Nedeľa, 19. august, 2018 | Meniny má Lýdia
HÁDZANÁ, I. LIGA - SKUPINA O 1. - 6. MIESTO

K výhre pomohla aj osobka na najlepšieho strelca súpera

Prvú polovicu nadstavbovej časti zakončili Martinčania jasným víťazstvom. Do odviet vstúpia sobotným súbojom proti Košiciam.

Martin prehral v Stupave.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

MHáK Martin – ŠKH Pezinok 37:30 (20:15)

MARTIN. Domáci sa na duel veľmi dobre takticky pripravili. Navyše, na najnebezpečnejšieho hráča a najlepšieho strelca hostí Dušana Baďuru, ktorý väčšinu duelov končí s dvojciferným počtom gólov, nasadili osobnú obranu, čím výrazne otupili ofenzívne snaženie súpera.

Martinčania skórovali ako prví a až do konca duelu ani raz nepustili svojho protivníka do vedenia. V 23. min viedli 17:10 a opraty duelu držali pevne v rukách. Pezinok sa síce snažil s výsledkom niečo urobiť, ale na polčasovú prestávku odchádzal s päťgólovým mankom.

„Hrali sme síce celkom solídne smerom dopredu, no v defenzíve to nebolo úplne podľa našich predstáv. Povedali sme si, že v druhom polčase musíme byť vzadu dôraznejší,“ povedal martinský tréner Milan Štrbák.

Vstup do druhého dejstva našim herne až tak nevyšiel, postupne však zvýšili tempo a súboj jednoznačne ovládli. Šancu tak mohli dostať všetci hráči z lavičky. Mrzieť môže domácich len slabšia efektivita, pretože ak by boli v koncovke dôslednejší, mohli vyhrať ešte vyšším ako sedem gólovým rozdielom. Najdôležitejšie však je, že prvú polovicu nadstavby zakončili Turčania plným bodovým ziskom.

„Získali sme dôležité body v boji o druhú priečku a mužstvo za to treba pochváliť. V našej hre sa vyskytli aj chyby, no víťazstvo si chalani jednoznačne zaslúžili,“ doplnil Milan Štrbák.

Góly a zostava Martina: Gombarský, Kamien – Palsson 9, Saitz 6, Buvala 5, Lode 4, Malík 4, Šimko 3, Mudrák 2, Klementovič 2, Šimún 1, Bíro 1, Adamé, Sivák, Štrbák.

Ostatné výsledky 5. kola: Stupava – Levoča 36:21, Piešťany – Košice 35:25.

1. Piešťany 5 5 0 0 156:125 10

2. Martin 5 3 0 2 153:148 6

3. Košice 5 2 1 2 173:155 5

4. Stupava 5 2 1 2 146:138 5

5. Pezinok 5 2 0 3 159:158 4

6. Levoča 5 0 0 5 130:193 0

V sobotu privítajú Martinčania na palubovke športovej haly na Podháji ambiciózne Košice, ktorým majú po prehre v úvodnom kole nadstavby čo vracať. Stretnutie začína o 18. h.

1. Najkrajšie americké národné parky
  2. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  3. Keď Slováci krotia morský vietor
  4. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  5. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  6. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

V lete nás lákajú i jazerá, aj keď sa na niektorých občas bagruje

Stále je dosť ľudí, ktorí pred kúpaliskom uprednostňujú prírodné vodné plochy. Viaceré z nich sa nachádzajú aj v Turci či v jeho blízkom susedstve.

Borievky a levandule skrášlia centrum Martina

V pešej zóne pribudli kvetináče, na starosti ich budú mať obchodníci z centra.

Na Hornoturčianskych dožinkových slávnostiach sa v sobotu ďakovalo za úrodu, spievalo i tancovalo.

FUTBAL, III. LIGA STRED

Fomat aktivitou prekonal obranný val súpera

Martinčania boli lepší, ale dlho im trvalo, kým sa presadili. Po prvom góle im narástli krídla a zaslúžene pridali aj druhý.