Kométe sa podarilo vystreliť na čelo

Vrútky sú lídrom súťaže, Martin si komplikuje boj o play off.

Vrútočania sú po víkende prví.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Svidník – Vrútky 2:5 (0:2, 0:1, 1:2)

SVIDNÍK. Vrútočania sa v prvej časti dostali do dvojgólového vedenia a potom umnou hrou dlho držali súpera na dištanc. Päť minút pred koncom za stavu 0:3 však domáci dvomi presnými zásahmi v rozpätí niekoľkých sekúnd zdramatizovali duel. Záver ale naši zvládli a o odviezli si z východu všetky body.
„Bolo nás len desať, a tak sme sa zamerali predovšetkým na pozornú defenzívu. Súper sa s tým dlho nevedel vyrovnať, no v závere sa dvomi rýchlymi gólmi dostal do hry a výrazne ožil. Zobrali sme si oddychový čas a mužstvo sa upokojilo. Všetci chalani si zaslúžia absolutórium, ale i tak by som rád vyzdvihol výkon brankára Bolibrucha,“ pochválil tím šéf vrútockej lavičky Martin Kolčák.

Góly: 40. Raschman a Renčok, resp. 7. Zeman, 13. Hlaváč, 27. Matúška, 42. Zeman a 44. Lihan. VRÚTKY: Bolibruch – Vidlár, Greňo, Knésl, Zeman – Lihan, Čavajda, Hlaváč – Matúška, Farbák, Babinský.

Martin – Kežmarok 5:6 (1:1, 4:2, 0:3)

MARTIN. Domáci síce inkasovali ako prví, no potom dali štyri góly po sebe a v polovici duelu viedli 4:1. Na tretiu tretinu nastupovali ešte s náskokom 5:3 v chrbte, ale posledná časť im nevyšla. Hostia vyrovnali a jedenásť sekúnd pred koncom rozhodol o ich víťazstve Lukáš Svitana.
„Záver nám síce ušiel a o body sme sa pripravili sami, ale ak budeme chodiť na zápasy desiati, tak ani v Ďalších súbojoch veľa vody nenamútime,“ zamyslel sa Peter Petrák z martinského tímu.

Góly: 13. Drábik, 20. Wagner, 24. Tomka, 25. Tomečko a 29. Zluky, resp. 12. Kundľa, 28. Ugray, 29. Jurský, 32. Svitana, 38. Svitana a 45. Svitana. MARTIN: Ivády – Fofrek, Zluky, Holbus, Sušienka, Turoň – Bielený, Tomka, Wagner – Tomečko, M. Ruttkay, Drábik.

Diaková – Petržalka 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)

MARTIN. Hostia pôsobili od začiatku o niečo živším dojmom a v 7. min ich po vyhratom buly dostal do vedenia Haviar. O všetkom sa rozhodlo na prelome druhej a tretej časti, keď Petržalka strelila štyri góly v rozpätí štyroch minút. V záverečnej časti sa súboj už len dohrával.
„Už na rozcvičke sa mi zdalo, že mužstvo nie je úplne vo svojej koži. Žiaľ, samotný zápas to potvrdil a teraz nám nezostáva nič iné, len naň rýchlo zabudnúť,“ povedal Milan Murček, brankár Diakovej, ktorý po dvoch nešetrných atakoch od protihráčov už do tretej tretiny nenastúpil.

Góly: 7. Haviar, 28. Kurtin, 28. Kováč, 30. Hromiak, 31. Kováč a 44. Kurtin. DIAKOVÁ: Murček (31. Kuric) – Tupý, Talapka, Romančík, Slivka – Vojt, Libutka, Kohút – Kirschner, Štaffen, Cerjan – Michal, Pankúch, Bortolini.

Vrútky – Nitra 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

VRÚTKY. Kométa mala šancu prebojovať sa v prípade víťazstva na prvé miesto tabuľky. Tejto šance sa hráči chytili a od začiatku išli za svojim cieľom, ktorý sa po víťazstve 6:1 stal realitou.
„Dnes sme podali tímový výkon a vyhrali zaslúžene. Dúfam, že na prvej priečke sa udržíme čo najdlhšie,“ vyslovil želanie Martin Kolčák.
Góly: 6. Pastorek, 8. Lihan, 17. Lihan, 20. Matuška, 35. Fillo a 45. Knesl, resp. 27. Bajtala. VRÚTKY: Bolibruch – Pastorek, Vidlár, Greňo, Knésl, Zeman – Fillo, Čavajda, Lihan – Hlaváč, Rechtorík, Parobok – Matuška, Farbák, Babinský.

1. Vrútky 22 16 1 3 2 87:46 53
2. P. Bystrica 21 17 0 1 3 79:39 52
3. Skalica 22 15 1 2 4 94:55 49
4. Bratislava 22 13 1 0 8 82:59 41
5. Kežmarok 21 11 3 1 6 66:50 40
6. Petržalka 22 11 1 1 9 78:63 36
7. Svidník 22 11 1 1 9 81:80 36
8. Martin 22 8 4 0 10 70:61 32