Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga

Hokejbalisti kopírovali svoje výsledky

Všetky sobotné zápasy Turčanov skončili po riadnom hracom čase 2:2. Bod navyše potom získal Martin aj Diaková. V nedeľných dohrávkach naši nebodovali.

Vrútočania sú po víkende prví.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Skalica – Vrútky 3:2 PP (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)

SKALICA. Vrútočania síce boli od úvodných minút aktívnejší, no dlho sa nevedeli gólovo presadiť. Domáci, naopak, využili dva rýchle brejky a po dvoch tretinách viedli 2:0. V záverečnej časti však najskôr znížil Farbák a desať sekúnd pred tretím klaksónom vyrovnal Fillo. V predĺžení zobral zodpovednosť na svoje plecia reprezentant Martinusík a rozhodol o extra bode pre Skalicu.
„V zápase sme mali viac šancí i hernú prevahu, a tak prehra mrzí. Na druhej strane vyrovnali sme pár sekúnd pred koncom a z tohto pohľadu je bod dobrý,“ zhrnul Martin Kolčák z Kométy.

Góly: Smetana, Holaza a Martinusík, resp. Fillo a Farbák. VRÚTKY: Bolibruch – Vidlár, Knésl, Zeman, Matúška, Greňo – Fillo, Čavajda, Lihan – Hlaváč, Farbák, Rechtorík – Sahul, T. Ruttkay, Babinský.

Pruské – Martin 2:3 PP (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)

PRUSKÉ. Martinčania sa od začiatku snažili hrať aktívne a aj keď sa domáci ujali vedenia, agilný Fodrek dvomi presnými zásahmi otočil priebeh duelu. V záverečnej tretine Pruské vyrovnalo a napriek prevahe Turčanov sa remíza v riadnom hracom čase nezmenila. V predĺžení sa po krížnej prihrávke presadil nekrytý Bielený a rozhodol o víťazstve hostí.
„Cestovali sme sem s cieľom získať všetky body a za aktívnu hru si ich chalani zaslúžili. Nakoniec z toho síce bola len výhra po predĺžení, no každé body z vonku majú svoju cenu,“ povedal Peter Petrák z martinského tímu.

Góly: Fodrek 2 a Bielený, resp. Satina a Ilončiak. MARTIN: Ivády – Fodrek, Zluky, Turoň, Holbus – Bielený, Tomka, Jonák – Kaněra, Nauš, Tomečko – Drábik, M. Ruttkay, Sušienka.

Diaková – Ružinov 3:2 SN (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0, 1:0)

MARTIN. Diaková inkasovala už v 3. min, no zo zlého vstupu sa spamätala a postupne vyrovnala hru. Ďalšie góly, aj vďaka výborným výkonom brankárov, však začali padať až v tretej tretine. Najskôr domáci vyrovnali, ale hosťom necelých päť minút pred koncom riadneho hracieho času vrátil vedenie Polák. Tridsať sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal počas presilovky, ktorú ešte zvýraznilo odvolanie brankára, Kohút a ani tretí sobotný zápas turčianskeho celku neskončil po 45 minútach. V predĺžení sa výsledok nezmenil a o všetkom rozhodla až posledná séria samostatných nájazdov, v ktorej skóroval Švadlenka a zariadil víťazstvo Diakovej.
„V tomto stretnutí sme mohli získať všetky body, ale takisto žiadny a preto sme s dvomi spokojní. Bolo ešte cítiť, že to bol prvý duel po prestávke, no s pribúdajúcim časom sa aj naša hra dvíhala. Dúfam, že takto budeme pokračovať,“ vyslovil presvedčenie Milan Murček, brankár Diakovej a jeden z najlepších hráčov na ploche.

Góly: Talapka, Kohút a Švadlenka (samost. nájazd), resp. Polák 2. DIAKOVÁ: Murček – Tupý, Romančík, Žáčik, Talapka, Slivka – Vojt, Kohút, Švadlenka – Cerjan, Štaffen, Kirschner – Grešo, Pankuch, Bortolini.

Skalica – Martin 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)

SKALICA. Martinčania sa v Skalici snažili prehustiť stredné pásmo a otupiť tak ofenzívne snaženie súpera. Nepostrážili si však ďalší dôležitý priestor pred vlastným brankárom. Po viacnásobných dorážkach inkasovali štyri góly a to sa najväčšou mierou podpísalo pod víťazstvo Záhorákov 7:2.
„Dostali sme celkom slušnú facku a teraz je na nás, ako sa z nej dokážeme poučiť,“ nehľadal výhovorky Peter Petrák.

Góly: Čullen 2, Válek, Martinusík, Holaza, Rampáček a Daniel, resp. Fedor a Zluky. MARTIN: Jurošek – Zluky, Fodrek, Fedor, Turoň, Sušienka – Tomka, A. Nauš, Bielený – Kolet, Tomečko, Kaněra – Drábik.

Bratislava – Diaková 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

BRATISLAVA. Turčania cestovali do hlavného mesta v oklieštenej zostave a v zápase sa zamerali predovšetkým na defenzívu. Vzhľadom na okolnosti sa im podarilo uhrať veľmi solídny výsledok, a keby dokázali premeniť niektorú zo šancí, mohli pomýšľať aj na prekvapenie.
„V podstate sme točili len deväť hráčov a všetci si za výkon zaslúžia absolutórium,“ pochválil tímového ducha Milan Murček.

Góly: Thron, Weber a Drozdík. DIAKOVÁ: Murček – Tupý, Talapka, Slivka, Michal – Poliaček, Štaffen, Grešo – M. Ondraský, Pankuch, Švadlenka – Jariabka.

Ostatné výsledky: Košice – Třinec 1:2, Bratislava – Petržalka 1:4, Svidník – Nitra 4:1, Kežmarok – Nitra 3:1.

Ak školy nenájdu záchranári, treba poriadok v adresách

V Základnej škole s materskou školou na Gorkého ulici v Martine čakali záchranku. Prišla za dvanásť minút. Záchranári ju podľa GPS nenašli.

Dobročinný projekt #PomáhameĎalej v Galérii

Po Bratislave a Banskej Bystrici smeruje projekt #PomáhameĎalej do Martina. Týka sa aj projektov, ktoré súvisia s Turcom a Martinom.

Manuál pre maturantov: Kam a kedy na vysoké školy

Príloha v týždenníku MY Turčianske noviny zorientuje maturantov v druhom kole prijímacích pohovorov na vysoké školy. Nájdu v nej aj informácie o tom, koľko miest je na fakultách voľných.