Piatok, 25. máj, 2018 | Meniny má Urban
Nájdete nás na webe
HÁDZANÁ, I. LIGA

Martinčania nepodpísali po súboji v Košiciach zápis

Hádzanári vstúpili do nadstavby prehrou v Košiciach. Domáci rozhodli o víťazstve už v prvom polčase, no naši sa budú sťažovať na výkon rozhodcov.

V Košiciach hádzanári Martina neuspeli.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Crows Košice – MHáK Martin 45:30 (24:11)

KOŠICE. Martinčania mali ešte deň pred stretnutím problémy poskladať mužstvo a uvažovali aj o jeho preložení. Nakoniec sa však rozhodli na východ vycestovať.

Domácemu celku, poskladanému predovšetkým z bývalých extraligistov, vyšiel úvod stretnutia a rýchlo sa dostal do vedenia. Naši sa začali postupne dvíhať, no keď sa im darilo manko zmazávať, vždy do hry zasiahli rozhodcovia a spornými verdiktami spravili z duelu veľmi zvláštne predstavenie.

„To nemalo zo športom nič spoločné. Niekto si možno bude myslieť, že sa vyhováram, ale takmer každý náš zákrok bol faul a súperovi prešlo úplne všetko. V prvom polčase sme sa vôbec nemohli dostať do hry, pretože nás rozhodcovia vôbec nepustili k lopte,“ krútil hlavou martinský tréner Milan Štrbák.

Na polčasovú prestávku odchádzali Košičania s trinásťgólovým náskokom a o osude súboja bolo prakticky rozhodnuté.
Po prestávke sa stretnutie nieslo v podobnom duchu. Frustrovaní Martinčania ale v sebe našli posledné zvyšky mentálnych síl a náskok tímu, ktorí sa netají ambíciami na postup, sa už veľmi nezvýšil. Aj keď prehra 30:45 vyzerá hrozivo, kormidelník svojim zverencom nemal čo vyčítať.

„Robili na ihrisku, čo mohli, no s veternými mlynmi sa bojuje ťažko. Bola síce cítiť absencia našej strednej spojky Laca Bíra, ktorý je tvorcom hry, ale na takúto vysokú prehru to určite nebolo,“ zhrnul kouč.

Po skončení zápasu sa rozhodol nepodpísať zápis. Podľa jeho slov tam boli uvedené veci, ktoré sa nezhodovali s tým, čo sa udialo na ploche.

„Strávime sedem hodín v aute a len preto, aby si z nás niekto spravil dobrý deň. Podáme sťažnosť na zväz, pretože takéto veci treba už konečne začať riešiť a nie ich nechať len upadnúť do zabudnutia,“ netajil rozčarovanie Milan Štrbák.
Zostava a góly Martina: Kamien, Gombarský – Buvala 9, Lode 5, Palsson 4, Kjemhus 4, Sivák 2, Mudrák 2, Malík 2, Saitz 2, Štrbák.

Ostatné výsledky 1. kola: Stupava – Piešťany 25:32, Pezinok – Levoča 42:28.

V sobotu odohrajú Martinčania prvý domáci zápas nadstavby, keď o 18. h privítajú Stupavu.