1 0 58:9 37
Strelci: 15 – J. Šavol, 9 – M. Hríbik, 8 – M. Tkáczyk, 6. A. Rešetár, 5 – K. Slimák, 3 – M. Chovanec a M. Lukáč, 2 – M. Garaj a J. Mrváň, 1 – D. Balko, R. Frno, D. Harkabúz, V. Húšťa a vlastný.
Žlté karty: 16
Červené karty: 0
Diváci: 1 120
Tabuľka +/-: 16

2. Sklabiňa 13 12 0 1 40:5 36
Strelci: 8 – A. Fleško, 6 – M. Móric, 5 – A. Žilák, 3 – P. Černák a I. Švábik, 2 – M. Finta, J. Chmúrny, T. Kováč, M. Kráľ a M. Truchlík, 1 – Ľ. Bambušek, M. Ďubašák, S. Hvizd, T. Lacek a M. Perinaj.
Žlté karty: 19
Červené karty: 0
Diváci: 1 090
Tabuľka +/-: 18

3. Príbovce 13 9 1 3 40:11 28
Strelci: 16 – M. Čierny, 11 – J. Páleš, 3 – I. Štrbák, 2 – T. Gomola, J. Kmeť, M. Mazurák a A. Štrbák, 1 – M. Šolc a D. Veterník.
Žlté karty: 12
Červené karty: 4
Diváci: 1 178
Tabuľka +/-: 7

4. Dražkovce 13 9 1 3 38:17 28
Strelci: 14 – L. Čiljak, 6 – M. Záborský, 5 – M. Rapan, 2 – Ľ. Fekete, J. Feranec, J. Jesenský a A. Pisch, 1 – D. Čiljak, L. Havlín, H. Pedan, V. Pleško a M. Štefanides.
Žlté karty: 17
Červené karty: 2
Diváci: 1 205
Tabuľka +/-: 7

5. Mošovce 13 8 1 4 32:22 25
Strelci: 6 – M. Šavol, 4 – R. Miškóci a M. Petrovič, 3 – J. Ertel, M. Ertel, J. Petrovič a M. Petrovič, 2 – S. Záborský, 1 – P. Griglák, P. Šavol, R. Šavol a M. Zubáň.
Žlté karty: 24
Červené karty: 0
Diváci: 929
Tabuľka +/-: 4

6. Dubové 13 6 2 5 37:17 20
Strelci: 11 – R. Karas, 7 – R. Hús, 4 – D. Čavolský, 3 – M. Kubík, M. Kučera a P. Šmiček, 2 – J. Šmiček a J. Václavík, 1 – J. Bulík a L. Musil.
Žlté karty: 14
Červená karta: 1
Diváci: 858
Tabuľka +/-: -1

7. Vrútky 13 5 1 7 28:23 16
Strelci: 6 – M. Korbeľ, 5 – M. Krkoša, 4 – P. Pítka a F. Babčaník, 2 – M. Mareta, T. Scherer a J. Šenšel, 1 – Ľ. Mandík, J. Murgoš a T. Šimo.
Žlté karty: 29
Červená karta: 1
Diváci: 1 065
Tabuľka +/-: -2

8. Trebostovo 13 5 1 7 30:30 16
Strelci: 6 – P. Berki, 3 – P. Buocik, P. Kapusta a M. Ruttkay, 2 – F. Illés, M. Kučírek, M. Porubčanský, P. Šťastniak a M. Štrba, 1 – V. Mucha, J. Vidlák, M. Výbošťok, P. Sirek a vlastný.
Žlté karty: 24
Červené karty: 5
Diváci: 1 002
Tabuľka +/-: -2

9. Lipovec 13 5 0 8 28:31 15
Strelci: 10 – V. Rác, 4 – M. Havran a J. Varádi, 2 – D. Kúdelka a F. Odlevák, 1 – R. Balhušiak, P. Bútora, T. Jurkov, M. Martiník, M. Raček a S. Rybárik.
Žlté karty: 19
Červené karty: 2
Diváci: 890
Tabuľka +/-: -6

10. Necpaly 13 5 0 8 21:27 15
Strelci: 6 – P. Roháčik, 3 – R. Hanzel a M. Štefanides, 2 – M. Brzák, J. Ďanovský a M. Grajciar, 1 – P. Dolník, J. Pádej a I. Roháčik.
Žlté karty: 17
Červená kartá: 1
Diváci: 746
Tabuľka +/-: -6

11. Horná Štubňa 13 4 2 7 15:34 14
Strelci: 5 – J. Gaurík, 2 – R Štefanov, 1 – M. Bača, M. Blahušiak, J. Boďa, P. Ďurdík, J. Lukačka, M. Masaryk, M. Šefraník a P. Tomahogh.
Žlté karty: 26
Červené karty: 6
Diváci: 1 022
Tabuľka +/-: -4

12. Bystrička 13 3 2 8 29:34 11
Strelci: 11 – T. Krnáč, 7 – B. Šimko, 4 – M. Krnáč, 2 – M. Buocik a M. Kijonka, 1 – D. Jesenský, M. Kákoš a J. Kijonka.
Žlté karty: 19
Červená karta: 1
Diváci: 937
Tabuľka +/-: -7

13. Ďanová 13 0 3 10 8:53 3
Strelci: 2 – M. Drahoš a Matej Lukáš, 1 – A. Feriančik, Mário Lukáč, B. Ursíny a M. Vlas.
Žlté karty: 19
Červené karty: 6
Diváci: 952
Tabuľka +/-: -15

