Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Jozef Šavol dal prvýkrát v živote desať gólov v jednom zápase

Parádne strelecké predstavenie predviedol v stretnutí Kláštor – Turčianske Teplice futbalista Jozef Šavol. Sieť za súperovým brankárom rozvlnil až desaťkrát.

Na najlepšieho strelca I. triedy si budú musieť dať futbalisti Diviak veľký pozor. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

TURČIANSKE TEPLICE. Futbalisti Turčianskych Teplíc ovládli aktuálny ročník prvej triedy a postúpili do piatej ligy. Svoju dominanciu potvrdili aj tým, že za celý ročník stratili len štyri body, nastrieľali suverénne najviac gólov zo všetkých tímov a v stretnutí predposledného kola proti Kláštoru zaťažil Jozef Šavol konto súpera neuveriteľnými desiatimi presnými zásahmi.

Za takýto dvojciferný zápis sa nehanbia ani basketbalisti, nieto ešte futbalista, no skúsený hráč z toho veľké haló nerobil.

„Okolnosti nám priali. Postup sme mali už istý, a tak sa mohlo myslieť aj na to, aby som sa prepracoval na prvé miesto v tabuľke strelcov,“ hovorí futbalista, ktorý vedie teplický tím aj ako kapitán.

Pred duelom strácal na lídra tejto štatistiky Viktora Ráca z Lipovca deväť gólov. Desať rán do čierneho ho však katapultovalo na čelo poradia strelcov.

„S chalanmi sme sa dohodli, že budú hrať trochu aj na mňa. Keďže Kláštor v predchádzajúcich dueloch inkasoval dosť gólov, istá šanca tam bola. V prvom rade sme však chceli vyhrať a že táto snaha vypálili až takto dobre, to už bol bonus navyše,“ pokračuje úspešný zakončovateľ.

Už na jeseň vyhrali Turčianske Teplice nad Kláštorom 15:0 a navlas rovnaký výsledok dosiahli aj v odvete. Kanonádu odštartoval už v druhej minúte Martin Hríbik, ktorý strelil stý gól svojho tímu v sezóne.

Potom si už zobral hlavné slovo Jozef Šavol. Svoje presné zásahy si rozdelil pekne na polovicu. Päť dal v prvom a päť v druhom polčase. V úvodnom dejstve stihol skompletizovať čistý hetrik za šestnásť minút. Po zmene strán dal v priebehu šestnástich minút dokonca štyri góly po sebe, pričom na v tom zahrnutý čistý hetrik, potreboval len desať minút.

„Treba ale povedať, že Kláštor hral od začiatku až do konca otvorený futbal. Keby sa zatiahli dozadu a sústredili sa len na to, aby dostali čo najmenej gólov, tak vysoko by sme nevyhrali,“ myslí si.

Ako ďalej prezradil, zakončovateľský účet si mohol vylepšiť ešte viac. Vo viacerých situáciách však radšej volil prihrávku na lepšie postaveného spoluhráča.

„Keď som videl, že je niekto pred bránou úplne voľný a môže strieľať do prázdnej, tak som mu loptu posunul. Až tak siliť to zase netreba,“ zareagoval.

Skúsený 44-ročný futbalista si nepamätá, že by počas svojej bohatej kariéry strelil v jednom stretnutí desať gólov. Ani v mládežníckych kategóriách podobnú explóziu nezažil.

„Na jeseň sa mi podarilo skórovať proti Kláštoru šesťkrát a to sa mi už zdalo ako môj osobný rekord. Celému mužstvu sa musím poďakovať za jeho ďalšie vylepšenie,“ nezabudol na spoluhráčov Jozef Šavol, ktorý sa s 32 gólmi stal aj najlepším strelcom prvej triedy.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  5. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  6. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  7. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Aj lekárska fakulta v Martine prijme viac študentov

Aj na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine príjmu do nasledujúceho akademického roka vyšší počet študentov.

Jahody sa už minuli, na martinskej tržnici sa do popredia dostali uhorky a paradajky

Čo mesiac, to iný tovar. Sortiment na tržnici odráža všetky ročné obdobia. A aj naše chute i nálady.

Pohárová bitka sa začína, na úvod nás čaká atraktívne derby

V jubilejnom 50. ročníku Slovenského pohára sa predstaví 238 mužstiev. Turiec budú reprezentovať štyri. Hneď v prvom kole na seba narazili mestskí rivali.