Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília
IV. LIGA - SEVER

Na posledný víkend budú chcieť futbalisti rýchlo zabudnúť

Turčiansky štvrtoligisti zažili čierny víkend. Ani jeden z nášho tria nezískal bod ani nestrelili gól a spolu ich inkasovali dvadsať.

Naši štvrtoligisti nezískali cez víkend ani bod.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Rosina – Diviaky 7:0 (2:0)

ROSINA. Domáci sa už po 35 sekundách ujali vedenia, keď potrestali chybu v obrane Dynama. Ďalší úder dostali hostia v 26. min, keď po faule na unikajúceho protihráča uvidel červenú kartu brankár Harman. Presilovku hostia využili na strelenie druhého gólu, ale potom Diviaky ožili a začali sa vracať do zápasu.

Nevyšiel im však ani vstup do druhého dejstva, inkasovali tretíkrát a z tejto rany sa už spamätávali veľmi ťažko. Z Rosiny si tak odniesli vysokú prehru 0:7.

Góly: 1. Kurucár, 35. a 84. Hruboš, 47., 64. a 89. Jaroš (posledný z pok. kopu) a 75. Turčan. DIVIAKY: Harman – Rakyta (66. Horváth), M. Ižip, Ursíny, Jaroslav Koleno (59. R. Boďa) – Magoč – D. Badáň (40. Jozef Koleno), Peter Koleno, Mandík, Mucha (27. Bágel) – Kollár.

Zdenko Veselovský, tréner Dynama: - Niektorí hráči neplnia na ihrisku to, čo od nich vyžadujem a potom pre ich nezodpovednosť trpí celé mužstvo. Tréner sa má postarať o to, aby k takýmto veciam nedochádzalo a mne sa to nepodarilo. Preto beriem túto prehru na seba.

Bytča - Belá-Dulice 4:0 (2:0)

BYTČA. V prvom polčase boli domáci od začiatku lepším tímom, k čomu im pomohol i rýchly gól, ktorý strelili už v 6. min. Svoju prevahu číselne zvýraznili tesne pred prestávkou druhým presným zásahom.

Po zmene strán futbalisti Belej výrazne pridali, ale akoby urazili futbalové šťastie a napriek viacerým čistým šanciam nedokázali prekonať brankára súpera. Bytča sa naopak len sporadicky dostala pred ich bránu, ale vyťažila z toho ďalšie dva góly, čo v konečnom účtovaní znamenalo vysoké víťazstvo domácich 4:0.

Góly: 6. Šimák, 40. Malík, 59. Daniš a 87. Čikota. BELÁ-DULICE: Halahija – Šugar (36. J. Kováčik), A. Kováčik, Zboja, Bernát (46. M. Čierny) – T. Mravec, L. Mravec, Kucej, Vajdel, Debnár – Ľ. Brzák.

Ladislav Fazika, tréner Belej: - V prvom polčase sme hrali veľmi zle. Chýbal nám pohyb, bojovnosť, chalani nedali do hry potrebné srdiečko a vedenie domácich bolo odzrkadlením diania na ihrisku. Po polčasovom dohovore v kabíne sme prístup výrazne zmenili a začali diktovať tempo zápasu. Prišli aj šance, žiaľ, ani jedna v sieti neskončila, kým súper bol u nás trikrát a dal z toho dva góly. Nič sa nedá robiť, futbal je taký. Ak však v ďalších dueloch nadviažeme na výkon z druhého polčasu, budeme úspešní.

Žabokreky – Ružomberok B 0:9 (0:6)

ŽABOKREKY. Keďže vedenie ružomberského klubu nebolo spokojné s výkonom áčka v Trenčíne, poslalo v nedeľu hrať do Žabokriek až sedem hráčov z prvého tímu. To sa na ihrisku prejavilo a hostia od začiatku až do konca jednoznačne dominovali a vyhrali vysoko 9:0.

Góly: 9., 38. a 72 Kunca, 12. Kochan, 20. Čurma, 24. Almaský, 40. Kostadinov, 49. Gallik (vlastný) a 82. Totkovič. ŽABOKREKY: Ľahký – Maruniak, P. Kalnický, Volna, Gallik – Valášek (59. Pastyrnák), Hulej, Romančík, Šulan, Korda (84. F. Brna) – Musonda.

Peter Žabka, tréner Žabokriek: - Vedeli sme, že dnes nás čaká súper, ktorý je kvalitatívne inde, no prišiel ešte viac posilnený, takže rozdiel bol už markantný a svojím spôsobom až neférový. Tento zápas nemohol dať nič nám ani súperovi, pretože od začiatku nebolo čo riešiť. Na chalanov ani nemôžem byť nahnevaný.

Ostatné výsledky 23. kola: Stráňavy - Kysucké Nové Mesto 3:0, Trstená – Staškov 1:4, Bánová – Makov 5:0, Dolný Kubín – Závažná Poruba 1:0, Terchová – Tvrdošín 4:1.

16. Trstená 24 3 3 18 23:86 12

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  3. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  4. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?
  1. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
  2. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?

Popri rakovskom parku vedie nový cyklochodník

​​​​​​​Príjemná jazda pomedzi stromy a vyhnutie sa autám na ceste. I takéto výhody má jazda novovybudovanou cyklotrasou v Rakove.

Vojaci odišli z Martina na misie do Iraku, aby tam potlačili násilnosti

V Martine sa rozlúčili s vojakmi, ktorí odchádzajú na misie do Iraku a Lotyšska.

STOLNÝ TENIS, EXTRALIGA

Valča sa z výjazdu opäť nevrátila naprázdno

Z výjazdu na východ doviezli Valčania domov jedno cenné víťazstvo. Na účasť v prvej šestke to však s najväčšou pravdepodobnosťou stačiť nebude.