Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

O historický postup zabojuje Kométa v piatom zápase

Kométa musela v semifinále odvracať postupový mečbal Petržalky. Náročnú úlohu však zvládla a o finalistovi sa tak rozhodne v sobotu vo Vrútkach.

O víťazovi semifinálovej série Vrútky - Petržalka sa rozhodne v sobotu.O víťazovi semifinálovej série Vrútky - Petržalka sa rozhodne v sobotu. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Petržalka – Vrútky 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Turčania mali v úvode o niečo viac z hry, no skóre sa im na svoju stranu nakloniť nepodarilo. Až v predposlednej minúte prvej tretiny šťastne tečoval loptičku Božík a Petržalka sa dostala do vedenia. V 22. min však presne pod hornú žŕdku trafil Fillo a vyrovnal.

Potom mohli strhnúť vedenia na stranu hostí Simon s Hlaváčom, ktorí sa dostali do prečíslenia. Keďže oni svoju šancu nepremenili, udrelo na druhej strane a to hneď dvakrát v priebehu dvoch minút. Najskôr sa ujala bekhendová dorážka Božíka a vzápätí pohotovou strelou z prvej upravil na 3:1 Varga.

V záverečnej tretine Vrútky diktovali tempo, mali viac z hry, no z tlaku vyťažili len žŕdku. Tím z hlavného mesta pridal v 38. min ešte jeden presný zásah a vybojoval si prvý finálový mečbal.

Góly: 14. a 27. Božík, 29. Varga a 38. Hudák, resp. 22. Fillo. VRÚTKY: Bolibruch – Vidlár, Pastorek, Zeman, Matuška, Greňo, Knésl, Szabo, Sahul – Lihan, Čavajda, Fillo – Hlaváč, Jurášek, Rachtorík – Učník, Simon, Brnčal – Farbák, Babinský. Stav série: 2:1.

Martin Kolčák, tréner Vrútok: - Nadarí sa nám dávať góly, i keď šance si pripraviť dokážeme. Mužstvu až na tú koncovku toho veľa vyčítať nemôžem. Aj chyby, ktoré spravíme, sú už vo fáze, keď musíme doťahovať náskok súpera a viac riskujeme. Večer si zápas zanalyzujeme, povieme si, čo zmeníme a zajtra urobíme všetko pre víťazstvo. Mužstvu verím, pretože v priebehu sezóny viackrát potvrdilo, že sa nezlomí ani v ťažkých chvíľach.

Petržalka – Vrútky 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Slová svojho trénera začali Vrútočania napĺňať hneď od začiatku nedeľného zápasu. Od úvodného buly neubehli ani tri minúty a Fillo strelou do horného rohu brány otvoril skóre. Ten istý hráč sa presadil aj v 8. min, keď ďalším nekompromisným zakončením prekonal brankára hostí.

Domácim sa síce ešte v prvej tretine podarilo znížiť, no v 22. min si nepostrážili Rechtoríka a po jeho dorážke opäť hostia viedli o dva góly.

V záverečnej časti už duel kontrolovali a s chuťou hrajúci Rechtorík strelou do opustenej brány upravil na konečných 4:1 pre Turčanov.

Góly: 11. Božík, resp. 3. a 8. Fillo, 22. a 45. Rechtorík. VRÚTKY: Bolibruch – Vidlár, Pastorek, Zeman, Greňo, Knésl, Matuška – Lihan, Čavajda, Fillo – Simon, Rechtorík, Brveník – Farbák, Učník, Hlaváč – Parobok, Babinský. Stav série: 2:2.

Martin Kolčák, tréner Vrútok: - Dnes sme sa od začiatku snažili častejšie strieľať a vyplatilo sa. Získali sme vedenie 2:0 a potom sa už proti súperovi, ktorý sa zväčša spolieha na rýchle protiútoky, hrá o niečo lepšie. Chalani zvládli tento duel výborne a pomohli nám aj naši fanúšikovia, ktorí nás prišli povzbudiť. Teraz na nás čaká posledný krok a ten býva zväčša najťažší. Ak však na ihrisku necháme všetko, čo v nás je, a vložíme do hry srdce, máme veľkú šancu na finále.

Druhé semifinále : LG Bratislava – Považská Bystrica 4:3 PP a 4:0. Stav série: 2:2.