Sobota, 18. august, 2018 | Meniny má Elena, Helena

Aj nevydarený výkon vie správne nakopnúť

​​​​​​​Po nevydarenom vystúpení v Čadci sa Fomat rýchlo otriasol a v Žarnovici dosiahol najvyššie tohtosezónne víťazstvo na ihriskách súperov.

Skóre súboja v Žarnovici uzavrel Patrik Cíger.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Žarnovica - Fomat Martin 1:5 (0:3)

ŽARNOVICA. V úvode minulého týždňa najskôr Fomat utrpel prvú prehru v jarnej časti, keď prehral na ihrisku Čadce 0:1. O osude duelu rozhodol domáci Polka, ktorý v 79. min premenil penaltu.

„V prvom polčase sme nehrali dobre, nefungovala nám krídelná hra, čím výrazne trpela ofenzíva. Po prestávke to už bolo lepšie, ale gól sme nedali a po zbytočnej penalte prišli aj o bod,“ vrátil sa k stretnutiu v Čadci martinský tréner Vladimír Kuťka.

V sobotu čakal na Fomat súboj v Žarnovici, pričom obidva tímy mali pred zápasom zhodne po 34 bodov. Naši mali súperovi čo vracať, veď na jeseň doma prehrali 1:2 po góle z poslednej minúty.

Tentoraz to však bola úplne iná pesnička. Martinčania začali aktívne, jednoznačne ovládli kraje ihriska a cez ne sa dostávali do šancí. Najmä v úvode boli i veľmi efektívni a v 22. min viedli už 3:0.

„Bolo to presný opak toho, čo sa nám prihodilo v Čadci. Veľmi ma teší, že chalani sa z toho dokázali poučiť, pristúpili k svojim povinnostiam zodpovedne a dočkali sa aj odmeny,“ povedal kormidelník Fomatu.

Domáci sa však nevzdali ani za nepriaznivého stavu a tesne po prestávke sa im dokonca podarilo znížiť. Reakcia našich ale prišla hneď vzápätí a M. Boďa svojim druhým presným zásahom v zápase všetko vrátil do zabehnutých koľají.

Zo štvorgólovým náskokom v chrbte už hostia kontrolovali priebeh, vypracovali si ďalšie šanca a jednu z nich premenil striedajúci P. Cíger, ktorý stanovil konečný výsledok.

„Dnes si celé mužstvo zaslúži pochvalu. Spokojní môžeme byť s efektivitou, herným prejavom i taktickou disciplínou. Teraz tesne po zápase mám pocit, že nevydarené vystúpenie v Čadci nás nabudilo tým správnym spôsobom a pozitívne sa odzrkadlilo na dnešnom výkone,“ pridal na záver zaujímavý postreh Vladimír Kuťka.

Góly: 53. Suslov, resp. 12. Vajagič, 18. Repáň, 22. a 58. M. Boďa a 87. P. Cíger. ŽARNOVICA: Höger – Suslov (72. Vrana), Blaho, Listofer, Hudák, Kovchar, Laurov, Nepšinský, Štefanka, Lipták (80. Šarkozi), Širaň (60. Sudimak). FOMAT MARTIN: Hažer – Palenčár (85. Burger), Stašík, Tomka, Lanko – Ch. Chovanec, Jesenský (79. Vukelič), Vojvoda – M. Boďa (69. Malko), Vajagič, Repáň (63. P. Cíger). ŽK: 7:3. Rozhodcovia: Šašváry – Kuba, Krajník. Diváci: 52.

Ostatné výsledky 23. kola: Lučenec – Oravské Veselé 2:1, Teplička nad Váhom – Nová Baňa 4:0, Banská Bystrica – Rimavská Sobota 2:1, Krásno nad Kysucou – Fiľakovo 4:0, Liptovský Hrádok – Čadca 1:4, Kalinovo – Detva 1:1, Liptovská Štiavnica - Námestovo 4:2.

6. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  7. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Vynovená Jánošíkova družina skončila v inkubátore

Významné dielo sa pred sťahovaním a reštaurovaním rozobralo na sedem častí.

Magura vie ľudí odbremeniť od starostí, preto ju tak vyhľadávajú

Príjemná prechádzka s ochutnávaním malín a čučoriedok, usmiati a spokojní ľudia, na konci túry odmena v podobe skvelých šišiek. Aj takýto môže byť výstup na Chatu pod Kľačianskou Magurou.

Futbalový program: Mošovce hrajú už v sobotu ráno

Tréner Mošoviec Milan Šavol oslavuje päťdesiatku, jeho zverenci mu budú chcieť gratulovať víťazstvom nad Bystričkou. Avšak Slovan má tiež svoje plány.