Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky
IV. LIGA - SKUPINA SEVER

Žabokreky sa utrhli a rozstrieľali Stráňavy

Turčania zažili vydarený víkend a všetci dokázali bodovať. Diviaky a Žabokreky zabrali naplno, Belá uhrala remízu zo silnou Terchovou.

Belá nestačila na Stráňavy.Belá nestačila na Stráňavy. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Diviaky – Dolný Kubín 3:1 (3:0)

DIVIAKY. Dynamo najprv spálilo tri tutovky, no v 24. min otvoril skóre pohotový R. Boďa a o minútu neskôr skončila v sieti aj hlavička Jozefa Kolena.

Od tohto momentu domáci jednoznačne ovládli hru a ešte pred prestávkou korunoval ich prevahu premenenou penaltou M. Ižip.

Po zmene strán tempo hry mierne upadlo a Oravčania to využili na zníženie. V závere ešte mohli Diviaky svoj náskok zvýšiť, ale napriek ich šanciam sa už skóre nezmenilo.

Góly: 24. R. Boďa, 25. Jozef Koleno a 30. M. Ižip (z pok. kopu), resp. 60. Zanovit. DIVIAKY: Harman – Dianovský, M. Ižip, Ursíny, R. Boďa – Mandík (70. Magoč) – D. Badáň (74. Rakyta), Peter Koleno, Jozef Koleno (70. Horváth), Mucha – Kollár (56. O. Mráz).

Zdenko Veselovský, tréner Dynama: - Na šesťbodový súboj sme sa cez týždeň poctivo pripravovali, no jeho úvod nám nevyšiel úplne podľa predstáv. Ťarcha zodpovednosti z nás spadla až po góle na 2:0 a potom už bolo naše mužstvo lepšie. Škoda zlej pasáže v druhom polčase, kde sme zbytočne inkasovali. Ak by sa nám podarilo udržať čisté konto, mali by sme s Kubínom lepšiu bilanciu vo vzájomných zápasoch. Dúfam, že toto kritérium nebude v závere rozhodovať.

Belá-Dulice – Terchová 1:1 (0:1)

BELÁ. Úvod zápasu patril Terchovej, ktorá svoju prevahu po štvrťhodine hry korunovala gólom. Belá však postupne hru vyrovnala a v záver prvého dejstva už preberala iniciatívu. Po zmene strán domáci ešte zvýšili tempo a začali na ihrisku dominovať. Odmeny sa dočkali v 76. min, keď si Debnár nabehol na krížny center a vyrovnal. V samom závere mal ten istý hráč na kopačke aj víťazný gól, ale tutovku spálil.

Góly: 76. Debnár, resp. 15. Sedúch. BELÁ-DULICE: Halahija – Saniga, A. Kováčik, Zboja, Bernát (68. Čierny) – M. Kováčik, T. Mravec, - Debnár, L. Mravec (58. Vajdel), Kucej – Ľ. Brzák.

Ladislav Fazika, tréner Belej: - Rozbiehali sme sa pomalšie a väčšiu polovicu prvého polčasu bol súper, ktorý potvrdil svoju kvalitu, viditeľne lepší. Cez prestávku sme ale zmenili taktiku, chalani sa začali lepšie pohybovať i viac kombinovať, postupne prevzali iniciatívu a zaslúžene vyrovnali. Remíza je asi spravodlivá, možno ak by sa dalo vyhrať o pol gólu, tak by body patrili nám.

Žabokreky – Stráňavy 4:0 (1:0)

ŽABOKREKY. Už v 9. min sa po dobre kombinácii dostala lopta k Valášekovi a ten otvoril skóre. Domácim gól pomohol a s favoritom stretnutia dokázali držať krok.

V druhom polčase zobral réžiu do svojich rúk Andrej Romančík, ktorý využil svoje skúsenosti a dvomi gólmi po vypracovaných akciách definitívne naklonil misky váh na stranu Žabokriek. V závere ešte M. Fúčela prikrášlil vysoké víťazstvo Turčanov.

Góly: 9. Valášek, 53. a 68. Romančík a 87. M. Fúčela. ŽABOKREKY: Štefánik (46. Ľahký) – Gallik, Kútnik (77. P. Kalnický), Volna, M. Brna – Korda (70. Musonda), M. Fúčela, Romančík (84. Maruniak), Šulan, Valášek – Hulej (81. Šaban).

Peter Žabka, tréner Žabokriek: - Za dnešný výkon si všetci hráči zaslúžia pochvalu, pretože odviedli maximum v príprave na duel aj počas neho. Ak chcete poraziť kvalitné mužstvo ako Stráňavy, okrem stopercentného výkonu musíte mať aj trošku športového šťastia. V tomto zápase si chalani potrebné veci naklonili na svoju stranu a teraz si už len prajem, aby v takomto trende pokračovali ďalej.

Ostatné výsledky 18. kola : Staškov – Tvrdošín 3:1, Bytča – Trstená 3:1, Ružomberok B – Kysucké Nové Mesto 6:0, Rosina – Bánová 0:3, Makov – Závažná Poruba – odložený.

8. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
  9. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?

Tréner Mosnár: Proti Žiline musíme ísť na sto percent

V piatom zápase sezóny stratil Martin prvé body. Aktuálne našich najviac tlačí topánka na pozícii obrancov. V piatok na Turčanov čaká derby proti Žiline.

Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.

Ocenili kroniku mesta Martin, je vzorom aj pre iné mestá

V kronike by mali byť podľa kronikárky mesta Martin Kataríny Tomášovej zaznamenané všetky významné momenty v živote mesta.

Kronilu mesta Martin vedie Katarína Tomášová.

Vzdelávať namiesto zaúčať

Spoločnosť VIENA INTERNATIONAL s.r.o. sa pokúsila rozbehnúť odvážny projekt.

Školiace stredisko spoločnosti VIENA INTERNATIONAL s.r.o.

Samo Hlavaj môže skompletizovať šampionátový hetrik

Slovenská reprezentačná dvadsiatka sa na juniorský svetový šampionát bude pripravovať v izolovanom kempe vo Zvolene. Pozvánku dostal i brankár Samuel Hlavaj.

Zverenci Róberta Petrovického odštartujú prípravu na šampionát počas posledného novembrového dňa.