Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Mladí hádzanári získavajú ostrohy

Tím Turčianskej hádzanárskej akadémie potvrdili progres i počas posledného víkendu, keď výrazne potrápili papierovo silnejších súperov.

Tím Medveďov odohral dva zápasy v Považskej Bystrici.(Zdroj: ARCHÍV THA Martin)

Staršie žiačky

Dievčatá si zmerali sily s mestským rivalom. V družstve našich „čučoriedok“ hrala len jediná hráčka spĺňajúca kritérium staršej žiačky, no napriek tomu takto omladené boli viac ako vyrovnaným súperom. V 10 min. svietilo na ukazovateli skóre 11:11. výborným výkonom sa ukázala Karolína Belianová, ale aj Julka Juríková. V bránke skvelá Saška Marčičiaková. Všetky dievčatá príkladne bojovali, v 16 min. druhého polčasu prehrávali len o dva góly, no záver najmä po kondičnej stránke patril súperovi.

"Budujeme však družstvo pre budúcu sezónu a z tohto hľadiska sme obstáli na výbornú, ďakujeme za kvalitný výkon každej jednej hráčke – bolo radosť sa na vás pozerať," pochválil dievčatá šéf klubu Róbert Klimo.

Turčianske čučoriedky THA Martin – MHáK Martin 15:26 (7:7)

Zostava: Marčičiaková – Juríková 3, Marčeková, Brezniaková 1, Lamošová V. 1, Janovcová, Lišková 1, Rosenbergová, Belianová 9, Šimeková, Strnisková.

Mladší žiaci

Chalani MEDVEDE aj VLCI cestovali do Považskej Bystrice, kde na jeseň nezískali ani bod, s odhodlaním pobiť sa kvalitným výkonom o lepší výsledok.

MEDVEDE hrali prvý zápas proti považskobystrickému áčku a počas celého prvého polčasu prehrávali. Ich hra smerom dopredu bola dobrá, aj v útoku hrali veľmi dobre, no robili veľa chýb v obrane a najmä brankári nemali svoj deň. Do druhého polčasu vstupovali s odhodlaním obrátiť skóre. Začiatok druhého dejstva im nevyšiel a sedem minút pred koncom duelu prehrávali už o štyri góly. Oddychový čas a zomknutie družstva v posledných minútach prinútili súpera siahnuť na dno svojich síl, keď v 49 min. svietilo skóre 20:20. Chalanov treba pochváliť, zmobilizovali sa a nevzdali sa. V posledných sekundách však dostali smolný gól a tak nakoniec prehrali.

"Napriek tomu ich za výkon musíme pochváliť. V druhom zápase proti rezerve súpera sme išli od začiatku jasne na víťazstvo – kvalitná obrana, rýchly prechod do protiútoku a dobré zakončenie – bol to skvelý výkon od začiatku do konca," netají spokojnosť Klimo.

Považská Bystrica „A“ – THA Martin MEDVEDE 21:20 (15:13)

Považská Bystrica „B“ – THA Martin MEDVEDE 11:17 (6:9)

Zostava: Školník, Kalnický – Dózsa 2, Smieško, Novotný 7, Pížl F. 1, Zacharides 3, Sopoliga, Kocúrko 2, Hríb 5, Hulec 3, Barčák 4, Pížl M. 2, Moric 2

VLCI hrali prvý zápas proti považskobystrickej rezerve a nezmyselne vybuchli v prvom polčase, ktorý prehrali o desať gólov. Zlepšeným výkonom v druhom polčase prikrášlili výsledok. Škoda, v tomto zápase mali na viac. To dokázali v druhom zápase proti áčku Považskej Bystrice, kde od polovice prvého polčasu otočili skóre a začali udávať tempo zápasu. Polčas vyhrali a v polovici druhého polčasu zvýšili rozdiel skóre na priepastných 6 gólov. Šport je krásny a krutý zároveň v tom, že nič nie je nikdy rozhodnuté. Naši sa uspokojili a tak dve minúty pred koncom duelu prehrávali o jeden gól. V poslednej minúte zariadil nerozhodný výsledok Michal Hríb a tak po kvalitnom výkone a krátkom výpadku koncentrácie zobrali Martinčania papierovému favoritovi len jeden bod, aj keď siahali na obidva.

"Bojovný a kvalitný výkon podali všetci chalani a výborne ich viedol Samo Zacharides – len tak ďalej," doplnil hodnotenie Róbert Klimo.

Považská Bystrica „B“ – THA Martin VLCI 20:9 (14:4)

Považská Bystrica „A“ – THA Martin VLCI 16:16 (5:9)

Zostava: Kalnický, Malina, Pavič – Klimo, Martinček, Zacharides 6, Kováčik 2, Sopoliga 2, Kocúrko 2, Somora, Hríb 2, Sklenárik, Slivka, Môric 2, Dózsa, Smieško 2, Novotný, Pížl M. 3

Tento víkend cestujú dievčatá THA Martin do Trenčína, kde sa stretnú okrem domáceho AS Trenčín aj s družstvom Iuventa Michalovce. V chlapčenskej časti THA Martin dostala možnosť turnaj organizovať doma a privítame družstvá ŠKP Bratislava, HC Tatran Stupava a HK Kúpele Bojnice.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  5. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  6. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  7. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Aj lekárska fakulta v Martine prijme viac študentov

Aj na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine príjmu do nasledujúceho akademického roka vyšší počet študentov.

Jahody sa už minuli, na martinskej tržnici sa do popredia dostali uhorky a paradajky

Čo mesiac, to iný tovar. Sortiment na tržnici odráža všetky ročné obdobia. A aj naše chute i nálady.

Pohárová bitka sa začína, na úvod nás čaká atraktívne derby

V jubilejnom 50. ročníku Slovenského pohára sa predstaví 238 mužstiev. Turiec budú reprezentovať štyri. Hneď v prvom kole na seba narazili mestskí rivali.