Utorok, 19. február, 2019 | Meniny má Vlasta

Z Dubnice vezieme bod v piatok privítame HC Bratislava

Hokejisti Martina v prvom kole play off narazia na HC Bratislava. Nastúpiť by sme mali v najsilnejšej zostave, vedenie ešte chce vystužiť káder o útočníka.

Zápas v Dubnici sme prehrali po predĺžení.Zápas v Dubnici sme prehrali po predĺžení.(Zdroj: TOMÁŠ RÚŽIČKA)

MARTIN. Pred posledným zápasom základnej časti v Dubnici bolo jasné, že naši skončia v tabuľke druhí. Svojho súpera však ešte nepoznali. Situáciu trochu zamotalo i to, že Humennému i Považskej Bystrici odrátali body pre kontumácie.

Nakoniec po prehre HC Bratislava doma s Michalovcami 1:4 a víťazstve Humenného v Skalici 6:5 bude našim súperov v prvom kole celok z hlavného mesta, ktorý nazbieral rovnaký počet bodov ako východniari, no klesol na siedmu priečku vďaka horšiemu skóre zo vzájomných zápasov. Naši síce po predĺžení prehrali duel v Dubnici, hoci v jeho polovici videli o tri góly, ale teraz sa už koncentrujú na najdôležitejšiu časť sezóny.

„Z našej strany to nebol zlý výkon, ale súper bojoval o tretie miesto a to ho hnalo dopredu. Opäť sa ukázalo aká je prvá liga vyrovnaná, veď ani mi sme ešte pred poslednou tretinou nevedeli, proti komu nastúpime. Vyšlo to na HC Bratislava a všetci veríme, že máme na to, aby sme cez tohto protivníka prešli,“ vyslovil presvedčenie riaditeľ HK Milan Murček.

Vyraďovacia časť prvej hokejovej ligy štartuje už v piatok a martinskí hokejisti do nej vstúpia dvojicou domácich duelov.

Vstupné na zápasy prvého kola play off zostáva rovnaké, aké bolo počas základnej časti a takisto na túto fázu platia permanentky. Ich majitelia si tak na štvťfinálové stretnutia nemusia kupovať lístky a vychutnajú si ich zo svojho obľúbeného miesta. Klub pripravil pre svojich fanúšikov aj niečo navyše.

„Každý, kto príde a bude mať chuť, môže si zadarmo kávu,“ vysvetlil riaditeľ.

Pred najdôležitejšou fázou ročníka sa postupne uzdravujú aj hráči, ktorých trápili rôzne zdravotné ťažkosti. Vyzerá to tak, že trénerom by mala byť k dispozícii najsilnejšia možná zostava vrátane hokejistov, ktorí nenastúpili v Dubnici. Asi najväčšie otázniky zatiaľ visia nad útočníkom Ivanom Brezniakom.

„Posledné vyšetrenia naznačujú, že by play off mal stihnúť. Ivan podával v priebehu sezóny veľmi dobré výkony, zaradil sa medzi lídrov tímu a preto veríme, že bude hrať,“ doplnil Milan Murček.

V tomto období je vždy zvýšená aktivita i na prestupovom poli a svoj káder posilnili i Martinčania, keď získali českého obrancu Martina Šimona. Dvadsaťosemročný rodák z Prahy pôsobil posledné dve sezóny v Detve. Pod Poľanou odohral 96 zápasov s bilanciou 2 gólov a 6 asistencií. Stále platí, že mužstvo by naši radi vystužili aj o útočníka.

1. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?