Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA

Hokejbalové play off: Martin aj Vrútky vyhrali + FOTO

Do svojich štvrťfinálovách sérii vstúpili Turčania víťazstvami. Zajtra sa hrajú druhé zápasy.

Gól Martina na 3:1.Gól Martina na 3:1. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Martin – LG Bratislava 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

MARTIN. Hostia síce v úvode súboja otvorili skóre počas presilovky, no Martinčania odpovedali rovnakom mincou pred koncom prvej tretiny. Základ svojho víťazstva položili naši v prostrednej časti. Najskôr ich dostal do vedenia Fodrek a tvrdou ranou pre súpera bol najmä presný zásah Milana Murčeka na 3:1 sedem sekúnd pred druhou prestávkou. V úplnom závere korunovali Turčania dôležitú výhru gólom do prázdnej brány.

V úvode sme boli trochu nervózni, akoby na nás doľahla ťarcha play off. Inkasovaný gól nám paradoxne pomohol a od tej chvíle začali chalani plniť veci, ktoré sme si pred stretnutím povedali. Prevzali kontrolu nad zápasom, pričom hostia potom hrozili už len z ojedinelých brejkov a do nejakých veľkých vecí ich už naše mužstvo nepustilo,“ zhrnul súboj martinský tréner Jozef Ďuris.

Góly: 13:42 Jonák (Poliaček, Milan Murček), 21:46 Fodrek (Bielený), 29:53 Michal Murček (Jonák, Bielený), 43:53 Jonák (Fodrek), resp. 3:42 Škultéty.MARTIN: Milan Murček – Říman, Tupý, Fedor, Fodrek, Javorka, Romančík – Tomečko, Tomka, Poliaček – Jonák, Michal Murček, Bielený – M. Hrivnák, M. Ruttkay, Drábik – Cerjan, Štaffen.

Nitra – Vrútky 1:2 PP (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

NITRA. Kometa vstúpila do štvrťfinále lepšie, strelila prvý gól a potom umnou taktikou, podporenou kvalitným výkonom brankára, dlho držala tesné vedenie. Po faule v strednom pásme však darovala Nitre presilovku. Domáci ju 23 sekúnd pred tretím klaksónom využili a poslali prvé štvrťfinále do predĺženia. V ňom si vybojovali početnú výhodu aj Vrútočania a počas nej zakončil peknú kombináciu víťazným gólom Brveník.

„Na zápas sme s dobre pripravili a čo bolo dôležité zvolená taktika nám vychádzala i na ihrisku. V kľúčových situáciách nás podržal Bolibruch a ostatní chalani za ním takisto nezaostávali. Boli tam ešte nejaké chyby, ktoré treba odstrániť, no potvrdilo sa, že s Nitrou sa dá hrať a na tom môžeme stavať,“ povedal Martin Kolčák, ktorý sa prihrávkou podieľal na víťaznom góle Komety.

Góly: 44:37 Daniška (Titka) , resp. 5:56 Fillo (Rudzan, Simon) a 48:58 Brveník (Kolčák, Parobok). VRÚTKY: Bolibruch – Zeman Knesl, Vidlár, Junas, Matuška, Greňo – Hlaváč, Čavajda, Farbák – Fillo, Rudzan, Simon – Kolčák, T. Ruttkay, Brveník – Parobok, Sahul.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

V Nolčove prebieha testovanie len dnes.

V Nolčove a na Vrícku prebieha testovanie hladko.

36m
Karol Bayer, vedúci Odboru krízového riadenia Okresného úradu Martin.

Povzbudivé čísla v regióne sa ešte môžu meniť.

3 h
Počas osláv majstrovského titulu v roku 2010 spolu s Dominikom Hašekom. V pozadí vidno aj Radovana Somíka.

Skúsený útočník Rastislav Špirko chce pomôcť materskému klubu k vytúženému postupu do extraligy. V rozhovore potvrdil, že o možnej spolupráci sa v lete bavil aj so Žilinčanmi a tiež sme sa dozvedeli, aké to je sedieť v kabíne s Dominikom Hašekom či lietať ruským strojom JAK.