Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra
HOKEJ, I. LIGA

Repríza finále: Roztrhaný dres, pästné súboje i gól do šatne

Duel proti Humennému si Martinčania zbytočne skomplikovali. V ďalších zápasoch sa im to môže vypomstiť.

Martinskí hokejisti zobrali tri body zo zápasu s Humenným, no museli o ne tuho bojovať. Martinskí hokejisti zobrali tri body zo zápasu s Humenným, no museli o ne tuho bojovať. (Zdroj: ARCHÍV HK MARTIN )

MARTIN. Stretnutie Martin – Humenné bolo v plnom prúde, hostia viedli 1:0, z prvej tretiny bolo odohratých necelých 14 minút a domáci sa statočne bránili v oslabení o dvoch hráčov.

V týchto chvíľach sekol po lapačke brankára Lukáša Gavaliera ruský útočník Sergii Babynets a strhla sa poriadna mela. Trojica Michal Dvořák, Tomáš Rusina a Matej Dírer uhrala výsledkovo vyrovnanú bitku proti pätici súpera, pričom jedinou ujmou bol roztrhnutý dres Mateja Dírera, ktorý tak muslel dohrať duel s čislom 17 a nie so svojou obľúbenou 92-kou.

„Chalani v oslabení výborne bránili a k tomu ešte pridali bitku proti presile, čím celé mužstvo poriadne nakopli,“ pochválil svojich spoluhráčov František Poliaček.

Vzadu mali byť traja

Martin potom predviedol svoju najlpešiu pasáž v zápase. V priebehu 83 sekúnd využili jeho hráči dve presilovky a otočil skóre. Tretí gól do siete brankára Matúša Nagyho dali sekundu pred prvým klasónom a približne 1 600 fanúšikov tak mohlo na prestávku odchádzať veľmi spokojných.

Keď v 26. min František Poliaček upravil ďalším presilovkovým presným zásahom na 4:1, zdalo sa, že na Podháji sa rodí vysoké víťazstvo.

„Jednoducho a dôrazne sme hrali presilovky, vytvárali na súpera tlak už v jeho obrannom pásme a naša prevaha sa odrazila aj na skóre,“ opísal vydarenú pasáž hokejista, ktorý si vylepšil štatistiky o dva góly a asistenciu.

V záverečnej tretine však Turčania poľavili. V defnzíve otvárali veľké okná a doslova si pýtali trest. Ten prišiel, keď hostia využili dve z viecerých prečíslení, jedno dokonca vo vlastnom oslabení a šesť minút pred koncom už naši viedli len o gól.

„Tréneri nás upozorňovali, aby sme sa vzadu zostávali traja, no na ľade sa to nedialo. Táto nedisciplinovanosť nás mohla stáť zápas, našťastie Lukáš Gavalier v kritických situáciách mužstvo opäť podržal. Je jasné, že v ďalších dueloch takto hrať nemôžeme,“ priznal František Poliaček.

V závere súboja pomohol domácim i Ľubomír Buraľ, ktorý spôsobil Ivanovi Brezniakovi krvavé zranenie a dostal štvorminútoví trest. Humenné sa v oslabení už nedokázalo dostať k puku a preto sa mu ani nenaskytla možnosť odvolať brankára a skúsiť power play.

Humenné má na čom stavať

Práve nedisciplinovanosť bola podľa autora dvoch gólov Humenného Romana Žitného, jednou z príčin prehry.

„Niektoré fauly boli zbytočné a kvalitný súper nás za ne potrestal. Na týchto veciach ešte musíme popracovať,“ povedal útočník hostí.

Humenné začalo prípravu pomerne neskoro a stihlo odhrať len dva prípravné súboje. Z vlaňajšieho mužstva, ktoré hralo finále druhej ligy zostali na súpiske asi traja hokejisti. Káder teraz tvoria predovšetkým mladí chalani, ktorí skončili v košickej juniorke. Keďže Humenné je farmou klubu z metropoly východu, pomôcť mu môžu prísť i piati hráči áčka.

„Rýchlo sme prišli o vedenie 1:0, dostali sme gól do šatne, ale mužstvo sa s tým dokázalo vyrovnať, vrátilo sa do zápasu a k vyrovnaniu chýbal len kúsok. Určite tam boli aj chyby, no za výkon v Martine sa hanbiť nemusíme a do budúcnosti máme na čom stavať,“ dodal Roman Žitný.

1. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant
  2. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci
  3. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
  4. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
  5. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
  6. Aj s SUV môžete jazdiť ekologicky a ekonomicky
  7. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?
  8. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
  9. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
  10. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
  1. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
  2. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
  3. P3 začína na východe Slovenska s výstavbou parku
  4. Zľavnené študentské lístky na dopravu s ISIC už aj cez mobil
  5. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
  6. Kto vyhrá súboj medzi prírodnými a syntetickými diamantmi?

Výsledkový servis malého futbalu + FOTO

V prvej lige Zel porazil Bambariakov a spravil veľký krok k celkovému víťazstvu. Druhá liga už skončila, pričom prvenstvo si vybojoval Newbies

V II. mestskej lige sa cez víkend hralo záverečné kolo.

Bez tímovej jednotky to nešlo ideálne

Z východu si Valčanai žiadne body domov nepriviezli.

Pred zápasom v Michalovciach.

Martinčania očarili Prahu

Slovenské komorné divadlo v Martine uviedlo na festivale úspešnú inscenáciu Zem pamätá.

 Ďakovačka po úspešnom predstavení.

Hádzanári vyzvú v pohári silné Košice

Martinskí hádzanári utrpeli v Pezinku druhú prehru v ročníku. V stredu na nich čaká súboj Slovenského pohára. Doma privítajú Crows Košice, ktoré v extralige ešte neprehrali.