14. Kláštor 13 0 1 12 6:97 1
Strelci: 1 – Z. Fráter, K. Horváth, O. M. Malmberg, M. Straka, R. Straka a J. G. Sveinsson.
Žlté karty: 12
Červená karta: 1
Diváci: 832
Tabuľka +/-: -17

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nemusia
 2. Vedeli ste, čo všetko kryje poistenie nehnuteľnosti?
 3. Hľadá sa nástupca slávneho pekára
 4. Počúvaj hlas svojho srdca a študuj, čo ťa baví...
 5. Po štúdiu u nás si ťa skvelá práca nájde sama
 6. Liečba rakoviny sa u nás výrazne zlepší. Bude to stáť 300-tisíc
 7. Zažívali domáce násilie a nikdy nepracovali. Ako dlho trvá naučiť ich to?
 8. Desať dôvodov, prečo študovať na Trnavskej univerzite
 1. Zmeny v systéme revíznych postupov
 2. Prvotriedne služby, nikoho iného by sme už nebrali
 3. Posledné voľné byty z úrody Jabloní. Nenechajte si ich ujsť.
 4. Prejdite na zelený benzín, pomoc životnému prostrediu sa ráta!
 5. Ako sa dostať k darčeku výhodnejšie? Skúste túto možnosť.
 6. Získajte sériu retro keramických hrnčekov
 7. Aby ste si pri príprave vianočných dobrôt spievali od radosti
 8. Hľadá sa nástupca slávneho pekára
 1. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 23 361
 2. Zarábame milióny, no jachtu na Malorke nemám 8 203
 3. Hotely, strava, pláže, služby. Aká je dovolenka v Punta Cana? 6 889
 4. Niektorí ľudia nemajú pracovné návyky. Ako dlho trvá zmeniť to? 5 004
 5. EUBA - Tvoja voľba, tvoja budúcnosť 2 666
 6. Platíte za poistenie, ktoré naozaj potrebujete? 2 047
 7. TESCO pokračuje v raste.Otvorilo predajňu v Kysuckom Novom Meste 1 930
 8. Liečba rakoviny sa u nás výrazne zlepší. Bude to stáť 300-tisíc 1 677

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Strážov
 2. Post Bellum SK: Na stromoch viseli tí, ktorí sa postavili Nemcom na odpor
 3. Marek Mačuha: Futbal - kto postúpi na svetovom pohári?
 4. Eva Gallova: Vtipy o lekároch, ktorí vyjednávajú s politikmi a o politikoch, ktorí sa robia, že vyjednávajú s lekármi
 5. Peter Maroncik: Keď takto vypadá oslava, ako by vypadala nasranosť?
 6. Tomáš Vodvářka: Podivuhodná noc - adventní povídka
 7. Jozef Sitko: Vydierač a rozvratník s podporou médií (2)
 8. Júlia Piraňa Mikolášiková: Vojna v bezpečnostných zložkách: Komu zovrelo v hrdle po domovke u pána X?
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 93 578
 2. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 15 669
 3. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 6 124
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 4 364
 5. Ľuboš Vodička: Železnica na Slovensku: Myjavský viadukt 4 004
 6. Ján Valchár: 9 mesiacov štvordňovej operácie (a najlepšia investícia histórie). 3 772
 7. Věra Tepličková: Tak Sme rodina, alebo nie sme rodina? 3 605
 8. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX 3 346
 1. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 2. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 3. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 4. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 5. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 7. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 8. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Hala v ktorej by mala byť spaľovňa odpadu.

V Turčianskej kotline by mali spracovávať stotisíc ton odpadu ročne.


4 h

Hádanky, hry a hlavolamy pre všetky zvedavé deti od päť do sedem rokov sú súčasťou zošita s názvom Tešíme sa do školy, ktorý vychádza na 32 stranách.


28. nov
Vakcináciu booster dávkou zabezpečuje martinská nemocnica.

Očkovať sa dá v martinskej nemocnici aj u niektorých lekárov.


28. nov
Boris Saitz pomohol tímu štyrmi gólmi.

Na Záhorí sa v sobotu diali veci.


27. nov

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Strážov
 2. Post Bellum SK: Na stromoch viseli tí, ktorí sa postavili Nemcom na odpor
 3. Marek Mačuha: Futbal - kto postúpi na svetovom pohári?
 4. Eva Gallova: Vtipy o lekároch, ktorí vyjednávajú s politikmi a o politikoch, ktorí sa robia, že vyjednávajú s lekármi
 5. Peter Maroncik: Keď takto vypadá oslava, ako by vypadala nasranosť?
 6. Tomáš Vodvářka: Podivuhodná noc - adventní povídka
 7. Jozef Sitko: Vydierač a rozvratník s podporou médií (2)
 8. Júlia Piraňa Mikolášiková: Vojna v bezpečnostných zložkách: Komu zovrelo v hrdle po domovke u pána X?
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 93 578
 2. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 15 669
 3. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 6 124
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 4 364
 5. Ľuboš Vodička: Železnica na Slovensku: Myjavský viadukt 4 004
 6. Ján Valchár: 9 mesiacov štvordňovej operácie (a najlepšia investícia histórie). 3 772
 7. Věra Tepličková: Tak Sme rodina, alebo nie sme rodina? 3 605
 8. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX 3 346
 1. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 2. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 3. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 4. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 5. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 7. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 8. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?

Už ste čítali?