Hokejbalové play off: V semifinále naši zatiaľ bez bodu

V ďalších semifinálových zápasoch budú musieť Turčania odvracať mečboly.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Martin – Považská Bystrica 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

MARTIN. Bezgólový stav druhého semifinále vydraž len 52 sekúnd, keď sa presadil hosťujúci Kluka, ktorý v sobotu rozhodol o víťazstve svojho tímu v predĺžení. Ešte v úvodnej tretine Považania poistili svoj náskok a po tom, ako v 23. min išli do trojgólového vedenia, šance Turčanov na vyrovnanie série výrazne klesli. Následne ešte Martinčania zdvihli hlavy a po presných zásahoch Tomečka a Poliačeka sa vrátili do hry. Žiaľ, 43 sekúnd po tom, ako Martin znížil na 2:3, opäť skórovali hostia a potom už duel dotiahli do víťazného konca.

„Nevyšiel nám úvod a potom sa už proti takémuto disponovanému súperovi presadzuje ťažko. Napriek tomu sa nám podarilo duel zdramatizovať, ale definitívne nás zlomil v tretej tretine gól na 2:4. Mužstvu však napriek nepriaznivému vývoju série verím a som presvedčený, že je schopné ju vrátiť do Martina,“ pozitívne sa díva na pokračovanie semifinále Jozef Ďuris.

Góly: 27:39 Tomečko (Milan Murček, Poliaček) a 33:02 Poliaček, resp. 0:52 Kluka (Drevenák), 8:29 Švantner (Balušík), 22:06 Švantner (Miške, Lukáč), 33:43 Lukáč (Linet), 43:33 Oravec . MARTIN: Milan Murček – Říman, Romančík, Fedor, Fodrek, Javorka, Holbus – Tomečko, Tomka, Poliaček – Jonák, Michal Murček, Libutka – M. Hrivnák, M. Ruttkay, Drábik – Cerjan. Stav série: 0:2.

Prečítajte si tiež: Hokejbalové play off: Smolná sobota Turčanov + FOTO Čítajte

Skalica – Vrútky 4:3 PP (0:2, 1:1, 2:0 – 1:0)

SKALICA. V 5. min Simon poslal do samostatného nájazdu Filla a ten rutinérsky otvoril skóre. O štyri minúty neskôr sa strelou spomedzi kruhov presadil Čavajda a poistil náskok Komety. V prostrednej tretine najskôr domáci využili presilovku, no následne premenil nájazd Parobok, a tak ako v sobotu išli Vrútky na druhú prestávku s náskokom 3:1. Žiaľ, rovnako ako deň predtým oň prišli. Najskôr znížil Smetana a v predposlednej minúte riadneho hracieho času počas presilovky vyrovnal strelou od modrej Sobol. Tridsať sekúnd pred tretím klaksónom ešte pomohla domácim tyčka. V prvej minúte predĺženia sa pred Bolibrucha natlačil Miklík a zakončením pod brvno definitívne skopíroval sobotný zápasový scenár.

„Dve tretine sme kontrolovali priebeh duelu a škoda, že sa nám nepodarilo odskočiť na 4:1, šance na to boli. Potom sme trochu zaváhali pri kontaktnom góle súpera, ale stále mali chalani zápas v rukách. V závere rozhodcovia, ktorí najmä v druhej polovici stretnutia nepodali optimálny výkon, odpískali proti nám z môjho pohľadu vymyslený faul. Domáci vyrovnali a v predĺžení opäť strhli víťazstvo na svoju stranu. Hlavy však určite nevešiame. V oklieštenej zostave sme protivníkovi kládli veľký odpor a minimálne jeden bod sme si získať zaslúžili,“ povedal Martin Kolčák.

Góly : 22:26 Sobol (D. Janáč), 36:31 Smetana (Božik, Sobol), 43:26 Sobol (Mikéska) a 45:51 Miklík (Božik), resp. 4:42 Fillo (Simon), 8:41 Čavajda (Vidlár) a 25:11 Parobok (Učník) . VRÚTKY: Bolibruch - Vidlár, Greňo, Zeman, Knesl – Hlaváč, Čavajda, Farbák – Fillo, T. Ruttkay, Simon – Učník, Sahul, Parobok. Stav série: 2:0.

1. Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta
  2. Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami
  3. Tajné funkcie áut: vedeli ste o nich?
  4. Najväčšia konferencia o doprave v SR sa už blíži
  5. Barbados, Portoriko: Plavte sa Južným Karibikom (letenka v cene)
  6. Posezónna špeciálna ponuka na špičkové japonské klimatizácie
  7. Do čoho obliekate svoje deti? Nekvalitnými materiálmi im škodíte
  8. Horúčavy na Slovensku budú častejšie. Koľko stupňov dosiahnu?
  9. Mesto Košice hľadá riaditeľov mestských podnikov
  10. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Mexiku?
  2. Mimoriadny úspech na medzinárodnej súťaži v Číne
  3. Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami
  4. Filmári objavili skryté krásy Novej Bane – tu je video
  5. IT je dokonalá ukážka slovenskej kreativity. Prvá časť
  6. Tajné funkcie áut: vedeli ste o nich?
  7. Najväčšia konferencia o doprave v SR sa už blíži
  8. Opätovne ožíva bratislavská Koliba Expo
  9. Prvý dojem urobíte len raz. Prečo to platí práve pri predaji?

Futbalový program na víkend

V sobotu je vo Vrútkach derby. v nedeľu sa o prvé body pokúsia Žabokreky v zápase proti Kysuckému Novému Mestu.

V Martine robotníci pridusili stromy asfaltom

​​​​​​​Pri opravách chodníka po rozkopávke pre kladenie optických káblov sa na jednej z martinských ulíc akosi pozabudlo na ochranu drevín.

Martin má prvé víťazstvo v príprave + FOTO

Hokejisti Martina porazili poľského súpera, keď v poslednej tretine otočili nepriaznivý stav.

Martin porazil Jastrzebie 5:4.

Záturčie má nové parkovacie miesta

​​​​​​​Obyvatelia martinského sídliska Záturčie sa už tešia z nových parkovacích miest, ktoré opäť pribudli na Ulici Aurela Stodolu.