Piatok, 19. október, 2018 | Meniny má Kristián

Futbalisti Fomatu nespanikárili ani pri trojgólovom manku

​​​​​​​Martinčania prehrávali v Liptovskom Hrádku po prvom polčase o tri góly. Po zmene strán predviedli famóznu desaťminútovku a tromi presnými zásahmi manko zmazali.

Miroslav Sapieta (v bielom) podal v Liptovskom Hrádku kvalitný výkon.(Zdroj: RADO COUFAL)

Liptovský Hrádok – Fomat Martin 3:3 (3:0)

LIPTOVSKÝ HRÁDOK. Na jeseň predviedli títo dva súperi zaujímavé predstavenie, v ktorom Turčania po deviatich minútach vyhrávali 2:0, ale o svoj náskok prišli a nakoniec sa duel skončil remízou.

Podobný scenár, ale tentoraz v obrátenom garde, sa odohral i na Liptove. Hneď v úvode vyhral domáci hráč rýchlostný súboj na pravom krídle, spätnou prihrávkou našiel v šestnástke Stanislava a ten nechytateľnou strelou pod brvno otvoril skóre. Po ďalšom rýchlom protiútoku podržal svoj tím reflexívnym zákrokom Ihantišin. V 10. min vykopol loptu z prázdnej brány T. Ďungel.

Hostia sa po zlom úvode postupne spamätali a po kvalitnom centri T. Ďungela obrana domácich v poslednej chvíli zablokovala volej M. Boďu smerujúci do brány. V 27. min však Liptáci opäť predviedli rýchlu akciu a Vandraško presným zakončením po zemi poistil náskok svojho tímu.

Prečítajte si tiež: I. trieda: Favoriti sa nepomýlili, v jarnej premiére zaujali aj dva hetriky

O tri minúty neskôr sa pred Ihnatišinom ocitol osamotený Stanislav a bolo 3:0. Fomat však nezložil zbrane a jeho hráči zostali naďalej aktívni. Ešte pred prestávkou pripravil Kračmer dobrú pozíciu Vojvodovi, Jesenského bombu z hranice šestnástky zázračne chytil Kapičák a po peknej kombinácii mal blízko ku gólu aj T. Ďungel.

Pred druhým polčasom hosťujúci kormidelník vymenil niektorým hráčom posty, pričom ako výborný ťah sa ukázalo posunutie Sapietu na pozíciu šestky, kde vybojoval množstvo ťažkých lôpt a vyhral takmer každý osobný súboj. Pomohli aj striedajúci hráči, ktorí po príchode ešte viac podkúrili pod ofenzívnym kotlom Fomatu.

Martinčania odštartovali druhé dejstvo Lankovým brvnom. Potom na dvakrát neprekonal Kapičáka aktívny Sapieta. V 61. min vystrelil z otočky Ch. Chovanec a zrejme i s prispením teču Vajagiča sa lopta dokotúľala do siete.

O štyri minúty neskôr po rohu vyskočil v šestnástke najvyššie Stašík a znížil na rozdiel jediného gól. Následne sa dvomi zázračnými zákrokmi opäť prezentoval Kapičák. V 70. min po presnom centri Vukeliča predviedol ukážkovú rybičku Vajagič a bolo vyrovnané.

V závere sa ešte obidva celky snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale skóre už zostalo nezmenené. Martinčania ukázali v zápase veľkú nezlomnosť, siahli si až na dno síl a vzhľadom na nepriaznivý vývoj získali ďalší cenný bod.

Góly: 4. a 30. Stanislav a 27. Vandraško, resp. 61. Ch. Chovanec, 65. Stašík a 70. Vajagič. LIPT. HRÁDOK: Kapičák – Živič, Gužík, Grejták, Dunajčan, Janigloš, Kolorédy, Podolský (68. Lehotský), Vandraško (84. Lačarak), Lovás (88. Frian), Stanislav. FOMAT MARTIN: Ihnatišin – T. Ďungel, Stašík, Tomka (46. Lanko), Sapieta – Ch. Chovanec, Jesenský, Vojvoda (77. Cíger) – Kračmer (46. Vajagič), Repáň (66. Vukelič), M. Boďa (88. Burger). Rozhodcovia: Ma. Gregorec – Labuda, Mi. Gregorec. ŽK: 2:4. Diváci: 100.

Vladimír Kuťka, tréner Fomatu: - Prvá štvrťhodina nám trochu ušla, súper dal gól a mohol pridať aj ďalšie. Potom sa naša hra zlepšila začali sme

preberať iniciatívu, ale prišli dve veľké chyby a domáci po polčase viedli 3:0. Po zmene strán sa nám konečne podarilo premeniť šancu a odkliať súperovu bránu. Chalani pokračovali v aktívnej hre a zaslúžene sa dočkali vyrovnania. V závere to už bola hra hore - dolu, pričom mohli vyhrať obidva tímy. Domáci mali nebezpečných brejkových hráčov a hrozili predovšetkým z krídelných priestorov. My sme až na spomínaný úvod odviedli na ihrisku kvalitnú robotu a po takom priebehu berieme aj bod. Je dobré, že sme v dvoch dueloch proti silným súperom neprehrali, ale z pohľadu počtov je lepšie raz prehrať a raz vyhrať ako dvakrát remizovať.

Jozef Šino, tréner Lipt. Hrádku: - Bol to náš prvý jarný zápas a tiež treba povedať, že z jesenného kádra u nás zostali len štyria hráči. Mužstvo sa tak ešte len postupne zohráva. V prvom polčase sme boli efektívni a v defenzíve kompaktní. Vedeli sme, že Martin určite nezloží zbrane ani pri trojgólovom manku a druhý polčas budeme musieť zvládnuť predovšetkým v našich hlavách. Hosťom vyšli striedania, najmä príchodom Vajagiča ešte viac ožili, získali prevahu a vyrovnali. Vzhľadom na všetky okolnosti je remíza spravodlivá.

Ostatné výsledky 17. kola: Liptovská Štiavnica – Fiľakovo 1:0, Teplička nad Váhom – Žarnovica 0:0, Banská Bystrica – Lučenec - odložené, Kalinovo – Krásno nad Kysucou - odložené, Nová Baňa – Čadca - odložené, Detva – Rimavská Sobota - odložené, Námestovo – Oravské Veselé - odložené.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  1. Dovolenka snov či chladnička plná jedla? Oslavujte s BILLA
  5. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  6. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?

Najmladšia slovenská autorka sa kamaráti s drakmi

Dračie pestvá a iné čarodejstvá Ľubany Holeštiakovej z Martina priniesli autorke viacero rekordov.

Martinské hody sa roztiahnu

Z novembra aj na október sa presúvajú Dni sv. Martina a Martinské hody.

České filmové legendy v Živene

Sto rokov vzniku Československej republiky je venovaný aj festival legendárnych českých filmov.

Väčšinu zlatej partie čaká prestup do vyššej kategórie

Martinské tanečníčky si na stupienku víťazov na svetovej súťaži vypočuli slovenskú hymnu až dvakrát.