V. LIGA: Blatničanov bolo málo, na zápas nešli

Jediným našim tímom, ktorý cez víkend v piatej lige skóroval, boli Sučany, ktoré remizovali v Zubrohlave. Blatnica na svoj duel do Chlebníc ani nevycestovala.

Tím z Blatnice do Chlebníc necestoval.Tím z Blatnice do Chlebníc necestoval.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Jediným našim tímom, ktorý cez víkend v piatej lige skóroval, boli Sučany, ktoré remizovali v Zubrohlave. Blatnica na svoj duel do Chlebníc ani nevycestovala.

Oravská Jasenica – Fomat B 4:0 (2:0)

ORAVSKÁ JASENICA. Rezerva Fomatu začala výborne a strela aj gól, ale rozhodca ho neuznal. Potom mali naši ďalšie výborné šance, no stav zostal bezgólový. Následne sa domácim v priebehu šiestich minút vydarili dve krídelné akcie a vyhrávali 2:0. V ďalšom priebehu zápasu mali Turčania naďalej viac z hry, no v koncovke ani raz neuspeli. V samom závere využil ich súper hru vabank a pridal ešte dva presné zásahy.

Góly: 22. a 27. Prielomek, 86. Kaprálik a 90. Vráb. FOMAT B: Hažer – Lilge, S. Gregor, Lacko, Pisarčík – Bielik, Kakoš, D. Ďanovský (46. Peržeľ), Vrábeľ (58. Rúrik)– Dinga (72. Gomaa), Šmehýl (67. Šupej).

Marián Šupej, tréner Fomatu B: - Rozhodca nám v úvode neuznal podľa mňa regulárny gól a nebiť tohto momentu, duel mohol nabrať iný smer. Náš mladý tím dokázal držať so súperom krok a vo veľkej časti stretnutia ho aj prehrával. Žiaľ, vychýlená muška nás pripravila o lepší výsledok. Okrem prehry nás mrzí aj to, že pre nepríjemné zranenie musel po prvom polčase odísť z ihriska Dano Ďanovský.

Oravská Poruba – Turčianska Štiavnička 5:0 (4:0)

ORAVSKÁ PORUBA. Domácim vyšiel vstup do stretnutia, keď využili zaváhania súpera a v 11. min viedli 2:0. Turčania síce mali loptu častejšie na kopačkách, ale súper bol oveľa efektívnejší a už do polčasu si vypracoval štvorgólový náskok. Po zmene strán sa duel prakticky len dohrával, pričom Oravčania výsledok prikrášli ešte jedným presným zásahom.

Góly: 2. a 38. Dudáš, 11. Sokol, 35. Lejko a 57. Šípka. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Trnovský – Štefaničiak, Majerčík, Chmúrny (79. Mihaľ), Koťka (46. M. Gregor) – Lutišan, Šibík, R. Špirko, Ladňák – Katrák (62. Ťaptík), Kostra.

Tibor Rataj, tréner Turč. Štiavničky: - Nezachytili sme úvod, čo poznačilo ďalší priebeh zápasu. Súper vysoko napádal a snažil sa získavať lopty už na našej polovici. Zrejme by v takomto tempe nevydržal celé stretnutie, ale v prvom polčase dokázal využiť štyri naše chyby a taký vysoký náskok sa už potom dobieha ťažko. Chalani sa napriek všetkému snažili bojovať, lenže domáci boli v trestaní našich chýb nekompromisní a to rozhodlo.

Zubrohlava – Sučany 2:2 (2:1)

ZUBROHLAVA. Tatran síce pomerne rýchlo otvoril skóre, keď sa presadil J. Zelienka, potom nevyužil niekoľko dobrých pozícií na zvýšenie náskoku a následne si už tradične jeho hráči vybrali oddychový čas. Domáci to využili a dvomi gólmi ešte pred prestávkou otočili skóre. V druhom polčase sa šance striedali na obidvoch stranách, ale sieť sa rozvlnila len raz, keď presnou hlavičkou vyrovnal Siva. Závere stretnutia bol trochu nervózny a rozhodca ukázal dve červené karty hráčom Zubrohlavy a jednu hosťom.

Góly: 36. a 40. Babinský, resp. 5. J. Zelienka a 78. Siva. SUČANY: Vidlák – Jašek (55. Remeň), Huličiar, Lukáč, Záthurecký – J. Zelienka, Siva (83. Skrisa), L. Zelienka – Gallo (72. Hudec), Le Giang, D. Janita.

Stanislav Petrík, tréner Sučian: - Opäť sa nám stalo, že sme sa dostali do vedenia a potom prestali hrať, takže z vydareného úvodu mužstvo nevyťažilo absolútne nič. Je to škoda, pretože nad týmto súperom sa dalo zvíťaziť a pravdu povediac s tromi bodmi sme tak trochu počítali. S remízou nie som veľmi spokojný, aj keď vzhľadom na priebeh môžeme byť radi, že máme aspoň bod.

Chlebnice – Blatnicanehralo sa

BLATNICA. Turčianske mužstvo na stretnutie do Chlebníc nevycestovalo. Dôvodom bol nedostatok hráčov.

„Ďalší naši chalani majú zdravotné ťažkosti, a tak by sa nás zišlo najviac sedem alebo osem. Preto sme súperovi oznámili, že na zápas neprídeme,“ vysvetlil Jozef Letrik, tréner Blatnice.

Jeho tím tak s najväčšou pravdepodobnosťou čaká kontumačné prehra. Kormidelník však verí, že na najbližší súboj doma proti Dúbrave, dokáže dať dohromady aspoň jedenásťčlenný káder.

Ostatné výsledky 24. kola: Liptovské Sliače – Bobrov 0:1, Dúbrava – Bešeňová 1:4, Palúdzka – Nižná 3:1.

1. Bobrov 24 14 7 3 43:19 49

2. Chlebnice 24 13 5 6 45:32 44

3. Or. Poruba 24 11 10 3 55:17 43

4. Martin B 24 12 4 8 50:37 40

5. Nižná 24 13 1 10 50:42 40

6. Or. Jasenica 24 10 5 9 56:42 35

7. T. Štiavnička 24 11 2 11 39:45 35

8. Bešeňová 24 10 4 10 41:35 34