Nedeľa, 20. január, 2019 | Meniny má Dalibor

Brezno sme zlomili v druhej tretine

Martinu síce proti Breznu nevyšla prvá tretina, no v druhej ovládol hru a potom už dokráčal za jasným víťazstvom 7:2.

Martinský tím má za sebou ďalší duel.(Zdroj: Ilustračné foto: Ľ. Lettrich)

MHK Martin – HK Brezno 7:2 (2:2, 4:0, 1:0)

MARTIN. Hokejisti Brezna viedli počas prvej tretiny 1:0 aj 2:1, no vyrovnávajúci gól Lauka pätnásť sekúnd pred prvou prestávkou, naštartoval domácich k obratu. V prostrednej časti dokázali Martinčania svoju prevahu korunovať aj gólmi, ktoré ich nasmerovali za jednoznačným víťazstvom. Svojho protivníka nakoniec zdolali vysoko 7:2 a vrátili mu tak decembrovú prehru.

„Prvá tretina nám nevyšla podľa predstáv, no v druhej už chalani hrali to, čo od nich chceme. V tretej časti sa zápas už len dohrával,“ povedal martinský tréner Ján Galamboš.

Jeho náprotivok Pavol Sásik pochválil svojich zverencov za bojovnosť a uznal vyššiu hokejovú kvalitu Martina.

„Keď domáci začali v druhej tretine jazdiť, jednoznačne ovládli hru, dostali zápas pod kontrolu a vyhrali zaslúžene. Priznám sa v play off by som si ako súpera radšej prial Humenné. Jeho hra nám viac vyhovuje ako aktívny prejav Martina,“ doplnil.

Góly: 2:15 Ferleťák (Jurášek, Brveník), 19:45 Lauko (Rechtorík, Solar), 26:32 Pokrivčák (Vilchinskiy), 32:02 Vilchinskiy (Pokrivčák), 33:39 B. Srnka (Říha, Dvořak), 35:26 Pokrivčák (Ferleťák, Vilchinskiy) a 46:38 Ferleťák (Vilchinskiy, Fillo), resp. 0:54 Znak (S. Srnka, Pinka) a 5:11 S. Srnka (Bauer, Pinka). MARTIN: Gavalier – Hriňa, Solar, Dvořák, Mendel, Haršáni, Fillo, Kolčák – Říha, Srnka, Poliaček – Vilchinskiy, Pokrivčák, Ferleťák – Bednarčík, Jurášek, Brveník – Lauko, Rechtorík, Hanes. BREZNO: Pončák – Guttmann, Turňa, Tomaška, Vojtas, Vais, Lupták, Podkonický – Pinka, S. Srnka, Znak – Laubert, Šmálik, Gašpar – Koštial, Bauer, Longauer – Magura. Vylúčení: 7:11 na 2. min, navyše Říha (MT) 10 min za napadnutrie zozadu. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Vido – Danko, Šoška. Diváci: 1 241.

Hokejový víkend: Výsledky mládežníckych celkov a ženského tímu

Juniori nestrelili v Žiline ani gól. Dorastu i kadetom sa darilo.

Naši hráči si zaslúžia dostať plnohodnotnú šancu

O aktuálnom dianí v martinskom hokejovom klube sme sa rozprávali s jeho riaditeľom Milanom Murčekom.

Našim talentovaným chodcom sa v hale darilo

Mladí martinskí chodci doniesli domov z halových majstrovstiev Slovenska kompletnú medailovú zbierku.