Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga
HOKEJBAL, EXTRALIGA - ŠTVRŤFINÁLE PLAY OFF

Prvý víkend vyraďovačky naši zvládli na jednotku

Obidva naše tímy splnili svoj predvíkendový cieľ. Vrútky doma dvakrát porazili Svidník a Martin vyhral jeden zápas na ihrisku víťaza základnej časti z Považskej Bystrice.

Vrútky splnili čo chceli, nad Svidníkom vedú 2:0 na zápasy.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Vrútky – Svidník 4:3 SN (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

VRÚTKY. Na Vrútkach sa odohrala poriadne dráma, v ktorej Kométa v riadnom hracom čase trikrát zmazala manko súpera. Zle to s Turčanmi vyzeralo najmä v predposlednej minúte tretej tretiny, keď po buly Findura poslal Svidník do vedenia. Trinásť sekúnd pred tretím klaksónom však T. Ruttkay počas presilovky uplatnil svoj dôraz a poslal súboj do predĺženia. V ňom gól nepadol, a tak museli všetko rozlúsknuť až samostatné nájazdy. Počas nich sa rozhodlo v piatej sérii, v ktorej sa presadil Čavajda a zabezpečil domácim prvý štvrťfinálový bod.

„Súper podal húževnatý výkon a bol veľmi efektívny. My sme však boli počas celého stretnutia lepším tímom a najdôležitejšie bolo, že mužstvo napriek nepriaznivému vývoju verilo, že vyhrá. Nájazdy sú vždy o väčšej psychickej odolnosti a teší ma, že sme ich zvládli lepšie,“ povedal Martin Kolčák, tréner Kométy.

Góly: 13. Rechtorík, 21. Brveník, 45. T. Ruttkay a rozh. sam. nájazd Čavajda, resp. 5. Šándor, 21. Džupina a 44. Findura. VRÚTKY: Bolibruch – Vidlár, Pastorek, Zeman, Greňo, Knésl, Matuška, Szabo, Mendel – Lihan, Čavajda, Fillo – Rechtorík, Jurášek, Hlaváč – Brveník, T. Ruttkay, Simon – Sahul, Farbák, Parobok. Stav série: 1:0.

Vrútky – Svidník 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

VRÚTKY. Už tyčka v úvodných sekundách zápasu naznačila, že domáci pôjdu od začiatku za víťazstvom. Počas celého duelu boli lepším tímom a postupne viedli 2:0 i 3:1. Hostia síce v obidvoch prípadoch strelili kontaktné góly, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Osemnásť sekúnd pred koncom potvrdil druhý bod Vrútok v sérii presným zásahom do prázdnej brány Simon.

„Chalani podali bojovný výkon a zaslúžene vyhrali. Dôležitý bol Rechtoríkov gól na 3:1 niekoľko sekúnd pred koncom druhej tretiny, ktorý nás definitívne upokojil. Do série sme vstúpili podľa plánu a už v prvom stretnutí vo Svidníku sa ju pokúsime ukončiť,“ vyslovil predsavzatie Martin Kolčák.

Góly: 12. Hlaváč, 26. Brveník, 30. Rechtorík a 45. Simon, resp. 30. Raschman a 41. Antal. VRÚTKY: Bolibruch – Vidlár, Pastorek, Zeman, Greňo, Knésl, Matuška, Szabo, Mendel – Brveník, Čavajda, Fillo – Rechtorík, Jurášek, Hlaváč – Farbák, T. Ruttkay, Simon – Sahul, Parobok. Stav série: 2:0.

Považská Bystrica – Martin 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Pred stretnutím si martinský obranca Michal Fodrek prebral cenu hráč mesiaca a jeho vydarený deň mal pokračovanie v 6. min, keď bombou od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a otvoril skóre duelu. Domáci síce vyrovnali, no nerozhodný stav udržali len dve minúty a potom až do konca ťahali za kratší koniec. Hostia vedený z lavičky reprezentačným trénerom Jozefom Ďurisom svojou hrou zaskočili víťaza základnej časti a zápas s prehľadom doviedli do víťazného konca.

„Bolo by hriechom nevyužiť to, že v Martine máme trénera, ktorý reprezentáciu trikrát po sebe doviedol k titulu majstra sveta. Sme veľmi radi, že Jožko sa nám rozhodol pomôcť. Mužstvo na stretnutie veľmi dobre pripravil, chalani jeho pokyny dodržali a výsledok je na svete,“ netajil spokojnosť šéf martinského klubu Peter Petrák.

Góly: 6. a 33. Fodrek, 12. Javorka a 26. Beniač, resp. 11. Ďurkech. MARTIN: Jurošek – Fodrek, Zluky, Fedor, Javorka, Sušienka – Ladiver, Beniač, Jonák – Bielený, Wagner, Kollár – Tomečko, M. Ruttkay, Drábik. Stav série: 0:1.

Považská Bystrica – Martin 4:3 SN (1:2, 0:1, 2:0 – 0:0, 1:0)

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Martin aj v druhom štvrťfinále siahal po víťazstve. Viedol 2:0 a určite môže jeho hráčov mrzieť, že domácim sa podarilo znížiť v oslabení. V druhej časti však Turčania opäť získali dvojgólový náskok, ktorý si strážili až do 38. min. Potom ale Považská dvomi presnými zásahmi za štyri minúty vyrovnala. V predĺžení sa skóre nezmenilo a o všetkom tak rozhodli nájazdy, v ktorých bol jediným úspešným exekútorom domáci Rufati.

„Zápas sme mali v tretej tretine pod kontrolou, spravili sme však zbytočný útočný faul. Súper zacítil šancu, z presilovky znížil, následne po našej ďalšej chybe vyrovnal a potom zvládol i nájazdy. Je to škoda, ale vezieme si domov jeden bod a verím, že favorita série ešte poriadne potrápime,“ dodal martinský kouč Jozef Ďuris.

Góly: 12. Piják, 38. Bušovský, 41. Demáček a rozh. sam. nájazd Rufati, resp. 4. Fodrek, 8. Fedor a 18. Drábik. MARTIN: Jurošek – Fodrek, Zluky, Fedor, Javorka, Sušienka – Beniač, Ladiver, Jonák - Bielený, Wagner, Kollár – Tomečko, M. Ruttkay, Drábik. Stav série: 1:1.

Manuál pre maturantov: Kam a kedy na vysoké školy

Príloha v týždenníku MY Turčianske noviny zorientuje maturantov v druhom kole prijímacích pohovorov na vysoké školy. Nájdu v nej aj informácie o tom, koľko miest je na fakultách voľných.