Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia
III. LIGA -STRED

Jarná premiéra Fomatu mala správnu šťavu

Počas prvého jarného duelu Fomatu videli diváci zahodenú penaltu Rimavskej Soboty. Tiež trikrát zvonila konštrukcia hosťujúcej brány a duel vyvrcholil bláznivou koncovkou, po ktorej sa zrodila remíza.

Martin odohral proti Rimavskej Sobote dobrý zápas.(Zdroj: RADO COUFAL)

Fomat Martin – Rimavská Sobota 2:2 (0:0)

MARTIN. V prvom kole súťaže naši remizovali v Rimavskej Sobote 3:3, keď si v druhom dejstve neustrážili polčasový náskok 3:1. V odvete chceli takisto zabodovať, no s rovnakým cieľom pricestovali do Turca aj futbalisti z Gemera.

Naši boli od úvodu o niečo aktívnejší a dostali sa i do prvej veľkej šance. Po rohu a dobrom priťuknutí od spoluhráča trafil Ch. Chovanec z bezprostrednej blízkosti brvno. Martinčania mali prevahu, ale viacero dobre rozbehnutých útokov nedotiahli do konca.

V záverečnej štvrťhodine sa osmelili aj hostia. Najskôr mal blízko ku gólu Ľupták. V 42. min domáci stratili loptu v strede poľa a rozhodená defenzíva zastavila kontru protivníka až v šestnástke a to len za cenu faulu. Pokutový kop Ľuptáka však Ihnatišin chytil.

Domáci začali aktívne i druhé dejstvo a dobré pozície nevyužili Jesenský a Repáň. V 51. min sme sa ale nevyhli individuálnej chybe, ktorú potrestal otváracím gólom stretnutia Fajčík. Následne mohol vyrovnať Vajagič, keď sa jeho hlavičkové zakončenie obtrelo o brvno a blízko k streleckému zápisu mal po vydarenej akcii Fomatu i M. Boďa. V 73. min po ďalšej peknej kombinácii opečiatkoval týč Jesenský.

O štyri minúty neskôr si prudkú Vukeličovu loptu do šestnástky vrazil do vlastnej siete Petrán a bolo 1:1. Päť minút pred koncom spoza šestnástky ale napriahol Kočijaševič a hostia opäť viedli.

Po pár sekundách však Martinčanom vyšla výborná krídelná akcia a kvalitný center Vukeliča zúročil na gól M. Boďa. Postaral sa tak o to, že zaujímavý duel skončil deľbou bodov.

„Zápas mal veľmi slušnú úroveň, pod ktorú sa svojimi výkonmi podpísali obidva celky. Remíza je svojim spôsobom spravodlivá, i keď my sme mali viac čistých šancí. Na druhej strane hostia mali o niečo lepšiu stredovú formáciu. Dva – tri domáce súboje s takýmto vývojom sme na jeseň prehrali, teraz máme aspoň bod. To tiež môžeme hodnotiť pozitívne,“ povedal martinský tréner Vladimír Kuťka.

Možno trochu prekvapujúco nenastúpili v základnej zostave Miroslav Sapieta s Martinom Boďom. Práve oni však po vystriedaní, nastúpili na druhý polčas, dodali mužstvu správny impulz.

„Striedania nám vyšli a chalani, ktorí nastúpili v priebehu zápasu, sa výraznou mierou podpísali pod góly. Pomohli k tomu, že sme neprehrali zápas, ktorý sa vyvíjal v náš neprospech,“ doplnil kouč Fomatu.

Góly: 77. Petrán (vlastný) a 87. M. Boďa, resp. 51. Fajčík a 86. Kočijaševič. FOMAT MARTIN: Ihnatišin – Lanko, Tomka, Stašík, T. Ďungel – Ch. Chovanec (46. M. Boďa) – Repáň (67. Vukelič), Vojvoda (76. Cíger), Jesenský, Kračmer (46. Sapieta) – Vajagič. Tréner: Vladimír Kuťka. RIMAVSKÁ SOBOTA: Prošovský – Jankovič, Zvara, Petrán, Vasilko – Kalmár – Vargic (90. Uličný), Hrnčiar, Ľupták, Jass (71. Kočijaševič) – Fajčík. Tréner: Eugen Bari. ŽK: 1:2. Rozhodcovia: Jaroščiak – Moják, Králik. Diváci: 200.

Ostatné výsledky 16. kola: Čadca – Detva 2:2, Žarnovica – Liptovská Štiavnica 3:0, Fiľakovo – Námestovo 2:0, Krásno – Teplička 1:0, Lučenec – Kalinovo - odložené, Liptovský Hrádok – Banská Bystrica - odložené, Oravské Veselé – Nová Baňa - odložené.

1. Lučenec 15 11 2 2 33:13 35

2. B. Bystrica 16 10 4 2 32:13 34

3. R. Sobota 16 9 3 4 51:25 30

4. Lipt. Hrádok 15 9 2 4 33:21 29

5. Kalinovo 16 9 0 7 26:19 27

6. Žarnovica 17 8 3 6 21:24 27

7. Námestovo 17 7 5 5 32:24 26

8. Krásno 17 7 3 7 24:26 24