Mladým hádzanárom sa darí na všetkých frontoch

Šéf klubu Róbert Klimo informuje o hádzanárskej THA rodine.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: ARCHÍV RK)

1.5.2018 Starší žiaci

Na domácej palubovke v Diakovej sme hrali proti prvému a druhému družstvu tabuľky bez zraneného Lukáša Košúta – citeľne chýbal. V určitých fázach zápasu sme držali krok so silnejšími, skúsenejšími a hlavne staršími súpermi. Chalani príkladne bojovali a za to si zaslúžia pochvalu.

THA Martin MEDVEDE – Kysucké N.M. 12:28 (8:17)

THA Martin MEDVEDE – MHáK Martin 11:24 (4:10)

Zostava: Húska, Kalnický – Dozsa, Novotný, Bielik 12, Zacharides 2, Sopoliga, Kocúrko, Hríb, Hulec, Barčák, Pížl M. 1, Kalaj 7, Móric 1.

1.5.2018 Staršie žiačky

V Diakovej na domácej palubovke sme proti silnejším a skúsenejším súperkám nemali šancu s družstvom zloženým vlastne len z mladších žiačok. Napriek tomu nechýbala bojovnosť a v budúcej sezóne očakávame úplne iné rozloženie síl – budujeme družstvo pre nasledujúcu sezónu.

Turčianske čučoriedky THA Martin – Trenčín „B“ 9:23 (4:13)

Turčianske čučoriedky THA Martin – Trenčín „A“ 4:22 (2:11)

Zostava: Marčičiaková – Juríková 3, Marčeková, Brezniaková 1, Lamošová V. 4, Lišková, Rosenbergová 1, Belianová 3, Šimeková, Strnisková 1

2.5.2018

44.ročník celoslovenskej súťaže mladších žiakov a žiačok

Dievčenský aj chlapčenský celok postúpil do semifinále. Dievčatá cestovali do Trenčína. Proti skúsenejším celkom však neobstáli, hoci proti Michalovciam zahrali veľmi dobrý zápas a potrápili favorita. Do finálových bojov nepostúpili. Ďakujeme a gratulujeme k úspešnému ťaženiu v tejto sezóne.

Turčianske čučoriedky THA Martin – Michalovce 10:13 (6:5)

Turčianske čučoriedky THA Martin – Trenčín 4:15 (1:9)

Zostava: Marčičiaková – Lamošová M., Marčeková, Lamošová V., Líšková 2, Rosenbergová 2, Belianová 10, Šimeková, Strnisková, Adámiková

2.5.2018

Chalani hrali semifinále na domácej palubovke, postupovali sme z druhého miesta. Privítali sme Bratislavu, Bojnice a Stupavu. Zápas s Bojnicami vyhrali výbornou obranou a úspešnou streľbou z bránkoviska. Nabudení sme sa tešili na zápas proti Stupave, prvý polčas bol vyrovnaný, no nevyšiel nám úvod do druhého polčasu, kde súper odskočil a tak sme nakoniec dali priestor aj lavičke, aby získala skúsenosti v ťažkom zápase. Ak sme chceli postúpiť do finále, museli sme zdolať Bratislavu. Chalani nastúpili na zápas koncentrovane a tak zápas aj vyzeral a dopadol – Bratislavu sme deklasovali a v druhom polčase opäť už hrala lavička a tak súper zmiernil vysoké skóre do prijateľného rozdielu – SME VO FINÁLE !!! GRATULUJEME CHALANI!!!

THA Martin – Bojnice 17:13 (9:7)

THA Martin – Stupava „A“ 8:16 (4:4)

THA Martin – Bratislava 14:9 (10:4)

Zostava: Malina, Kalnický, Pavič – Dozsa 7, Smieško 4, Novotný 9, Klimo, Martinček, Majtán 4, Zacharides 8, Kováčik 5, Sklenárik 2, Slivka, Vanko

Celoslovenské FINÁLE mladšieho žiactva a žiačok sa uskutoční nakoniec v Martine (v Športovom centre Diaková – príďte nás povzbudiť), kde sa 16.5.2018 od 9.h odohrajú súboje v chlapčenskej zložke medzi THA Martin, Stupavou (o 13.40 h), Novými Zámkami (o 11.40 h) a Považskou Bystricou (o 9. h). V dievčenskej zložke pricestujú Trenčín, Šaľa a Dunajská Streda.

5.5.2018 Mladšie žiačky

Turnaj na domácej palubovke v Diakovej sme plne využili. Dievčatá hrali veľmi dobre či v útoku, ako aj v obrane. Príkladne bojovali a odmenou im boli dve zaslúžené víťazstvá nad Čadcou aj mestským rivalom. Tešíme sa z budúcnosti a perspektívy dievčenskej hádzanej v Martine – THA Martin – sme jedna veľká THA Rodina.

