V Belej videli diváci až deväť gólov

Futbalisti Belej zle začali, ale potom nakopli motory a Závažnú Porubu prevalcovali. Diviaky doma remizovali a Žabokreky siahali po bode s Terchovou.

Belá strelila vo svojom prvom jarnom zápase sedem gólov.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Belá-Dulice – Závažná Poruba 7:2 (3:2)

BELÁ-DULICE. Domáci síce zahodili v úvode dve dobré šance, no potom Liptáci dvomi gólmi naklonili misky váh na svoju stranu. Belú nepriaznivý vývoj nezlomil a ešte v prvom polčase v priebehu trinástich minút otočila skóre vo svoj prospech. Rozhodujúca situácia sa odohrala za stavu 3:2 pred Turčanov, keď hostia zahodili tutovku a následne inkasovali gól na 4:2. Od tohto momentu už Turčania kontrolovali priebeh.

Góly: 20. a 53. Debnár, 23. a 90. T. Mravec, 33. Kucej, 56. L. Mravec a 88. Vajdel, resp. 8. a 19. Golis. BELÁ-DULICE: Halahija – A. Kováčik (75. Kupčo), J. Kováčik, Zboja, Saniga – T. Mravec, M. Kováčik – Kucej (84. Sumka), L. Mravec (75. Vajdel), Debnár (65. Bernát) – Ľ. Brzák (84. Čierny).

Ladislav Fazika, tréner Belej: - V príprave sme nehrali ani jeden zápas na prírodnej tráve a toho som sa trochu obával. Na začiatku zápasu sa to zrejme podpísalo pod našu hru, ale chalani ukázali charakter a napriek nepriaznivému vývoju zlomili stretnutie vo svoj prospech. Dnes si všetci zaslúžia pochvalu, ale tiež treba dodať, že výsledok 7:2 je pre súpera až príliš krutý.

Diviaky – Tvrdošín 0:0

DIVIAKY. Oravčania sa v Diviakoch predviedli v dobrom svetle. Nespoliehali sa len na defenzívu, ale boli odvážni aj smerom dopredu a predviedli viacero kvalitných kontier. Domáce Dynamo malo o niečo viac z hry a dokázalo si vypracovať i viacero sľubných šancí, pričom dve boli stopercentné. Žiaľ, v sieti hostí neskončil ani priamy kop z poslednej minúty, a tak sa na hornom Turci body delili.

DIVIAKY: Harman – Rakyta, M. Ižip, Ursíny, Dianovský – Mandík – D. Badáň, Peter Koleno, Mucha – Kollár, Horváth.

Zdenko Veselovský, tréner Diviak: - Súper hral veľmi sympatický futbal, ale aj naši chalani sa od začiatku snažili ísť za víťazstvom a bojovali oň až do konca. Vždy keď sme sa pokúsili zvýšiť tempo, Tvrdošín na to dokázal zareagovať a udržať s nami krok. Z tohto pohľadu je remíza zaslúžená.

Žabokreky – Terchová 1:2 (1:1)

ŽABOKREKY. Slovan vysokého favorita zaskočil a po štvrťhodine sa dostal do vedenia. V 41. min si však domáci nepostrážili štandardnú situáciu a súper vyrovnal. V druhom polčase mali prvú veľkú šancu Turčania, no nedokázali ju využiť. Vzápätí sa Terchová ľahko dostala k lopte v strede poľa a zaváhanie protivníka nekompromisne postretala gólom, ktorý sa v konečnom účtovaní ukázal ako víťazný.

Góly: 15. Valášek, resp. 41. Kačáni a 56. Gorelčík. ŽABOKREKY: Ľahký – Gallik, P. Kalnický (80. Maruniak), Volna, M. Brna – Šulan, Romančík – Hulej, Kútnik (74. Šaban), Valášek – Korda (67. Musonda).

Peter Žabka, tréner Žabokriek: - Terchová u nás potvrdila svoje kvality. Nespanikárila ani po našom úvodnom góle a zostala verná svojej hre až do konca. Aj naše mužstvo však odviedlo na ihrisku veľmi dobrú robotu a chalanom nemôžem nič vyčítať. Za bojovnosť a nasadenie by si bodík určite zaslúžili. Teraz je na nás, aby sme sa od takéhoto výkonu odrazili a v ďalších kolách naň nadviazali.

Ostatné výsledky 16. kola: Staškov – K. N. Mesto 3:1, Bytča – Stráňavy 0:5, Ružomberok B – Makov 4:2, Rosina – Dolný Kubín 0:3, Trstená – Bánová – odložený.

1. Ružomberok B 17 14 2 1 83:13 44

2. Terchová 16 11 2 3 44:17 35

3. Bánová 16 10 2 4 32:10 32

4. Rosina 17 10 1 6 34:32 31

5. Stráňavy 17 9 3 5 41:33 30

6. Belá-Dulice 16 8 1 7 42:36 25

7. Staškov 17 7 3 7 37:40 24

8. Diviaky 17 7 3 7 24:31 24