Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd

So siedmimi hráčmi to ďaleko nedotiahneme

Martinčania zakončili základnú časť prehrou v Pezinku, no opäť ich na zápas cestovalo len sedem. Nadstavbu začnú zápasom proti ašpirantovi na postup z Košíc.

Hádzanári zakončili základnú časť prehrou. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Pezinok – MHáK Martin 36:31 (16:12)

PEZINOK. Už vo štvrtom zápase po sebe museli Martinčania zvládnuť duel len so siedmimi hráčmi v poli a dvomi brankármi. Proti Pezinku, ktorý nastúpil v plnej sile, navyše posilnený o extraligových hráčov, napriek tomu naši odohrali slušný zápas.
Ešte do 22. min bol stav 10:10, no potom domáci počas presilovky odskočili a na polčasovú prestávku odchádzali so štvorgólovým náskokom.

Aj po zmene strán Turčania statočne vzdorovali súperovi, ktorý mohol striedaniami oživiť hru a posielať na ihrisko oddýchnutých hráčov, a päť minút pred koncom prehrávali len o dva góly. A to aj napriek tomu, že v úvode druhého dejstva sa zranil Palsson.
V samom závere im však už došli sily, a tak ich Pezinok zdolal 36:31. Domácich potiahol deviatimi presnými zásahmi internacionál z Bosny a Hercegoviny Burnazovič, ktorý je kmeňovým hráčom extraligových Malaciek.

„Všetci chalani, ktorí nastúpili, si zaslúžia absolutórium. Nechali na ihrisku všetko a nikomu nemôžem nič vyčítať. Ešte raz tým, ktorí prišli, ďakujem,“ pochválil hráčov tréner Milan Štrbák, ktorý tiež musel nastúpiť.

Súboj v Pezinku ukončil základnú časť, pričom nadstavba štartuje už v sobotu. Martin cestuje na palubovku Košíc, ktoré sa netaja postupovými ambíciami. „Na posledné zápasy nás chodilo sedem, dúfam, že teraz nás príde aspoň šesť,“ len zúfalo pokrčil plecami Milan Štrbák.

Zostava a góly Martina: Gombarský, Kamien – Buvala 9/2, Malík 8, Macák 7, Palsson 3, Šimko 2, Štrbák 2, Mudrák.

Ostatné výsledky 14. kola: Cífer –Piešťany 22:28, ŠKP akadémia – Vajnory 32:33, Kolárovo – Stupava 26:35.
1. Martin 14 11 0 3 462:373 22
2. Piešťany 14 11 0 3 413:356 22
3. Stupava 14 10 1 3 407:328 21
4. Pezinok 14 8 3 3 422:378 19
5. Vajnory 14 6 1 7 400:420 13
6. Cífer 14 5 1 8 379:397 11
7. ŠKP akad. 14 2 0 12 407:459 4
8. Kolárovo 14 0 0 14 352:531 0

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!