Sobota, 22. február, 2020 | Meniny má Etela

Martinskí hádzanári pokračujú vo víťaznom ťažení

Favorit sa rozbehol až po prestávke, keď zvýšil tempo, pridal dôraz v obrane, spresnil prihrávku i zakončenie.

Martinčan Michal Macák strelil Cíferu päť gólov.Martinčan Michal Macák strelil Cíferu päť gólov.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

MHáK Martin – Cífer 35:22 (15:14)

MARTIN. Všetko napokon skončilo podľa papierových predpokladov, ale cesta za víťazstvom nebola až taká jednoduchá, ako by sa podľa konečného výsledku mohlo zdať. Najmä v prvom polčase hostia držali s favoritom krok. Martinčania síce stále viedli, no gólovo nedokázali súperovi odskočiť. Naši si vypracovali maximálne dvojgólový náskok, v 21. min bolo 10:8, ale aj o ten dokázali po chybách prísť.

„V prvom dejstve sme hrali slabšie v obrane, nechali súpera zakončovať z rôznych pozícii, brankárom sme vôbec nepomáhali. Na druhej strane, vrátane mňa, sme zas zahodili viaceré čisté šance. Trošku sme sa aj hre súpera prispôsobili, tempo nebolo vysoké,“ hodnotil prvý polčas Michal Macák.

Po zmene strán Turčania výrazne pridali. Predovšetkým zrýchlili hru, spresnili kombináciu a začali premieňať šance.

„A aj v obrane sme už boli dôraznejší, viacerými úspešnými zákrokmi nás podržal brankár Gombarský,“ podotkol Michal Macák.

Zápas sa definitívne na martinskú stranu naklonil v 40. min počas presilovky hostí. Nielenže ju nevyužili, ale ešte aj dvakrát inkasovali. Zo stavu 20:18 bolo zrazu 22:18.
„A potom to už išlo, ako malo. Cíferčania i kondične odpadli, strácali ľahké lopty, čo sme dokázali náležite využiť. Víťazstvo teší, no je jasné, že so silnejším protivníkom by sa nám zlý začiatok mohol vypomstiť. Na to si budeme musieť dať v ďalších zápasoch pozor,“ zdôraznil Michal Macák.

Zostava a góly Martina: Kamien, Gombarský, Cerovský – Bíro 8/3, Saitz 6, Macák 5, Klementovič 4, Adamé 3, Malík 3, Šimún 2, Sivák 2, Noga 1, Mudrák 1.