Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL, EXTRALIGA

Parádny začiatok, Vrútky sú prvé a Martin tretí

Kometa získala všetky body aj v treťom zápase sezóny. Martin si po prehre v Nitre napravil chuť víťazstvom nad Svidníkom.

Vrútočania vedú extraligovú tabuľku.Vrútočania vedú extraligovú tabuľku. (Zdroj: LUDOLETTRICH)

Vrútky – Kežmarok 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)

VRÚTKY. Úradujúci majster mal výborný vstup do stretnutia a už počas prvého striedania otvoril po vydarenej akcii skóre Sahul. Domácim gól pomohol, zatlačili súpera do defenzívy a ten nevedel, kam skôr skočiť. Vrútočania pridali v úvodnej tretine ešte dva góly, ale niekoľko ďalších možností nevyužili. Aj ďalšie minúty patrili hokjebalistom Komety, ktorí kontrolovali priebeh, mierny výpadok mali len na začiatku tretej časti, keď sa hosťom podarilo znížiť na konečných 4:2.
„Vyšiel nám začiatok zápasu, dali sme rýchly gól a pri trošku väčšej efektivite mohla prvá tretina skončiť vyšším rozdielom ako 3:0. Súpera sme dlhé minúty do ničoho nepúšťali a chalani dobre plnili taktické pokyny. Trošku nás mrzí, že opäť sme sa nevyhli pasáži, počas ktorej prišla strata koncentrácie a hostia znížili. Nestalo sa to prvýkrát a na takéto veci si musíme dať väčší pozor. Ak ich budeme opkakovať príliš často, je len otázkou času, kedy na to doplatíme,“ upozornil Martin Kolčák, tréner Komety.
Góly: 1. Sahul (Knesl, Zeman), 8. T. Ruttkay, 10. Farbák (Hlaváč, Vidlár), 21. Farbák (Pastorek), resp. 32. M. Olejník (Reľovský), 35. Bednár (Teplický). VRÚTKY: Kubala – Vidlár, Pastorek, Knesl, Zeman – Fillo, Čavajda, Simon – Hlaváč, Farbák, Sahul – T. Ruttkay, Greňo, Matuška.

Martin – Svidník 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

MARTIN. Východniari sa v Turci prezentovali húževnatým výkonom a dokonca dokázali otvoriť skóre. Ešte pred prvou prestávkou však domáci vyrovnali a definitívne zlomili odpor súpera dvomi gólmi pri vlastnom oslabení, ktoré im po dvoch tretinách zaistili vedenie 3:1. V ďalšom priebehu stretnutia už boli o niečo lepším tímom a zaslúžene si do tabuľky pripísali tri body.
„Svidník prvé dve stretnutia vyhral, a tak sme vedeli, že nás nečaká ľahký zápas. Stretnutie bolo opatrné, dosť sa taktizovalo, ale boli v ňom pasáže, počas ktorých sme celoplošnou hrou donútili súpera k chybám a niektoré chalani dokázali potrestať. Mužstvo nepodalo úplne stopercentný výkon, no v zlomových situáciách zvolilo dobré riešenia a keď bolo treba, vytiahol kvalitný zákrok brankár Murček. Tri body si ceníme a teší nás, že po prehre v Nitre prišlo víťazstvo,“ spokojne zhodnotil súboj martinský tréner Peter Peterák.
Góly: 10. Bielený, 17. Bielený (Tomka), 25. Tomka (Zluky), 39. Zluky (Bielený, S. Hrivnák), 41. Lunter (Fodrek), 42. Moravčík (S. Hrivnák), resp. 6. Raschman (Mar. Džupina). MARTIN: Murček – Fodrek, Říman, Tupý, Zluky, Žáčik – Bielený, Tomka, Drozdík – Drábik, Tomečko, Lunter – Moravčík, Štaffen, S. Hrivnák – Slivka.

Ostatné výsledky 3. kola: Ružinov – Třinec 4:1, Skalica – Nitra 2:1 PP, Považská Bystrica – Petržalka 7:1, Pruské – LG Bratislava 7:1.

2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?