Nedeľa, 27. máj, 2018 | Meniny má Iveta

I. trieda: Líder z Teplíc si ide nekompromisne za svojim, nedá sa zastaviť

​​​​​​​Zverenci Miroslava Kovalčíka jasne zdolali nevyspytateľné Dražkovce a neohrozene kráčajú k prvenstvu v súťaži. Vyjasnieva sa aj na opačnom póle, po prehre s H. Štubňou si záchranu komplikuje Ďanová.

Lipovec potvrdil dobrú jarnú formu víťazstvom nad Príbovcami.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Turčianske Teplice – Dražkovce 4:0 (3:0)

Líder šliape na plné obrátky, od začiatku mal hernú prevahu, ktorú dokázali aj gólovo zužitkovať. V 8. min otvoril skóre Šavol strelou z priameho kopu. Druhý gól po kombinačnej akcii pridal Lukáč a o ďalšie tri minúty viedli domáci už o tri góly, keď sa presadil Hríbik. Hostia mohli do polčasu znížiť, no pri ich tutovke skvele zasiahol brankár Topor, ktorý zlikvidoval samostatný nájazd.

V druhom polčase Tepličan naďalej na ihrisku dominoval, mal aj ďalšie šance, no Dražkovčanov nad vodou držal skvele chytajúci brankár Margetín. Domáci ho prekonali už len raz, v 88. min pečatil ich zaslúžené víťazstvo Ižip.

Góly: 8. Šavol, 16. Lukáč, 19. Hríbik a 88. Ižip. TURČIANSKY TEPLICE: Topor – J. Frno (69. Babčaník), L. Hanzel, Šavol, R. Frno, Štrbák, Hríbik (80. Mrváň), Slimák (63. Kubík), Lukáč, Chovanec, Ižip. DRAŽKOVCE: Margetrín – Jesenský, Pleško, Záborský (69. Cagarda), L. Čiljak, D. Čiljak (32. Rohoň), Marčičiak, Havlín, Pisch, Gábor (83. Košarík), Rapan.

Sklabiňa – Vrútky 2:1 (2:0)

Úvod zápasu bol vyrovnaný a až góly Fleška z 25. a 38. min posadili domácich na koňa. Po zmene strán hostia hru otvorili, hralo sa obojstranne útočne a o pekné momenty tak nebola núdza. V 62. min sa Vrútočanom podarilo znížiť, keď centrovanú loptu do pokutového územia hlavou do brány usmernil Murgoš. Výsledok bol otvorený až do konca, šance sa striedali na oboch stranách, no skóre už zostalo nezmenené.

Góly: 25. a 38. Fleško, resp. 62. Murgoš. SKLABIŇA: Škoda – Hvizd, Kráľ, Kováč (68. Perinaj), Móric, Švábik (90. Barát), Černák, Truchlík (17. Doboš), Lacek (72. Chmúrny), Fleško, Žilák. VRÚTKY: Čuba – Pitka, Jesenský, Lučanský, Jaroš (54. Grutka), Murgoš, Krkoša, Mareta, Jošt, Scherer, Blahušiak (57. Sabovčík).

Lipovec – Príbovce 4:1 (0:1)

Prvý polčas lepšie vyšiel hosťom a v 40. min korunoval ich dobrý výkon vydarenou strelou z priameho kopu M. Matúš. Päť minút po prestávke domáci vyrovnali, keď sa po rohu presadil hlavou Kúdelka. V 70. min predviedol Lipovec peknú akciu. Po presnom pase a následnom voleji Ráca zazvonilo brvno, ale pohotová dorážka Rybárika už skončila v sieti. V záverečnej fáze duelu sa hral zaujímavý futbal, pričom o jeho osude sa rozhodlo až v posledných dvoch minútach, počas ktorých domáci dvomi presnými zásahmi Ráca a Račeka upravili na konečných 4:1.

Góly: 50. Kúdelka, 70. Rybárik, 89. Rác a 90. Raček, resp. 40. M. Matúš. LIPOVEC: Brezáni – Bútora, Francúz, Raček, Kúdelka, Havran, Váradi, Rybárik, Rác, R. Blahušiak, Mičúnek. PRÍBOVCE: Ziman – Konôpka, Lach, Svitač (37. M. Matúš), M. Sopkuliak, Styk, Šolc, Janík, Gomola, Mazurák, J. Čierny.

Belá B/Necpaly - Mošovce 2:1 (1:1)

Od začiatku sa hral obojstranne kvalitný futbal. Posilnení domáci aktívnou hrou zatlačili súpera a do 30. min to bol súboj ich ofenzívnych hráčov s brankárom Kubisom. Mošovčania prečkali najhoršie a potom v 36. min udreli, keď po rohovom kope prešla lopta popred celú bránu a pri vzdialenejšej žrdi ju poslal do siete J. Ertel. Necpaly sa do zápasu vrátili gólom do šatne, v 45. min po faule na R. Hanzela premenil penaltu Debnár.

Ten istý hráč sa zaskvel aj na začiatku druhého dejstva a v 47. min domáci po jeho presnom zásahu rýchlo otočili skóre. Do konca síce ešte bolo ďaleko, no hra sa začala kúskovať a gól už nepadol. Rezerva Belej tak v súboji o záchranu získala dôležité tri body.

