Nedeľa, 20. január, 2019 | Meniny má Dalibor
II. TRIEDA

Vedúce trio bodovalo naplno a zvýšilo svoj náskok

Košťany vstúpili do jarnej časti víťazstvom a udržali sa na čele tabuľky. Na ďalší cenný bod siahal v Slovanoch posledný Malý Čepčín.

Ilustračné foto.(Zdroj: Milan Černák)

Šesťbodový zápas sa hral v Podhradí, na ktorého ihrisku sa predstavil Turček. Domáci mohli v prípade víťazstva svojho súpera preskočiť v tabuľke, no po bezgólovom prvom polčase naklonil v 69. min misky váh na stranu hostí gól Cingela. Rezerve Turčianskej Štiavničky sa podarilo aspoň vyrovnať, keď remízu zariadil deväť minút pred koncom Hradil.

V tabuľke druhé Turany potvrdili úlohu papierového favorita a na rozdiel od jesene, keď v turčianskych Kľačanoch zachraňovali remízu v posledných minútach duelu, tentoraz nenechali nič na náhodu a skóre otvorili už v 6. min. Hneď v úvode tak položili základ konečného víťazstva 3:0.

Valča vyhrávala na ihrisku Hája 1:0 i 2:1, no keď desať minút pred koncom Pavol Koleno poslal domácich do vedenia 3:2, zdalo sa, že domov odíde naprázdno. V poslednej minúte stretnutia však zariadil remízu Figura.

Prvý jarný zápas odohrali aj Košťany a privítali Slovenské Pravno, ktoré v úvodnom kole druhej časti súťaže zobralo body Slovanom. Domáci otvorili skóre už v 4. min po dorážke Gauríka a následne poistil ich vedenie rýchly Martinček. Hostia však ešte pred prestávkou znížili a pred druhým dejstvom bolo všetko otvorené. Definitívne odpor Slov. Pravna zlomil až R. Lukášik v 75. min, keď desať minút po príchode na ihrisko zvýšil na 3:1. Potom sa zrodil asi najkrajší moment stretnutia, keď Zemanov projektil z 20 metrov zapadol presne pod brvno súperovej brány. V závere už len korigoval výsledok svojím druhým presným zásahom v zápase Kmeť.

„Bolo cítiť, že naše mužstvo hralo prvý duel na prírodnej tráve. Chalani ale napriek tomu bojovali, boli lepším tímom a dopracovali sa k zaslúženému víťazstvu. Za sympatický výkon treba pochváliť aj hostí, ktorých odpor definitívne zlomil R. Lukášik. Jeho príchod na ihrisko bol jedným z kľúčových momentov zápasu,“ povedal Peter Špalek z koštianskeho klubu.

Hostia po tom, ako zobrali všetky body Slovanom, predviedli ďalší solídny výkon. A keby boli o niečo efektívnejší v koncovke, mohli súboj zamotať ešte viac.

„Prišli sme s cieľom potrápiť favorita a to sa nám podarilo. Najväčší rozdiel bol v efektivite. V tomto ukazovateli nás domáci prevýšili. Za predvedený výkon sa však určite hanbiť nemusíme,“ zhrnul dianie na ploche Pavol Grusmann, vedúci mužstva Slovenského Pravna.

V Slovanoch to dlho vyzeralo tak, že posledný Malý Čepčín si po víťazstve v minulom kole pripíše do tabuľky ďalší bod. Desať minút pred koncom ale vykúpil domácich svojim gólom Polonec a prekvapenie sa nekonalo.

Výsledky 13. kola: Podhradie/Turč. Štiavnička B – Turček 1:1 (0:0) – 81. Hradil, resp. 69. Cingel, Turany – Turč. Kľačany 3:0 (1:0) – 6. Sajdák, 55. M. Garaj a 70. Avila, Háj – Valča 3:3 (1:1) – 43. Cíger (vlastný), 58. Štancel a 80. Koleno, resp. 39. Škoda, 51. Ridzoň a 90. Figura, Košťany – Sl. Pravno 4:2 (2:1) – 4. Gaurík, 25. Martinček, 75. R. Lukášik a 78. Zeman, resp. 39. a 84. Kmeť, Slovany – Malý Čepčín 1:0 (0:0) – 80. Polonec. Krpeľany – voľno.

Hokejový víkend: Výsledky mládežníckych celkov a ženského tímu

Juniori nestrelili v Žiline ani gól. Dorastu i kadetom sa darilo.

Naši hráči si zaslúžia dostať plnohodnotnú šancu

O aktuálnom dianí v martinskom hokejovom klube sme sa rozprávali s jeho riaditeľom Milanom Murčekom.

Našim talentovaným chodcom sa v hale darilo

Mladí martinskí chodci doniesli domov z halových majstrovstiev Slovenska kompletnú medailovú zbierku.