Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL, EXTRALIGA

Keď nejde Vrútkam, zaberie Martin

Martin porazil finalistu z minulej sezóny a na čelo tabuľky sa nedostal len preto, že priebežne vedúca Nitra už odohrala o zápas viac.

Kometa prehrala v Petržalke.Kometa prehrala v Petržalke. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

LG Bratislava – ŠKB Martin 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

BRATISLAVA. Hokejbalisti Martina potvrdili v Bratislave dobrú aktuálnu formu. Od začiatku stretnutia hrali veľmi koncentrovane a súpera nepúšťali do vážnejších šancí. V prvej tretine padol jediný gól, keď pohotová strela Zlukyho zapadla presne do horného rohu súperovej brány.

Jedinou pasážou stretnutia, počas ktorej sa domáci dokázali výraznejšie presadiť, bola druhá tretina. Zo svojej prevahy vyťažili vyrovnanie, no viac im už Turčania nedovolili.

V 35. min sa Bielený predral cez troch protihráčov a presnou strelou po zemi vrátil hosťom vedenie. Následne v presilovke po zakončení Luntera uplatnil dôraz skúsený M. Hrivnák a bolo 1:3. V úplnom závere počas power play Bratislavčanov sa loptička opäť dostala k M. Hrivnákovi a ten podobne ako v pamätnom finále minuloročných majstrovstiev sveta trafil z vlastnej polovice opustenú bránu a spečatil víťazstvo našich.

„Chlapci odohrali dobrý zápas. Hrali veľmi disciplinovane a takisto po taktickej stránke zvládli súboj lepšie ako domáci. Keďže spomínané veci ešte podporili dostatočnou dávkou bojovnosti, naklonili si na svoju stranu i športové šťastie. Nevyšli nám len niektoré pasáže druhej tretiny, ale po nej sme si v šatni povedali, čo robíme zle a pomohlo to,“ zhodnotil súboj v hlavnom meste martinský tréner Peter Petrák.

Góly: J. Müller, resp. M. Hrivnák 2, Zluky a Bielený. MARTIN: Murček – Zluky, Říman, Tupý, Fodrek – Bielený, Tomečko, M. Hrivnák – Romančík, M. Ruttkay, Štaffen – Drábik, Lunter.

Jokerit Petržalka – Kometa Vrútky 5:3 (2:2, 0:1, 3:0)

PETRŽALKA. Vrútočania mali pred stretnutím veľké problémy s poskladaním zostavy. Viacerým hráčom totiž nedovolili nastúpiť pracovné povinnosti či zranenia. Na krídle prvej útočnej formácie sa preto predstavil najužitočnejší hráč poslednej finálovej série brankár Matej Bolibruch. Dres si dokonca musel obliecť aj vedúci mužstva Gabriel Krisztian.

Napriek tomu Kometa držala s domácimi krok a hrala s nimi viac ako vyrovnanú partiu. Po dvoch tretinách zaslúžene viedla 3:2 a smerovala za víťazstvom. V tretej časti dokonca mala presilovku o dvoch hráčov, no pripravené šance Turčania nepremenili. Potom rozhodcovia zrejme aj trochu kompenzovali a počas jedného striedania vylúčili hneď dvoch Vrútočanov a tých tak čakalo dvojminútové oslabenie o dvoch hráčov. Petržalka najskôr využila presilovku 5 na 3 a následne i klasickú 5 na 4 a definitívne zlomila duel na svoju stranu.

„Za výkon sa hanbiť nemusíme a všetci chalani si zaslúžia absolutórium. Napriek oklieštenej zostave sme na ihrisku odviedli kvalitnú robotu, škoda, že sa nám za stavu 3:2 v náš prospech nepodarilo odskočiť na vyšší rozdiel, šancí na to bolo dosť. Prehra síce mrzí, keď rátame aj Superpohár, tak je tretia v rade, ale sezóna je ešte veľmi dlhá, takže sa nič zásadné nedeje a ideme ďalej,“ nemal po zápase porazeneckú náladu strelec jedného z troch vrútockých gólov Martin Kolčák.

Góly: Kovalík 2, Zámečník, Pukalovič a Vančo, resp. Farbák, Sahul a Kolčák. VRÚTKY: Kubala – Zeman, Greňo, T. Ruttkay, Matuška – Kolčák, Čavajda, Bolibruch – Sahul, Farbák, Parobok – Krisztian.

Ostatné výsledky 11. kola: Pruské – Ružinov 4:3, Kežmarok – Třinec 7:2, Považská Bystrica – Skalica 2:1, Svidník – Nitra 1:0 PP.
Dohrávka 2. kola: LG Bratislava – Ružinov 4:1.
Predohrávky 21. kola: Svidník – Třinec 8:2, Kežmarok – Nitra 1:2.

6. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  7. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!