Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Zlý prvý polčas pokazil Fomatu celý zápas

Martin prišiel vo Fiľakove o jarnú neporaziteľnosť. Fomatu ušiel prvý polčas a potom už napriek snahe jeho hráči zameškané nedobehli.

Fomat utrpel prvú jar prehru.Fomat utrpel prvú jar prehru. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Fiľakovo –MŠK Fomat Martin 2:0 (2:0)

FIĽAKOVO. V úvode bolo cítiť, že obidvaja súperi majú jeden z druhého rešpekt a preto sa snažili predovšetkým neurobiť chybu. Prvú strelu na bránu vyslal v 11. min Kračmer, no brankár domácich si s ňou poradil. Následne otestovala gólmana súpera hlavička Cvika. Potom naši v strede poľa nezachytili rýchlu kombináciu Fiľakova, loptu sa vo finálnej fáze dostala k Urbančokovi, ktorý obišiel aj Hažera, a otvoril skóre. Tento presný zásah tímom Fomatu otriasol a protivník ovládol stred poľa. Najskôr ešte Knieževič z akrobatickej pozície tesne minul. V 31. min však ten istý hráč potiahol rýchlu akciu, potom si pekne narazil loptu s jedným zo spoluhráčov a krížnou strelou zvýšil na 2:0. Tesne pred prestávkou mohol znížiť Vajagič, žiaľ, veľké zaváhanie brankára Kostiča nepotrestal.

V druhom polčase Martinčania prevzali iniciatívu a súpera zatlačili do defenzívy. Už v 47. min pekne unikol po ľavej strane striedajúci Lanko a po jeho centri pohrozil M. Boďa. Potom po centri Moďorošiho musel Kostič zasahovať proti hlavičke Stašíka. V 63. min vysunul Moďoroši rozbehnutého Palenčára a jeho nepríjemnú krížnu strelu brankár súpera len s námahou vytlačil na roh. Desať minút pred koncom Lacko našiel M. Boďu, ktorý sa zbavil protihráča, pekne sa natlačil do šestnástky, žiaľ, namieril tesne vedľa. V úplnom závere ešte potiahol akciu Mlynár, centrom našiel Jesenského, ktorého hlavička z pomerne ťažkej pozície preletela ponad brvno. Fiľakovo tak Fomatu vrátilo jesenné prehru a ako prvé ich na jar obralo o všetky body.

Prečítajte si tiež: Lepší ako snowboardista z Martina bol len hokejový tím Čítajte

„Chceli sme nadviazať na dobré jarné výkony a výsledky. Žiaľ, prehajdákali sme prvý polčas a to nás v konečnom účtovaní stálo lepší výsledok. Po prestávkovom dohovore v kabíne sa už chalani vrátili k tomu, čo ich doteraz zdobilo. Výrazne zlepšili pohyb, spresnili hru a súper postupne odpadol i kondične. Veľká škoda, že príležitosti, ktoré si mužstvo vypracovalo, zostali nevyužité. Keby sme dali kontaktný gól, súper by zrejme išiel do kolien. Na keby sa však vo futbale nehrá a my sa predovšetkým musíme vyvarovať výpadkov, aký sme predviedli v prvom polčase. Pokúsime sa to odčiniť už v najbližšom domácom stretnutí. Verím, že bude k dispozícii aj Miro Barčík, ktorý nebol stopercentne fit a preto s nami na zápas necestoval,“ povedal Pavol Šuhaj, tréner Fomatu.

Góly: 22. Urbančok a 31. Knieževič. FIĽAKOVO: Kostič – Cvetkovič, Kurunci, Fajd (68. Lipták), Lazsík (62. Iboš), Knieževič, Urbančok, Daško, Kovanič, Strniša (81. Genský), Nagy (90. Farkaš). MARTIN: Hažer – T. Ďungel, Stašík, Cvik, Palenčár – Garaj, Ch. Chovanec (84. Jesenský) – M. Boďa, Kračmer (46. Lanko), Moďoroši – Vajagič (68. Mlynár). ŽK: 2:3. Rozhodcovia: Faber – Tůma, Hanesová. Diváci: 600.

Ostatné výsledky 20. kola: Čadca – Ružomberok B 0:4, Rimavská Sobota – Podbrezová B 1:1, Lučenec – Kalinovo 1:1, Námestovo – Liptovský Hrádok 1:0, Oravské Veselé – Žarnovica 3:0, Krásno nad Kysucou – Liptovská Štiavnica 3:0, Zvolen – Poltár – preložené na 29. mája.

3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Pri strete auta so zverou dochádza aj k zraneniam posádky

Dopravné nehody s lesnou zverou sú prakticky zriedkavé. Keď k nim ale dôjde, neskončí sa to len usmrtením zvieraťa a zničením auta, ale dochádza aj k zraneniam posádky.

Zničené BMW po nedávnej zrážke s jeleňom.

Sahajdovi nový tartan šťastie nepriniesol

Ostrý pretekársky krst nového atletického štadióna dopadol veľmi dobre. Menili sa na ňom slovenské historické tabuľky v behu na 10 000 metrov.