Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA, SKUPINA SEVER

Na turčianske El Clásico sa jeho aktéri naladili víťazstvami

Derby v Diviakoch sa stalo korisťou Žabokriek, ktoré si vybojovali dôležité body v boji o záchranu. Futbalisti Belej ukázali charakter a Rosinu zlomili v závere stretnutia.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Diviaky – Žabokreky 0:3 (0:2)

DIVIAKY. Do derby lepšie vstúpili hostia po chybe v defenzíve Dynama trafil z otočky rýchlonohý Musonda. Vzápätí Romančík z hranice šestnástky prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a Žabokreky sa dostali do dvojgólového vedenia. V druhom polčase už Slovan kontroloval výsledok a Diviaky sa v ofenzíve presadzovali len ťažko. Potom asi najviac zaujalo to, že rozhodca Tomáš Burger v priebehu desiatich minút ukázal dve červené karty, pričom ich spravodlivo rozdelil na obidve strany. V závere ešte vyšla hosťom jedna rýchla akcia a Romančík upravil na konečných 0:3.

Góly: 32. Musonda, 32. a 32. Romančík. DIVIAKY: Bágel – R. Boďa (63. Jaroslav Koleno), M. Ižip, Ursíny, T. Dianovský – Magoč (50. Mandík) – Mucha (82. Rakyta), Peter Koleno, Jozef Koleno, D. Badáň (87. Kašuba)– Horváth. ŽABOKREKY: Ľahký – Gallik, Romančík (87. Pastyrnák), Volna, M. Brna (57. Korda) – P. Kalnický, Šulan – Hulej (88. Šaban), M. Fúčela (90. Koša), Valášek – Musonda (63. Maruniak).

Zdenko Veselovský, tréner Dynama: - Nechcem nikoho uraziť, no tento duel veľa futbalovej kvality nepriniesol. Hostia hrali jednoduchý účelný futbal, premenili svoje šance a nezostáva mi nič iné len im pogratulovať k trom bodom. Dúfam, že im pomôžu v boji o záchranu. My sme chceli hrať futbal, ale chýbala nám finálne fáza a bez nej sa dobrý výsledok dá pomýšľať len veľmi ťažko.

Peter Žabka, tréner Žabokriek: - Dnes chalani predviedli takticky výborný výkon a plnili na ihrisku všetko, čo sme od nich chceli. Výborne eliminovali silné stránky súpera a predovšetkým v prvom polčase mali stretnutie absolútne pod kontrolou. Po zmene strán sme sa už zamerali predovšetkým na poctivú defenzívu a nechceli sme domácich hlúpou chybou pustiť späť do zápasu. Náš zámer nám vyšiel a preto si myslím, že dôležité tri body vybojovalo mužstvo zaslúžene.

Belá-Dulice – Rosina 2:0 (0:0)

BELÁ-DULICE. Od začiatku stretnutia mali domáci viac z hry, vyhrávali väčšinu osobných súbojov a vytvárali si aj výborné strelecké pozície. Dlho sa však trápili v koncovke a len vďaka tomu sa Rosina držala v zápase. Strelecké prekliatie zlomili až v 82. min, keď hosťujúci Gajdoš úmyselne zastavil rukou loptu smerujúcu do brány, uvidel červenú kartu a nariadenú penaltu premenil Debnár. V závere ešte ten istý hráč po dobre zvládnutej kombinačnej akcii upravil na 2:0.

Góly: 83. a 87. Debnár (prvý z pok kopu). BELÁ-DULICE: Plešo – A. Kováčik, J. Kováčik, Zboja, Bernát (78. Kupčo) – M. Kováčik (68. Čierny), T. Mravec – Debnár, L. Mravec, Kucej – Ľ. Brzák.

Ladislav Fazika, tréner Belej: - Chalani boli od začiatku až do konca lepším mužstvom, pričom súpera prevýšili vo všetkých herných činnostiach. Nevychádzal nám jedine koncovka, ale napriek tomu, že s pribúdajúcimi minútami prichádzala nervozita, mužstvo stále verilo, že môže vyhrať. Nakoniec sme boli za svoju aktivitu zaslúžene odmenený. Hráči ukázali úplne iný prístup ako proti Bytči a verím, že sa aspoň trochu rehabilitovali aj v očiach fanúšikov. Teraz sa už všetci môžeme tešiť na sobotné turčianske Al Clásico v Žabokrekoch.

Ostatné výsledky 24. kola : Kysucké Nové Mesto – Bánová 1:2, Staškov – Bytča 4.3, Ružomberok B – Terchová 0:6, Tvrdošín – Dolný Kubín 0:1, Závažná Poruba – Stráňavy 0:0, Makov – Trstená 5:1.

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 208

Pacientov s ochorením na Covid 19 v nemocnici pribúda, rozširujú sa aj červené zóny

V Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) bolo v pondelok hospitalizovaných 72 pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.

Pavilón č. 5 v UN Martin je už celý v červenej zóne.

Vrútky už určili miesta, kde sa bude testovať

Jedným z odberových miest bude aj kino 1. máj, využijú sa aj telocvične škôl.

Mesto Martin hľadá dobrovoľníkov na testovanie obyvateľstva

Celoplošné testovanie sa uskutoční v sobotu a nedeľu od 8. do 20. h. Prestávka je naplánovaná od 12. do 13. h.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.