Sobota, 23. február, 2019 | Meniny má Roman, Romana

Nepremenené šanca pripravila hádzanárov o remízu

Za výkon v Piešťanoch by si Martinčania zaslúžili aspoň bod. Nakoniec však tesne prehrali.

Stupava zaskočila favorizované Košice.Stupava zaskočila favorizované Košice.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

MHK Piešťany – MHáK Martin 23:21 (10:13)

PIEŠŤANY. Martinskí hádzanári sa v Piešťanoch museli zaobísť bez Johna Mikaela Lodeho, ktorý nemohol s mužstvom cestovať pre zdravotné ťažkosti a takisto sa museli vyrovnať s absenciou Borisa Saitza. Ten sa zranil v sobotu v zápase extraligovej Považskej Bystrice, za ktorú tiež nastupuje.

V prvom polčase však naši príkladne bojovali a boli na ihrisku lepším tímom. Domácich držali na dištanc a pred prestávkou si zaslúžene vybojovali trojgólový náskok.

Ako sa neskôr ukázalo, kľúčová situácia zápasu sa odohrala v 37. min, keď rozhodcovia vylúčili Malíka a Piešťany začali hrať osobnú obranu na Buvalu. Hosťom prestal fungovať útok a domáci vydarenou pasážou otočili skóre. Naši sa však statočne držali a v záverečnej minúte mohli vyrovnať, ale tutovka z hranice šiestich metrov v bráne neskončila. Následne domáci z protiútoku uzavreli skóre na konečných 23:21.

„Mužstvu nemôžem uprieť snahu, všetci chalani nechali na ihrisku všetko a zaslúžia si absolutórium. Škoda, že v druhom polčase sme sa nedokázali vyrovnať s vylúčením Malíka a “osobkou“ na Buvalu. Mladí hráči ešte nemajú toľko skúsenosti, aby takéto situácie zvládli. Napriek tomu si myslím, že duelu by najviac svedčala remíza,“ povedal tréner Milan Štrbák, ktorý musel zasiahnuť do hry a so šiestimi gólmi bol najlepším strelcom mužstva.

Zostava a góly Martina: Gombarský, Kamien – Štrbák 6, Buvala 5, Palsson 4, Klementovič 2, Bíro 2, Mudrák 1, Malík 1, Adamé, Šimún, Sivák, Šimko.

Ostatné výsledky: Košice – Levoča 43:24, Stupava – Pezinok 33:26.
1. Piešťany 3 3 0 0 90:74 6
2. Košice 3 2 0 1 117:89 4
3. Pezinok 3 2 0 1 103:90 4
4. Stupava 3 1 0 2 79:86 2
5. Martin 3 1 0 2 79:89 2
6. Levoča 3 0 0 3 80:120 0

Najbližší zápas odohrajú Martinčania v sobotu v Levoči.

1. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Keď v Martine chýbajú žlté čiary, chodník končí v parkovisku

​​​​​​​Parkovisko v martinskej Priekope už dávnejšie opravili, no zabudli tam znova vyšrafovať žlté čiary, zakazujúce autám státie. Ak chcú teraz ľudia zísť z chodníka, musia ísť naokolo.

Pekný úkaz nad Martinom

​​​​​​​Naša čitateľka Marcela Hofrejová nám zaslala do redakcie peknú fotografiu. Podarilo sa jej zachytiť dnešnú rannú dúhu, ktorá sa črtala nad martinskými Stráňami.

Martinské múzeum s novým vedením

Slovenské národné múzeum v Martine má nového riaditeľa.

Prihláste svoju knihu do súťaže

​​​​​​​Ešte do budúceho štvrtka (28. februára) môžu autori, vydavatelia alebo čitateľská verejnosť nominovať knihu do 11. ročníka súťaže Kniha Turca 2018.