Nové posily Sučian ešte potrebujú trochu času

V bojovnom derby Turčianska Štiavnička zdolala Fomat B. Sučany posilnené dvojicou Siva – Le Giang doma len remizovali a Blatnica zbabrala duel proti Bešeňovej.

Turčianska Štiavnička porazila v derby Fomat B.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Turč. Štiavnička – Turč. Kľačany/Fomat B 2:1 (2:1)

TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA. Už v 7. min si na dobrý center nabehol Kostra a poslal domácich do vedenia. Následne predviedli hráči Turč. Štiavničky peknú kombinačnú akciu a vybojovali si penaltu, ktorú premenil R. Špirko. V 23. min však Kračmer nádhernou strelou z priameho kopu znížil a vrátil rezervu Fomatu do hry. Hostia si v druhom polčase vypracovali tlak aj dobré príležitosti, no spoľahlivý Trnovský aj s prispením bránkovej konštrukcie už gól nepustil, a tak v derby naplno bodovali domáci.

Góly: 7. Kostra a 14. Špirko (pok. kop), resp. 23. Kračmer. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Trnovský – Majerčík, Štefaničiak, Chmúrny, M. Gregor – Koťka, Šibík, Špirko, Ladňák (89. M. Vojt) – Kostra (90. Kališ), Katrák (66. Ťaptík). FOMAT B: Hažer – Lilge, Tomka, Lacko, M. Mráz – Palenčár, Kračmer, Malko, Gomma (46. Peržeľ) – Černek – Vukelič.

Tibor Rataj, tréner Turč. Štiavničky: - Najmä v prvom polčase sme podali kvalitný výkon a zaslúžene sa dostali do vedenia. Po zmene strán chalani trochu vypojili z hry našu zálohu, rýchlo sa zbavovali lopty a súper získal prevahu. Spomínané nedostatky však vykompenzovali zvýšenou bojovnosť a za srdce, ktoré do zápasu dali, si víťazstvo zaslúžili.

Marián Šupej, tréner Fomatu B: - Zaspali sme úvod zápasu a keď sa mužstvo spamätalo, prehrávalo 0:2. Ako sa neskôr ukázalo, práve zlý začiatok nás pripravil o lepší výsledok, pretože v ďalšom priebehu duelu sa nám už nepodarilo premeniť žiadnu z našich možností. Keďže domáci tie svoje využili, vybojovali všetky body.

Blatnica – Bešeňová 1:3 (1:0)

BLATNICA. V prvom polčase Blatničania držali taktovku zápasu vo svojich rukách a po peknej kombinácii otvoril skóre Kempný. Ešte pred prestávkou mohli svoj náskok poistiť, ale dve dobré šance nepremenili. Po zmene strán však nepochopiteľne poľavili a po ich zbytočných chybách hostia v 59. min viedli už 3:1. Následne dostal červenú kartu Kempný a potom sa stretnutie už len dohrávalo.

Góly: 20. Kempný, resp. 46. Baran, 51. Vyšný (pok. kop) a 59. Kapláň. BLATNICA: P. Ďanovský – Škuta, Letrik, A. Ďanovský, V. Gorgosz (70. Užák) – Koleník, Kucian, Rohoň, Kempný, Paulovič – P. Gorgosz.

Jozef Letrik, tréner Blatnice: - V prvom polčase náš výkon ešte zniesol prísnejšie kritériá, ale po zmene strán sme pôsobili na ihrisku rezignovane. Ak sa budeme prezentovať takou hrou, ako v druhom dejstve, budeme mať problém uhrať nejaké body. Opäť sme ledva nazbierali potrebných jedenásť hráčov a keďže Mišo Kempný videl červenú kartu, tak aj starosti s úzkym kádrom sa ešte prehĺbili.

Sučany – Bobrov 0:0

SUČANY. Domáci už s posilami Emilom Le Giangom a Matejom Sivom neodohrali dobrý zápas. Od začiatku im viazla kombinácia, a tak sa nevedeli dostať do optimálneho tempa. Ich súper predviedol poctivý defenzívny výkon a aj keď dokázal hroziť i v útoku, ani on žiadnu zo svojich možností na zmenu skóre nevyužil. Logickým vyústením takéhoto vývoja mohla byť len bezgólová remíza.

SUČANY: Vidlák – Remeň (46. Pánči), Bezák, J. Staňo (85. Lacko) – L. Zelienka, Siva, Lukáč, Janita, Záthurecký (77. Gallo) – Kačák (65. J. Zelienka), Le Giang.

Stanislav Petrík, tréner Sučian: - Dnes sme nepodali dobrý výkon. Možno sme sa až príliš spoliehali na to, že nové posily zápas rozhodnú. Aj keď sa hovorí, že každý bod je dobrý a počíta sa, my musíme predovšetkým doma vyhrávať. Nič sa však nedeje a tragédiu z tohto výsledku určite robiť nebudeme. Verím, že chalani, ktorí prišli, sa s tímom rýchlo zžijú a postupne sa to prejaví i na ihrisku.

Ostatné výsledky 16. kola: Liptovské Sliače – Oravská Poruba 0:0, Zubrohlava – Chlebnice 1:1, Palúdzka – Dúbrava 3:0, Nižná – Oravská Jasenica 1:0.

2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Zuzana Trojáková  prerazila za veľkou mlákou

Odchovankyňa Tanečného klubu Deep Martina Zuzana Trojáková získala na majstrovstvách sveta v interpretačnom umení niekoľko medailí.