Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd
IV. LIGA - SEVER

Dynamo sa nenápadne prepracováva tabuľkou

Diviaky získali cenný bod na ihrisku Stráňav. Belá a Žabokreky prehrali, pričom sa nečakalo predovšetkým zakopnutie tímu spod Lysca.

Belá prišla o body v Dolnom Kubíne.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Stráňavy – Diviaky 0:0

STRÁŇAVY. Dynamo sa na duel v Stráňavách veľmi dobre pripravilo a od úvodu malo viac z hry. V defenzíve svojho súpera takmer do ničoho nepustilo a takisto bolo oveľa nebezpečnejšie i v útoku. V prvom polčase dokonca Horváth strelil gól, no asistent rozhodcu po niekoľkosekudovom váhaní zvihol zástavku a radosť hostí prekazil. V druhom dejstve sa obraz hry veľmi nezmenil. Diviaky si vypracovali tri výborné možnosti na skórovanie, žiaľ ani jedna sa neujala. Keďže Stráňavy sa spoliehali predovšetkým na dlhé nakopávané lopty, s ktorými si obrana hosti bez problémov poradila, súboj skončil bezgólovou remízou.

DIVIAKY: Harman – Rakyta (55. R. Boďa), M. Ižip, Ursíny, Jaroslav Koleno (65. Mucha) – Magoč – Dianovský, Horváth (58. Jozef Koleno), Peter Koleno, O. Mráz (52. D. Badáň) – Kollár.

Zdenko Veselovský, tréner Dynama: - Veľmi ma potešili tri veci. Že chalani od začiatku až do konca išli za víťazstvom, že sme neinkasovali ani jeden gól, že striedajúci hráči bez problémov zapadli do rozbehnutého stroja a ešte zvýšili jeho obrátky. Išli sme do Stráňav s tým, že nebudeme len brániť a aktívne si pôjdeme za bodmi. Naše mužstvo bolo futbalovejšie, malo viac čistých šancí, takže z tohto pohľadu by remíza mala viac tešiť domácich. Každý bod zvonku si však treba vážiť a toho sa držíme.

Dolný Kubín – Belá-Dulice 3:2 (1:0)

DOLNÝ KUBÍN. Tím spod Lysca síce inkasoval prvý gól, no potom prebral iniciatívu, dostával sa do šancí, ale v prvom polčase ani jednu nedokázal využiť. Po zmene strán Turčania pokračovali v aktívnej hre a po dvoch pekných akciách otočili priebeh zápasu. V 72. min však urobili individuálnu chybu a súper vyrovnal. Aby toho nebolo dosť päť minút pred koncom Oravčania gólovo udreli opäť a uchmatli všetky body.

Góly: 8. Bugan, 72. a 85. Válek, resp. 64. Debnár a 67. Ľ. Brzák. BELÁ-DULICE: Halahija – A. Kováčik, J. Kováčik, Zboja, Bernát – L. Mravec, T. Mravec – Kucej, Vajdel (56. M. Kováčik), Debnár – Ľ. Brzák.

Ladislav Fazika, tréner Belej: - Spravili sme niekoľko zbytočných chýb a tie nás stáli lepší výsledok. Môže nás mrzieť, že duel, ktorý dokážeme otočiť, nakoniec aj tak prehráme. Nič sa však nedá robiť je to za nami a už sa musíme začať koncentrovať na dvojzápasový týždeň, ktorý na nás teraz čaká.

Bánová – Žabokreky 5:0 (3:0)

BÁNOVÁ. Stretnutie výrazne ovplyvnila úvodná minúta, keď urobila defenzíva Žabokriek hrubú chybu a domáci sa veľmi ľahko dostali do vedenia. V ďalšom priebehu Bánová potvrdila svoju kvalitu a ešte pred prestávkou si vytvorila trojgólový náskok. Po prestávke sa dej na ihrisku odvíjal podľa podobného scenár a druhý celok tabuľky s istotou dokráčal za plným bodovým ziskom.

Góly: 1., 27. a 79. Jasenovský, 21. Adamčík a 51. Kincl. ŽABOKREKY: Ľahký – Gallik (86. Koša), P. Kalnický (46. Musonda), Volna, Romančík, M. Brna (62. Pastyrnák) – Hulej, M. Fúčela (66. Šaban), Šulan, Valášek – Korda (46. Maruniak).

Peter Žabka, tréner Žabokriek: - Na ihrisku bolo cítiť výkonnostný rozdiel medzi nami a domácimi a ich víťazstvo je zaslúžene. Možno pri troch väčšej zodpovednosti a koncentrácii sme nemuseli inkasovať až päť gólov, ale pre nás dôležité súboje prídu v najbližších kolách. Tam naozaj zistíme na čom sme, pretože Ružomberok B a Bánová sú niekde inde ako zvyšok súťaže.

Ostatné výsledky 19. kola: Bytča – Ružomberok B 0:5, Trstená – Rosina 0:0, Tvrdošín – Makov 0:1, Závažná Poruba – Kysucké Nové Mesto 1:0, Terchová – Staškov – preložené na 8. mája.

1. Ružomberok B 19 16 2 1 94:13 50

2. Bánová 19 13 2 4 43:10 41

3. Terchová 18 11 4 3 46:19 37

4. Rosina 20 10 3 7 36:37 33

5. Stráňavy 20 9 5 6 43:39 32

6. Diviaky 20 8 5 7 28:33 29

7. Staškov 18 8 3 7 40:41 27

8. Belá-Dulice 18 8 2 8 45:40 26