Góly: 45. a 47. Debnár (prvý z pok. kopu), resp. 36. J. Ertal. BELÁ B: V. Keveš – Debnár, M. Hanzel, Brzák (58. Dolník), J. Keveš (46. Vaňko), Ráheľ, Štefánik, R. Hanzel (89. Jariabka), T. Mravec, L. Mravec, Pádej. MOŠOVCE: Kubis – Lúdik, Thomka, Rišian, M. Petrovič st., Zubáň (10. Boďa), Záborský, M. Ertel, Vladár, J. Ertel (85. R. Šavol), M. Šavol.

Bystrička – Trebostovo 3:1 (3:0)

Domáci nátlakovou hrou vybavili všetko podstatné už v prvom polčase. Ťažili z dobrého úvodu, do 24. min strelili tri góly. Najprv sa po rohovom kope hlavou presadil Blažek, potom na Kijonkov center pohotovo zareagoval kanonier T. Krnáč a napokon strelou z 30 m napol sieť Šimko.

Druhý polčas začal Slovan opäť tlakom, no Buocik a ani Súkeník vyložené šance nepremenili. Hostia udreli až v 75. min, keď striedajúci Sirek znížil. Trebostovčania potom domácich zatlačili pred vlastnú bránu, no gólovo sa presadiť už nedokázali, a tak Bystrička víťazstvo v šesťbodovom zápase uhájila.
Góly: 3. Blažek, 10. T. Krnáč a 24. Šimko, resp. 75. Sirek. BYSTRIČKA: Švadlenka – Košút, Blažek, Vilček, Kubinec, Šimko, M. Kijona, M. Buocik, Hvizdák, M. Krnáč (64. Súkeník), T. Krnáč. TREBOSTOVO: Záborský – Mertiňák, S. Sobkuliak, M. Sobkuliak (58. Sirek), Výbošťok, Porubčanský, P. Buocik, Čepčány, Grusmann, Moškvan, Šuhajda.

Kláštor – Dubové 0:11 (0:3)

Posledný Tatran spočiatku držal so súperom krok, dokonca mal aj niekoľko dobrých možností na skórovanie, ale brankár Lettrich svoj tím podržal. Snaživých domácich pribrzdil vlastný gól Straku. Hostia sa upokojili a ešte do prestávky dvakrát skórovali, čím dostali zápas pod kontrolu. Po zmene strán to už bola jednoznačná záležitosť futbalistov Družstevníka. Absolútne ovládli dianie na ihrisku, kondične odchádzajúcich domácich viackrát kombinačnými akciami prečíslili a presadili sa aj strelecky.

Góly: 31. Straka vlastný, resp. 40. a 77. P. Šmiček, 44.,61. a 72. Hús, 55. Cvengroš, 60. a 75. Karas (prvý z pok. kopu), 65. a 87. Čavolský. KLÁŠTOR: Hrdina – Kvorka, Straka, Mucha, Jánošík, Sobol, Križánek, Fráter (62. Keráčik), Halahija (8. Mertiňák, 46. Lehotzký), Krkoša, Bodoň. DUBOVÉ: Lettrich – Cvengroš (61. Rusnák), R. Erteľ (70. D. Hrivnák), Musil, J. Hrivnák (46. Tienes), P. Šmiček, Hús, Grusman, J. Šmiček, Čavolský, Karas.

Ďanová - Horná Štubňa 0:4 (0:1)

Hostia začali vo veľkom štýle a už v 3. min sa gólovým volejom z hranice šestnástky blysol Lukačka. Domácich to nevykoľajilo a do polčasu si vytvorili niekoľko čistých šancí, ktoré však nepremenili. Navyše v 44. min bol po druhej žltej karte vylúčený Žúbor a snaha Ďanovej o vyrovnanie sa začala rozplývať.

V úvode druhého polčasu sa síce ešte domáci dostali do niekoľkých sľubných príležitostí, no postupom času hru ovládla Žiara, ktorá svojho súpera jednoznačne prevýšili v efektivite. V 69. min sa lopta po autovom vhadzovaní dostala až pred bránu a hlavou ju do siete usmernil Boďa. O ďalšie dve minúty aj strela Wahlandta spoza šestnástky zapadla do brány, pričom v 79. min sa po samostatnej akcii ešte presadil i Ďurdík.

Góly: 3. Lukačka, 69. Boďa, 71. Wahlandt a 79. Ďurdík. ĎANOVÁ: Durdík – Petrinec, Štefunda (80. M. Kubo), Gallo, Marček, Matej (63. Drahoš), Červeň (72. T. Kubo), Škuta, Smatana (75. Weis), Vlas, Žúbor. HORNÁ ŠTUBŇA: Kán – Václavík, Kubatka, Masaryk, R. Tomahogh, Ďurdík (80. Šefraník), Lukačka, Zelenec (49. Boďa), Gaurík, Garaj (20. Wahlandt), Blahušiak.

4. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  5. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  6. Keď Slováci krotia morský vietor
  7. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali
  8. Máte už program pre deti na túto sobotu?

Talentovaná pretekárka už dobre vie, čo znamená znovu sa narodiť

Motokrosárka Silvia Koričárová po ťažkom páde na pretekoch v Slovenskom Pravne strávila dva týždne v nemocnici. Dobre rozbehnutá sezóna tak pre ňu zrejme predčasne skončila.

Bola to dráma, ktorá sa len tak nevidí. O majstrovskom titule sa rozhodlo až v piatom zápase a po samostatných nájazdoch. Víťazný pohár sa po dvoch rokoch vracia do Turca, prvýkrát si ho užívajú hráči Kométy.

Prvé kolo Turčianskej hasičskej ligy, zoskok parašutistov, útok policajných psov, ukážky vojenskej techniky, policajných aut. To všetko i viac videli účastníci Akčného dňa v Kláštore pod Znievom.