Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky
FUTBAL, III. LIGA - STRED

Fomat nevyhral šesť zápasov, prestávka mu príde vhod + FOTO

Futbalisti Fomatu sa s jesennou časťou súťaže rozlúčili najtesnejšou prehrou. Rozhodujúci gól dostali dve minúty pred koncom zápasu.

Fomat prehral s Námestovom.Fomat prehral s Námestovom. (Zdroj: RADO COUFAL)

Fomat Martin – Námestovo 0:1 (0:0)

ŽABOKREKY. Hneď v úvode podnikli Oravčania výpad po pravej strane. Vo finále vydarenej akcie vyhral Hažer súboj s hosťujúcim útočníkom, ktorý nikým nekrytý zakončoval z hranice piatich metrov.

Fomat potom kontroloval loptu, ale vo vnútri súperovej šestnástky jeho hráči priestor nedostali. Najväčšími šancami tak boli strely M. Boďu a Vajagiča zo stredných vzdialeností, ktoré tesne minuli konštrukciu brány.

V poslednej minúte prvého dejstva mal blízko ku gólu hosťujúci P. Jagnešák, keď sa jeho pokus z priameho kopu obtrel o ľavú tyč.

Po prestávke bola hra vyrovnaná. Obidva tímy sa snažili v ofenzíve niečo vymyslieť, no koncentrované obrany fungovali veľmi dobre a chyby nerobili. A keď aj k nejakému zaváhaniu došlo, ešte zostalo vzadu dostatok hráčov, ktorí ho napravili. Až osem minút pred koncom Lanko dobre prečítal hru, v nebezpečnom priestore zachytil súperovu rozohrávku, ale jeho ďalekonosnému pokusu chýbalo pár decimetrov, aby skončil v sieti.

V 88. min sa v prehustenom priestore šikovne uvoľnil Kurtulík, loptu si prehodil na ľavú nohu a presnou strelou k tyči nedal Hažerovi žiadnu šancu zasiahnuť.

V nadstavenom čase ešte Námestovo zaútočilo do odkrytej obrany, ale naši v poslednej chvíli zakončenie Kubicu zblokovali.

„Vedeli sme, že na nás čaká húževnatý súper, ktorý má vo svojom strede dvoch rozdielových hráčov Žákoviča a Kurtulíka. Naše predpoklady sa naplnili a jeden zo spomínaného dua stretnutie rozhodol. Naši chalani bojovali a všetci sú po prehre veľmi sklamaní. Snahu im nemôžeme uprieť, lenže v zápase ukázali málo herného sebavedomia. Niekedy miesto kolmej prihrávky redšej posúvali loptu do strany. Nechceli spraviť chybu a preto často volili opatrnejšie riešenia a hostí nemali čím prekvapiť. Aj preto sme doma nedali gól už v druhom duely po sebe,“ zhrnul súboj martinský tréner Pavol Šuhaj.

Jeho zverenci zakončili jesennú časť sériou šiestich stretnutí bez víťazstva. Získali v nich len dva body pri negatívnom skóre 5:11. Aj pre spomínanú bilanciu si kormidelník myslí, že zimná prestávka príde mužstvu vhod.

„Najprv si sám musím zanalyzovať svoje doterajšie pôsobenie pri tíme a nájsť dôvody, prečo sa nám nepodarilo získať viac bodov. Niektoré veci, ktoré bolo treba zlepšiť, sme si už pomenovali a začali na nich pracovať. V každom prípade každý jeden z nás má čo zlepšovať. Prestávka nám príde vhod, pretože máme prakticky päť mesiacov na to, aby sme poriadne zamakali a po zime vyšli na ihrisko silnejší,“ doplnil šéf našej lavičky.

Gól:89. Kurtulík.ŽK: 2:3. Rozhodcovia: Horný – Krahulec, Tůma. FOMAT MARTIN: Hažer – T. Ďungel (55. Lanko), Ch. Chovanec, Stašík, Mlynár – Garaj – Jesenský, Dinga – Vavák (69. Černek), Vajagič (87. Vojvoda), M. Boďa. NÁMESTOVO: Lešňovský – Čecho (35. Snovák), Habiňák, Jaššo, Mi. Čiernik – Ma. Čiernik – Kubica, R. Jagnešák (90. Kormaňák), P. Jagnešák (76. Záhumenský) – Žákovič, Kurtulík.

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 949

Mobilné odberové miesto pri Kine Moskva.

Niekde sa objednávalo, niekde si bolo treba vystať rad.

6 h
Ľuboš Thomka (s loptou) stratil na víťaza len osem bodov.

Vo aktuálnej zostave jedenástky TFZ je sedem mien z vlaňajška. Najstarší laureát má 42 rokov a najmladší dvadsaťjeden. Ako sa stalo v poslednom období pravidlom, na zozname dominujú tridsiatnici. Víťaza tohtoročného hodnotenia dal na svoj hlasovací lístok každý klub prvej triedy.