Piatok, 20. apríl, 2018 | Meniny má Marcel
IV. LIGA - SKUPINA SEVER

Žabokreky sa utrhli a rozstrieľali Stráňavy

Turčania zažili vydarený víkend a všetci dokázali bodovať. Diviaky a Žabokreky zabrali naplno, Belá uhrala remízu zo silnou Terchovou.

Belá uhrala so silnou Terchovou remízu.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Diviaky – Dolný Kubín 3:1 (3:0)

DIVIAKY. Dynamo najprv spálilo tri tutovky, no v 24. min otvoril skóre pohotový R. Boďa a o minútu neskôr skončila v sieti aj hlavička Jozefa Kolena.

Od tohto momentu domáci jednoznačne ovládli hru a ešte pred prestávkou korunoval ich prevahu premenenou penaltou M. Ižip.

Po zmene strán tempo hry mierne upadlo a Oravčania to využili na zníženie. V závere ešte mohli Diviaky svoj náskok zvýšiť, ale napriek ich šanciam sa už skóre nezmenilo.

Góly: 24. R. Boďa, 25. Jozef Koleno a 30. M. Ižip (z pok. kopu), resp. 60. Zanovit. DIVIAKY: Harman – Dianovský, M. Ižip, Ursíny, R. Boďa – Mandík (70. Magoč) – D. Badáň (74. Rakyta), Peter Koleno, Jozef Koleno (70. Horváth), Mucha – Kollár (56. O. Mráz).

Zdenko Veselovský, tréner Dynama: - Na šesťbodový súboj sme sa cez týždeň poctivo pripravovali, no jeho úvod nám nevyšiel úplne podľa predstáv. Ťarcha zodpovednosti z nás spadla až po góle na 2:0 a potom už bolo naše mužstvo lepšie. Škoda zlej pasáže v druhom polčase, kde sme zbytočne inkasovali. Ak by sa nám podarilo udržať čisté konto, mali by sme s Kubínom lepšiu bilanciu vo vzájomných zápasoch. Dúfam, že toto kritérium nebude v závere rozhodovať.

Belá-Dulice – Terchová 1:1 (0:1)

BELÁ. Úvod zápasu patril Terchovej, ktorá svoju prevahu po štvrťhodine hry korunovala gólom. Belá však postupne hru vyrovnala a v záver prvého dejstva už preberala iniciatívu. Po zmene strán domáci ešte zvýšili tempo a začali na ihrisku dominovať. Odmeny sa dočkali v 76. min, keď si Debnár nabehol na krížny center a vyrovnal. V samom závere mal ten istý hráč na kopačke aj víťazný gól, ale tutovku spálil.

Góly: 76. Debnár, resp. 15. Sedúch. BELÁ-DULICE: Halahija – Saniga, A. Kováčik, Zboja, Bernát (68. Čierny) – M. Kováčik, T. Mravec, - Debnár, L. Mravec (58. Vajdel), Kucej – Ľ. Brzák.

Ladislav Fazika, tréner Belej: - Rozbiehali sme sa pomalšie a väčšiu polovicu prvého polčasu bol súper, ktorý potvrdil svoju kvalitu, viditeľne lepší. Cez prestávku sme ale zmenili taktiku, chalani sa začali lepšie pohybovať i viac kombinovať, postupne prevzali iniciatívu a zaslúžene vyrovnali. Remíza je asi spravodlivá, možno ak by sa dalo vyhrať o pol gólu, tak by body patrili nám.

Žabokreky – Stráňavy 4:0 (1:0)

ŽABOKREKY. Už v 9. min sa po dobre kombinácii dostala lopta k Valášekovi a ten otvoril skóre. Domácim gól pomohol a s favoritom stretnutia dokázali držať krok.

V druhom polčase zobral réžiu do svojich rúk Andrej Romančík, ktorý využil svoje skúsenosti a dvomi gólmi po vypracovaných akciách definitívne naklonil misky váh na stranu Žabokriek. V závere ešte M. Fúčela prikrášlil vysoké víťazstvo Turčanov.

Góly: 9. Valášek, 53. a 68. Romančík a 87. M. Fúčela. ŽABOKREKY: Štefánik (46. Ľahký) – Gallik, Kútnik (77. P. Kalnický), Volna, M. Brna – Korda (70. Musonda), M. Fúčela, Romančík (84. Maruniak), Šulan, Valášek – Hulej (81. Šaban).

Peter Žabka, tréner Žabokriek: - Za dnešný výkon si všetci hráči zaslúžia pochvalu, pretože odviedli maximum v príprave na duel aj počas neho. Ak chcete poraziť kvalitné mužstvo ako Stráňavy, okrem stopercentného výkonu musíte mať aj trošku športového šťastia. V tomto zápase si chalani potrebné veci naklonili na svoju stranu a teraz si už len prajem, aby v takomto trende pokračovali ďalej.

Ostatné výsledky 18. kola: Staškov – Tvrdošín 3:1, Bytča – Trstená 3:1, Ružomberok B – Kysucké Nové Mesto 6:0, Rosina – Bánová 0:3, Makov – Závažná Poruba – odložený.

1. Ružomberok B 18 15 2 1 89:13 47

2. Bánová 18 12 2 4 38:10 38

3. Terchová 18 11 4 3 46:19 37

4. Rosina 19 10 2 7 36:37 32

5. Stráňavy 19 9 4 6 43:39 31

6. Diviaky 19 8 4 7 28:33 28

7. Staškov 18 8 3 7 40:41 27

8. Belá-Dulice 17 8 2 7 43:37 26