Pondelok, 18. jún, 2018 | Meniny má Vratislav

Aj nevydarený výkon vie správne nakopnúť

​​​​​​​Po nevydarenom vystúpení v Čadci sa Fomat rýchlo otriasol a v Žarnovici dosiahol najvyššie tohtosezónne víťazstvo na ihriskách súperov.

Skóre súboja v Žarnovici uzavrel Patrik Cíger.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Žarnovica - Fomat Martin 1:5 (0:3)

ŽARNOVICA. V úvode minulého týždňa najskôr Fomat utrpel prvú prehru v jarnej časti, keď prehral na ihrisku Čadce 0:1. O osude duelu rozhodol domáci Polka, ktorý v 79. min premenil penaltu.

„V prvom polčase sme nehrali dobre, nefungovala nám krídelná hra, čím výrazne trpela ofenzíva. Po prestávke to už bolo lepšie, ale gól sme nedali a po zbytočnej penalte prišli aj o bod,“ vrátil sa k stretnutiu v Čadci martinský tréner Vladimír Kuťka.

V sobotu čakal na Fomat súboj v Žarnovici, pričom obidva tímy mali pred zápasom zhodne po 34 bodov. Naši mali súperovi čo vracať, veď na jeseň doma prehrali 1:2 po góle z poslednej minúty.

Tentoraz to však bola úplne iná pesnička. Martinčania začali aktívne, jednoznačne ovládli kraje ihriska a cez ne sa dostávali do šancí. Najmä v úvode boli i veľmi efektívni a v 22. min viedli už 3:0.

„Bolo to presný opak toho, čo sa nám prihodilo v Čadci. Veľmi ma teší, že chalani sa z toho dokázali poučiť, pristúpili k svojim povinnostiam zodpovedne a dočkali sa aj odmeny,“ povedal kormidelník Fomatu.

Domáci sa však nevzdali ani za nepriaznivého stavu a tesne po prestávke sa im dokonca podarilo znížiť. Reakcia našich ale prišla hneď vzápätí a M. Boďa svojim druhým presným zásahom v zápase všetko vrátil do zabehnutých koľají.

Zo štvorgólovým náskokom v chrbte už hostia kontrolovali priebeh, vypracovali si ďalšie šanca a jednu z nich premenil striedajúci P. Cíger, ktorý stanovil konečný výsledok.

„Dnes si celé mužstvo zaslúži pochvalu. Spokojní môžeme byť s efektivitou, herným prejavom i taktickou disciplínou. Teraz tesne po zápase mám pocit, že nevydarené vystúpenie v Čadci nás nabudilo tým správnym spôsobom a pozitívne sa odzrkadlilo na dnešnom výkone,“ pridal na záver zaujímavý postreh Vladimír Kuťka.

Góly: 53. Suslov, resp. 12. Vajagič, 18. Repáň, 22. a 58. M. Boďa a 87. P. Cíger. ŽARNOVICA: Höger – Suslov (72. Vrana), Blaho, Listofer, Hudák, Kovchar, Laurov, Nepšinský, Štefanka, Lipták (80. Šarkozi), Širaň (60. Sudimak). FOMAT MARTIN: Hažer – Palenčár (85. Burger), Stašík, Tomka, Lanko – Ch. Chovanec, Jesenský (79. Vukelič), Vojvoda – M. Boďa (69. Malko), Vajagič, Repáň (63. P. Cíger). ŽK: 7:3. Rozhodcovia: Šašváry – Kuba, Krajník. Diváci: 52.

Ostatné výsledky 23. kola: Lučenec – Oravské Veselé 2:1, Teplička nad Váhom – Nová Baňa 4:0, Banská Bystrica – Rimavská Sobota 2:1, Krásno nad Kysucou – Fiľakovo 4:0, Liptovský Hrádok – Čadca 1:4, Kalinovo – Detva 1:1, Liptovská Štiavnica - Námestovo 4:2.

16. Detva 24 3 3 18 26:72 12

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramóv vďaka 3D Chili.
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  2. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  3. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramóv vďaka 3D Chili.
  6. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
  7. Sú bolesti kĺbov dôvodom, že nemôžete v živote robiť čo chcete?

Futbalový sumár: Výsledky zápasov a ohlasy trénerov

Posledné futbalové kolo definitívne potvrdilo záchranu Žabokriek v štvrtej lige.

Traja mladí šachisti si zahrajú vo finále

Do mládežníckeho šachového turnaja Grand Prix Slovakia sa tento rok zapojilo štrnásť Turčanov. Traja z nich sa prebojovali až do finále.