Nedeľa, 19. august, 2018 | Meniny má Lýdia

So siedmimi hráčmi to ďaleko nedotiahneme

Martinčania zakončili základnú časť prehrou v Pezinku, no opäť ich na zápas cestovalo len sedem. Nadstavbu začnú zápasom proti ašpirantovi na postup z Košíc.

Hádzanári zakončili základnú časť prehrou. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Pezinok – MHáK Martin 36:31 (16:12)

PEZINOK. Už vo štvrtom zápase po sebe museli Martinčania zvládnuť duel len so siedmimi hráčmi v poli a dvomi brankármi. Proti Pezinku, ktorý nastúpil v plnej sile, navyše posilnený o extraligových hráčov, napriek tomu naši odohrali slušný zápas.
Ešte do 22. min bol stav 10:10, no potom domáci počas presilovky odskočili a na polčasovú prestávku odchádzali so štvorgólovým náskokom.

Aj po zmene strán Turčania statočne vzdorovali súperovi, ktorý mohol striedaniami oživiť hru a posielať na ihrisko oddýchnutých hráčov, a päť minút pred koncom prehrávali len o dva góly. A to aj napriek tomu, že v úvode druhého dejstva sa zranil Palsson.
V samom závere im však už došli sily, a tak ich Pezinok zdolal 36:31. Domácich potiahol deviatimi presnými zásahmi internacionál z Bosny a Hercegoviny Burnazovič, ktorý je kmeňovým hráčom extraligových Malaciek.

„Všetci chalani, ktorí nastúpili, si zaslúžia absolutórium. Nechali na ihrisku všetko a nikomu nemôžem nič vyčítať. Ešte raz tým, ktorí prišli, ďakujem,“ pochválil hráčov tréner Milan Štrbák, ktorý tiež musel nastúpiť.

Súboj v Pezinku ukončil základnú časť, pričom nadstavba štartuje už v sobotu. Martin cestuje na palubovku Košíc, ktoré sa netaja postupovými ambíciami. „Na posledné zápasy nás chodilo sedem, dúfam, že teraz nás príde aspoň šesť,“ len zúfalo pokrčil plecami Milan Štrbák.

Zostava a góly Martina: Gombarský, Kamien – Buvala 9/2, Malík 8, Macák 7, Palsson 3, Šimko 2, Štrbák 2, Mudrák.

Ostatné výsledky 14. kola: Cífer –Piešťany 22:28, ŠKP akadémia – Vajnory 32:33, Kolárovo – Stupava 26:35.

5. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  6. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

V lete nás lákajú i jazerá, aj keď sa na niektorých občas bagruje

Stále je dosť ľudí, ktorí pred kúpaliskom uprednostňujú prírodné vodné plochy. Viaceré z nich sa nachádzajú aj v Turci či v jeho blízkom susedstve.

Borievky a levandule skrášlia centrum Martina

V pešej zóne pribudli kvetináče, na starosti ich budú mať obchodníci z centra.

Na Hornoturčianskych dožinkových slávnostiach sa v sobotu ďakovalo za úrodu, spievalo i tancovalo.

FUTBAL, III. LIGA STRED

Fomat aktivitou prekonal obranný val súpera

Martinčania boli lepší, ale dlho im trvalo, kým sa presadili. Po prvom góle im narástli krídla a zaslúžene pridali aj druhý.