Turčianske čučoriedky THA Martin – Čadca 17:13 (6:4)

Turčianske čučoriedky THA Martin – MHáK Martin 23:5 (10:3)

Zostava: Marčičiaková – Lamošová M., Brezniaková 4, Lamošová V. 2, Lišková 3, Rosenbergová 3, Belianová 4, Šimeková 1, Adamikova

8.5.2018 Mladší žiaci

Štátny sviatok sme oslávili víťaznými zápasmi s mestským rivalom. Jasne a zaslúžene vyhrali nielen MEDVEDE, ale aj VLCI a tak vidieť dlhodobú a systematickú prácu s mládežou, ktorá prináša zaslúžené ovocie. S nádejou sa pozeráme do budúcej sezóny, kde budú silné nielen družstvá mladších žiakov, ale aj družstvá starších žiakov – tieto tímy budú základom budúcej úspešnej generácie dorastencov a neskôr mužov v Martine – BUDUJEME BUDÚCNOSŤ MARTINSKÉHO ŠPORTU. Chalanom GRATULUJEME, všetci podali veľmi dobré a bojovné výkony.

THA Martin MEDVEDE – MHáK Martin 15:11 (9:4)

Zostava MEDVEDE: Školník, Kalnický – Dózsa 1, Novotný 1, Pížl F.1, Majtán, Zacharides 2, Sopoliga, Kocúrko, Hríb 2, Hulec 2, Barčák 3, Pížl M. 3, Móric

THA Martin VLCI – MHáK Martin 16:10 (8:4)

Zostava: Malina, Pavič, Kalnický – Dózsa 5, Slivka, Novotný 2, Klimo, Marček 1, Martinček, Majtán 1, Zacharides 3, Kováčik, Sopoliga 1, Kocúrko 1, Somora 1, Sklenárik, Vanko

8.5.2018 Mladšie žiačky

V starej športovej hale na Podháji odohrali dievčatá ďalšie kolo súťaže mladších žiačok. V prvom zápase sme odvážne bojovali a zdolali rezervu Bytče. Dievčatá hrali dobre nielen v obrane, ale najmä kvalitne v útoku. V druhom zápase sme smolne prehrali s áčkom Bytče, keď nám nevyšiel najmä prvý polčas. Zlepšený výkon druhého polčasu nám už priniesol len skorigovanie skóre.

Turčianske čučoriedky THA Martin – Bytča „B“ 23:9 (11:4)

Turčianske čučoriedky THA Martin – Bytča „A“ 13:19 (5:11)

Zostava: Marčičiaková – Brezniaková 6, Lamošová M., Lamošová V. 2, Lišková 5, Rosenbergová 3, Belianová 19, Šimeková, Adamiková

13.5.2018 Starší žiaci

V predposlednom kole tejto sezóny sme cestovali do prievidzskej haly, kde sme v prvom zápase nastúpili proti áčku Považskej Bystrice. V zápase sme jasne dominovali počas celého zápasu – výborne zabrali všetci hráči vrátane brankára. Kvalitná obrana a dobrý prechod do útoku a najmä premieňanie šancí boli atribúty, ktoré rozhodli o jasnom víťazstve. V druhom zápase sme hrali proti silnejšiemu súperovi z Kysuckého Nového Mesta, miestami sme držali so súperom krok, no lepšia základná zostava Kysučanov nás prevalcovala najmä streľbou spoza 9-metrového oblúka. Napriek tomu tento turnaj hodnotíme úspešne, nakoľko vidíme posun vpred a tešíme sa na budúcu sezónu.

THA Martin MEDVEDE – Považská Bystrica „A“ 23:21 (11:11)

THA Martin MEDVEDE – Kysucké Nové Mesto 21:41 (11:18)

Zostava: Húska, Školník – Smieško, Bielik 14, Majtán 1, Zacharides 2, Hríb 5, Hulec 3, Barčák 4, Pížl M., Kalaj 13, Móric 2

13.5.2018 Staršie žiačky

Turčianske čučoriedky THA Martin – Čadca 14:15 (10:8)

Turčianske čučoriedky THA Martin – Bytča 10:15 (1:7)

Zostava: Marčičiaková – Juríkova 9, Brezniaková 3, Lamošová V. 4, Lišková 7, Rosenbergová 1, Šimeková, Strnisková

V prvom zápase sme od začiatku dominovali, no v druhom polčase sme technickými chybami o bodový náskok prišli. V posledných minútach nás súper aj napriek výbornej obrane o jediný gól zdolal. V druhom zápase sme napriek neistému nástupu dievčat proti silnejšiemu súperovi v druhom polčase zabojovali a mali sme víťazstvo na dosah. V posledných minútach zápasu nás zdolala sila skúsenejšieho súpera. Dievčatá ukázali bojovnosť, súdržnosť tímu a nevzdávali sa do poslednej sekundy.

18.5.2018 – 20.5.2018

Stupava - Playminihandball.com

Naši najmladší minihádzanári a minihádzanárky sa predstavia na najväčšom prestížnom medzinárodnom turnaji v minihádzanej – zúčastní sa ho viac ako 80 družstiev z viacerých krajín – celkovo viac ako 800 detí. Farby THA Martin budú v troch prihlásených družstvách hájiť: Richard Klimo, Richard Marček, Šimon Malina, Sebastián Dózsa, Daniel Novotný, Rasťo Martinček, Ľubo Kováčik, Michal Vanko, Filip Doležal, Tonko Petrík, Ondrej Gulan, Tomáš Rodák, Timea Trnková, Lenka Oslancová, Emka Vašková, Filip Mesiaček, Matúš Gejdoš, Vivien Lamošová, Michele Lamošová, Martin Hroboň, Aďko Thomka, Ester Šalamonová, Soňa Uličianska – DRŽÍME IM PALCE – STE BUDÚCNOSŤ ŠPORTU V MARTINE – THA Martin.