Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky
I. ST. NICOLAUS LIGA

Martin je opäť druhý, zrejme mu ubudne jeden súper

Martin naplno bodoval aj v štvrtom stretnutí po sebe a po zaváhaní Topoľčian poskočil na druhú priečku tabuľky.

Martinčania sa vrátili na druhé miesto tabuľky.Martinčania sa vrátili na druhé miesto tabuľky. (Zdroj: JARO PODHORSKÝ)

HK Martin – HC Prešov 8:3 (2:1, 1:0, 5:2)

MARTIN. Obidva celky nastúpili bez najlepších juniorov, ktorí pomáhali mládežníckym celkom.

V prvých dvoch tretinách dokázali hostia s favorizovanými Martinčanmi držať krok, a tak bol ešte pred záverečnou časťou výsledok otvorený. Definitívne Turčania zlomili odpor sympaticky vzdorujúceho súpera až medzi 55. a 57. minútou, keď strelili tri presné zásahy.

Ofenzívu domáci v tomto stretnutí režíroval päťbodový František Poliaček (1+4) a dvojgólový večer zažili Tomáš Pokrivčák a Ivan Brezniak.

Martinčania tak naplno bodovali vo štvrtom zápase po sebe a po prehre Topoľčian s Dubnicou sa dostali na druhé miesto tabuľky.

Nepríjemnou správou ale je, že do finančných problémov sa dostalo Humenné, ktoré nenastúpilo na domáci duel proti Dubnici. Aktuálne je veľmi otázne, či bude klub z východu v súťaži pokračovať.

Prečítajte si tiež: Hlasy hráčov po zápase Martin – Prešov Čítajte

Góly : 3:10 Brezniak (Pacalaj, Poliaček), 18:55 Pokrivčák (Poliaček), 37:37 Pokrivčák (Zeliska, Oravec), 42:20 Brezniak (Burzík, Poliaček), 43:15 Zeliska (Pokrivčák), 54:33 Poliaček (Jurášek, Brezniak), 56:41 Jurášek (Pacalaj, Poliaček) a 56:56 Dírer (Zeliska, Oravec), resp. 9:46 Lupták (Schevčenko, Hajda), 50:05 Tužinský (Iždinský) a 53:20 Lupták (Tužinský, Matejovie).Strely: 56:24. Vylúčení: 1:1. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Vido – Hanko, Holienka. Diváci: 780.

MARTIN: Gavalier (54. Cabaník) – Tabaček, Themár, Pacalaj, Burzík, Rusina, Oravec – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Jurášek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Pokrivčák – Brveník.

PREŠOV: Babik – Španko, Matejovie, Zavalniuk, Hajda – Schevčenko, Tužinský, Lupták – Izdinský, Stena, Kicha – Ljubinov, Lamač.

Róbert Spišák, tréner Martina: - Úvod sme mali celkom dobrý, ale v koncovke musíme byť agresívnejší, rýchlejší a lepšie sa rozhodovať. Súpera tak zbytočne držíme v zápase miesto toho, aby sme duel dostali pod kontrolu. Takisto sa musíme vyvarovať situácií, aká sa nám stala za stavu 5:1, keď hostia dvomi gólmi znížili a opäť duel otvorili. Našťastie po oddychovom čase sa chalani dokázali skoncentrovať a vrátili sa k tomu, čo nám prináša úspech. Zápas však v konečnom dôsledku môžeme hodnotiť pozitívne. Na záver ešte všetkým prajem krásne Vianoce.

Slavomír Chlebec, tréner Prešova: - Góly na konci prvej a druhej tretina nechali na našom tíme nepríjemnú stopu. To sú veci, ktoré také mužstvo ako Martin dokáže využiť, a potom sa mu už hrá oveľa ľahšie. V záverečnej tretine to už bolo aj o tom, že nám ubúdali fyzické sily a kvalita súpera sa prejavila ešte viac. Domácim k víťazstvu gratulujem a všetkým prajem príjemné sviatky.

Ostatné výsledky 31. kola : Michalovce – Nové Zámky B 12:2, Trnava – Spišská Nová Ves 4:2, Topoľčany – Skalica 2:4, Považská Bystrica – HC Bratislava 3:2, Humenné – Dubnica – nahralo sa.